1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Будва (Сител Тв)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LudaDevojka, 18 април 2013.

 1. LudaDevojka

  LudaDevojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2013
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  62
  Наскоро на програмата на Сител телевизија ќе се емитува серијата „Будва“. Се работи за серија која настана како соработка помеѓу Србија и Црна Гора и како таква особено добро е прифатена од публиката.
  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... USFD-dp3As

  На „Будва на пената од морето“, како што гласи целосното име, се работеше во текот на сезоната 2011-2012 и засега има две сезони со нешто повеќе од 20 епизоди по 45 минути. Жанрот на серијата е драма-комедија. Во главните улоги се појавуваат Милутин Караџиќ, Љиљана Благојевиќ, Сања Јовичевиќ и Момчило Караџиќ. За режијата се погрижи Милан Караџиќ.
   

  Прикачени фајлови:

 2. yeah

  yeah Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  64
  Aии суперрр.... штом не е турско ќе има што да се гледа дом4е.
  Да не знаете од кога почнува?
   
  На LudaDevojka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Се надевам дека ќе биде интересно :D
   
  На LudaDevojka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Би сакала да ја гледам, ми звучи интересно. Истото прашање го делам со yeah, дали некој знае кога започнува ? :)
   
  На yeah му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.445
  Пол:
  Женски
  Сакам вакви освежувања меѓу турските серии, и мислам дека ќе биде добра. :) Ќе ја гледам и јас. :D
   
 6. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Ја имам гледано онлајн првата сезона и можам да ви потврдам дека е супер серија, нешто поразлично до сега, а посебно ме изненади Будва и нејзината убавина.Главните глумци ми се срцки, преслатки се.Ја препорачувам задолжително ;)
   
  На LudaDevojka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.056
  Допаѓања:
  17.200
  Пол:
  Женски
  Кога почнува? :wasntme:
   
 8. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  Многу е слатка главната женска улога.. Бојана мислам се викаше :inlove:
   
 9. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Никола Шоќ има улога во серијава.

  Можеби има негови фанови па да си кажам јас. :D
   
  На elenna-GG му/ѝ се допаѓа ова.
 10. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Во првата сезона нема некоја позначајна улога(слика има, тон нема е работава) ама во втората сезона ќе го има повеќе во кадар :lol:
   
  На stojanovskata му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.056
  Допаѓања:
  17.200
  Пол:
  Женски
  сама си прашав, сама да си одговорам
  значи наскоро ќе почне, видов на реклама.
   
 12. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  12.490
  Пол:
  Женски
  Конечно нова серија а да не е турска, ќе ја гледам :)
   
 13. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.526
  Пол:
  Женски
  Конечно ќе почне УТРЕ!!!!!!!!! :rofl: :clap:
   
 14. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Јессс и мојата омилена српска актерка Данина Јефтич игра..Дефинитивно ќе ја гледам серијата. :)
   
 15. Nobadys.Perfect

  Nobadys.Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
  Колку е само прејака дефинитивно ќе ја гледам :D штета што игра само сабота, недела
   
 16. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Ја имаш и на интернет јас почнав да си ја гледам :)

  http://serije.lako.biz/epizode/budva.php?ep=11
   
  На Nobadys.Perfect му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
  И јас почнав да ја пратам. Ми се допаѓа. Интересна е. Скоро сите глумци ги знам, од некои претходни серии. Супер е. Фала Богу, не е турска. Ај нека направат како тогаш, кога имаше само српски/хрватски и слични серии. :wasntme:

  Ќе ја следам. Само камо да имаше и од понеделник до петок, а не само за време на викенд.
   
 18. Matee

  Matee Активен член

  Се зачлени на:
  28 април 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  3
  А каква е серијата? :D
   
 19. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  убава била велат ;) :D :lol:
   
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.445
  Пол:
  Женски
  Убава е, и мене ми се допадна, интересна тематика има. Ја загледав, и убаво што им текна да дадат нешто друго освен турско. :D