1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бурлеска (Burlesque) [2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од Snow-Queen, 2 ноември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Бурлеска (Burlesque) [2010]

  119 min - Drama | Musical | Romance
  Се работи за славните падови и успеси на бурлески танчерките.
  Шер и Кристина Агилера имаат главни улоги во филмот, кој говори за ветеранските бурлески танчерки по име Tess (Шер) и за нејзината млада ученичка Ale Rose (Кристина Агилера), која се обидува да направи кариера во „The Burlesque Club“.
  На патот неа и стои Nikki (Кристин Бел), поради што овој филм многумина ќе го споредуваат со „Black Swan“ (Дарен Аронофски) каде балерините ги глумат Натали Портман и Мила Кунис, само наместо балет овде има полуголи бурлески танчерки.
  [​IMG]
  Девојка од мал град успева да побегне од тешкиот живот за да го оствари својот сон. Започнува да работи како келнерка во Лос Анџелес, но заради својот неверојатен вокал го зазема местото на сцената на Burlesque Lounge.
  Женско филмче кој може да се гледа и повеќе пати, опуштачко и расположувачко е.

  Според мене 10/10

  http://www.youtube.com/watch?v=FMqIlAgVU9I
   
 2. TinaM25

  TinaM25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Приказната е иста како "Coyote Ugly", бар јас не видов некоја поголема разлика. Ми се допадна филмот, би му дала оценка 8/10. :)