1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Букурешт - Романија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од buba4e89, 23 ноември 2018.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Пребарував во сирч но тема само за Букурешт нема.
    Градот познат во замокот на Дракула, хотелот Трансилванија по истоимениот анимиран цртан филм.

    Букурешт на прв поглед можеби не изгледа како гламурозен или грандиозен Европски главен град со беспрекорно зачувана архитектура. Но, со причина се нарекувал „Малиот Париз“, скриен во градината на Карпатите, а во денешно време се повеќе може да се нарече „Мал Берлин“ со својот богат културен и ноќен живот. Главниот град на Романија е исполнет со мешавина од огромни историски градби, брутални комунистички блокови и модерни дизајни од 21от век.

    После многуте посетени Европски градови се одлучив да резервирам дочек на Нова Година токму во овој град, па сакав да ги слушнам вашите мислења и искуства дали некогаш сте го посетиле.
    Ме интересира се од храна до шопинг, што е најдобро да се види, дали вреди да се платат влезниците во историските знаменитости.

    П.С. Удостојте со некоја сликичка :)
     
  2. pomada

    pomada Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    10
    И јас би сакала да слушнам искуства од тие што биле
    И јас сум во план да одам за нова годиба во Букурешт
    @buba4e89 преку која агенција ќе одиш?
     
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Нехар Травел
     
  4. Juana24

    Juana24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2019
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Дали има некоја заинтересирана за патување во Романија за 23 октомври со агенција, ако некој нема друштво а би сакал да делиме соба :) ќе се запознаеме претходно, јас имам 29 години :)