1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Буден (Awake) [2007]

Дискусија во 'Филмови' започната од BlackSwan5, 19 јануари 2012.

 1. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Сметам дека вака добар филм заслужува тема.
  Го сретнав во "Последен филм што го гледавте" и баш се потсетив дека го гледав скоро и едноставно ме воодушеви.Ретко некој филм да ми остави толку добар впечаток.
  Одличен психолошки трилер за човек кој доживува "анестетичка свест" при операција за трансплатација на срце и дознава дека докторите кои го оперираат планираат нешто друго.За време на таа состојба дознава и многу работи за неговата кои не ги ни претпоставувал.Се на се филмот има многу пресврти и е многу неизвесен и интересен за гледање.
  Главните улоги ги толкуваат Хајден Кристенсен и Џесика Алба.

  [​IMG]

  Ако го немате гледано,обавезно го гледајте.
   
 2. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  491
  Одличен филм, гледан ми е пред некоја година и можам да кажам, дека ме остави speechless.Интересна содржина, само не би го препорачала да го гледаат луѓе кои се спремаат за некаква операција.И Хајден е..ауууфф! :rofl: :inlove:
   
 3. inna89

  inna89 Активен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  9
  Навистина одличен филм ,обавезно да се погледа ;)
   
 4. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Кога ја видов темата помислев дека се работи за серијата, ама кога ја видов годината сфатив дека се работи за филмот.

  Предобар филм, мислам дека секој што го има погледнато му има оставено голем впечаток, и после толку години и еднаш гледан, филмот знам да го раскажам многу добро.

  Квалитетен филм, одлична глума, одлична тема, непредвидлив, ни на крај памет нема да ти дојде како ќе се одвиваат работите. Сепак крајот заслужно добро завршува, со оглед на тоа што се работи за мистерија, доведува и до таков мистериозен пресврт.
   
 5. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  534
  Добар филм.Го гледав многу одамна.Страшна идеја и добар почеток...ПОнатаму доста се разводнува и бега од првичниот момент...
  Како и да е , ми остави силен впечаток.Многу пати потоа кога станувало збор за операција на некој кој го познавам , ми се враќала сликата пред очи.Страшно!Ни на смртниот непријател не можеш да му посакаш такво нешто!
   
 6. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  898
  Допаѓања:
  1.954
  Пол:
  Женски
  Добар филм. Премногу пресврти и неочекуван крај. Баш сакам вакви. На моменти ми беше многу тешко да го гледам, буквално се соживив со ликот и дури сакав да го исклучам. Ама вредеше што го изгледав крајот.
   
 7. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.282
  Интересен филм ама некако го предвидов крајов.. :)
   
 8. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.478
  Допаѓања:
  23.309
  Пол:
  Женски
  Филмов е одличен , го гледав на МТВ ми се чини пред неколку години . Хајден е damn hot и Џесика Алба исто . Е , сега , не е баш за луѓе кои се спремаат за некоја операција , но е одличен психолошки трилер .