1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бунтовничка (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од eemmiilliijjaa, 22 мај 2011.

 1. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  Бунтовничка
  Од понеделник до петок 18:50
  Бунтовничка е името на новата турска хит серија која со огромен успех ги освои гледачите во многу земји во светот.

  Главен лик во приказната е убавата Езо. Млада и одважна девојка која се бори да ја зачува правичноста и честа. Таа им противречи на нормите и непишаните правила што е многу необично за една рурална средина какво што е малото селце во внатрешноста на Турција. прекрасната Езо, од мала останува без своите родители. Ги губи своите мајка и татко, но не ја губи вербата во животот.

  Тешкото и трагично детство ја прави цврста и храбра па и покрај трагедијата, Езо израснува во вистинска убавица која ги плени и ги освојува сите. Ја пронаога својата љубов но судбината продолжува да си поигрува со неа и постојано ја потсетува дека само несреќната љубов може да биде совршена.

  Нејзиниот вереник Омер доживува несреќа и сите го сметаат за погинат. Но него го спасува вдовицата која го негува и во чиј дом тој закрепнува. Дека е Омер жив незнае никој, а и самиот тој при сообракајната несреќа го губи памтењето и незнае кој е и од каде доаѓа.

  Загубата на Омер сака да ја искористи најбогатиот човек во селото и тој се обидува да ја придобие Езо да биде негова сопруга. Езо се противи на строгите правила и по цена на животот не се предава на богатиот ага.

  За да ја попречи во самоубиствената намера братот на Омер застанува во заштита на Езо и ја зема за своја фиктивна сопруга само со цел да ја отргне од алчниот ага.

  Кога на Омер ќе му се врати сеќавањето и кога тој ќе се врати во своето село ќе ја затекне својта вереница во прегратка на својот брат.

  Недоразбирањето ќе доведе до вистинска трагедија, а после многуте случувања езо ќе побегне во Истанбул но дали ќе успее да побегне и од лошата судбина.
   
 2. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  теле новелата што највеке ја сакам
  и секој ден со задоволство ја следам :$
   
 3. jassna

  jassna Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  2
  дали знаете како да дојдам до музиката од серијата ама онаа музика која е тажна некако јаваш јаваш почнува мислам ве молам помогнете ми песната ми е прекрасна но никако да ја упецам на нет :)
   
 4. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  и јас ја барав јаваш јалаш незнам како се вика на нет и не ја најдов јассна ако го најдеш линкот прати ми го плизз
   
 5. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  611
  Допаѓања:
  368
  Има некој да ми каже деновиве што се случуваше? Не гледав овие два дена па не знам што се случува xD
   
 6. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  даваа денес реприза од цела недела провери можеби и утре ке дават бид. не ги дадоа денес сите :*
   
 7. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.555
  И утре ќе ги даваат репризите. И јас ја следам и многу ми се допаѓа сега за сега па за понатаму ќе видиме :)
   
 8. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
  и јас ја следам бунтовничка со задоволство и премногу ми се допаѓа
   
 9. babylove123

  babylove123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  55
  Ја следам ама дознав дека
  нема да има среќен крај .. не ми се допаѓа кога завршуваат тажноо ..
   
 10. BettyBoop25

  BettyBoop25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  1.107
  [​IMG]

  Леле глумицава преубава ми е :)
   
 11. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  јас не препуштам ниту една епизода нон-стоп ја гледам многу ми е интересна
   
 12. Lina89

  Lina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  36
  Ја следам серијата и многу ми е убава, малку ми беше досадна од кога Омер ги виде Езо и Али заедно,па се до тоа кога дојдоа во Истамбул, но сега е преубава посебно Езо и газдата многу се слатки најверојатно ке бидат заедно.
   
 13. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Јас немам гледано серија после Млади Бунтовници, ама оваа многу ми е интересна :D Почнав да ја гледам покрај мајка ми, сега не пропуштам, а ако пропуштам обавезно репризите ги гледам. Единствено ме нервира што пола од новата епизода е уствари претходната, ама нема врска пак е интересна :rofl: И јас некако мислам дека нема да има среќен крај :?:
   
 14. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Ми се допаѓа серијава,не ја гледав од почетокот мислев дека е уште една глупава серија ама послем ја загледав и навистина е добра...
   
 15. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  езо и кадим заедно ќе завршат и мислам дека ќе имаат 3 деца и ќе работат во друг хотел (изгледа ќе биде нивни) и мерием ќе работи таму засега толку знам и знам дека омер понатака ќе се појави во серијата но тоа ќе биде откако езо ќе се земе со кадим ја го гледам на алсат иако не разбирам ништо сепак гледам кога ќе го фатам :)
   
 16. Greenny

  Greenny Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  39
  Ај ако знае некоја како се вика Недим нека пише :D ...ауу многу ми е убав заради него го гледам филмов. :$
   
 17. BettyBoop25

  BettyBoop25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  1.107

  Özgür Özberk Röportajı ( мислам дека вака се вика ) :)
  [​IMG]
   
  На Greenny му/ѝ се допаѓа ова.
 18. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  И се гледа крајов на серијава уште 8 епизоди.
  Најубавата турска серија што ја имаат давано кај нас, можеби затоа што ја следев од почеток до крај.
  Омилен лик ми е Бали ага закон е човеков секогаш интересни сцени има со него а и гласот му е супер доловен. Улогава на глумецов одлично му прилега за разлика од улогата на бате Ќемал во солзи на есента.
  А Недим ми е преубав :inlove: ммммммммммммм иначе се вика Özgür Özberk без тоа Röportajı (ова значи интервју)
   
 19. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  иначе Кадим накрај ќе умре :(((
   
 20. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Зошто турциве не продолжија не серии од типот на 1001 ноќ, туку не тупат со вакви будалаштини и глупоштини??!! :?: