1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бурни Времиња (Öyle bir geçer zamanki)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 2 јануари 2012.

  1. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Мајка ми вчера дојде во соба кај мене да ја гледа, зш татко ми гледаше фудбал,па и јас од досада седнав до нејзе. :lol: . Серијава е одлична. Малиот Осман е срце,како му идат солзите,какви фацичиња прави, јас вчера плачев. Душичка. Право глумче. За почеток ми се допаѓа серијава затоа што некако ми е доста реална за тоа време. Мајката и најголемата ќерка се преубави.
     
    На Victorian и esperanca им се допаѓа ова.
  2. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Серијава ќе ја гледам само поради слаткишов :)
     

    Прикачени фајлови:

    На femina11 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Jovanna.I

    Jovanna.I Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Серијата е многу убава ме потсеќа на некои моменти кои и мене ми се случиле мислам за почеток е различна од другите па ќе видиме понатака :) :*
     
    На femina11 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ах што ми е жал за ова малово, Осман, брее какви трауми претрпело детенцето... и нормално, се ќе памти понатаму во животот.
    А за серијава ако фатам гледам колку да имам што да правам, и од она што го гледав досега ќе кажам само добра серија, ама да не постоеше љубовницата Каролин подобра ќе беше, срам да му е на таткото. Тоа не е пример за татко! Нешто во стил на Имотот на дамата ми е, интересно.
     
  5. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    А да оладевте малку со турскиве евтини серии :D Постојат и американски, нешто што цел свет гледа.
     
  6. ana-girl

    ana-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    535
    Допаѓања:
    648
    ќе си ги истрошам солзите за серијата :D
    кога го гледам то малото кај шо ги слуша како се расправаат сите дома и то да не плачи јас си плачам :( :fubar:
    така за алиризовци така сеа и за овие :D
     
  7. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Овој глупакот освен да пие, да им вика и да ги удира изгледа не знае ништо друго.
    Многу ми е одвратен. :puke:

    Колку ми е жал за Осман. Изгледа толку невино.
    А и колку многу го сака татко му, а не знае каков гад е.
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  8. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.309
    Допаѓања:
    101.438
    Пол:
    Женски
    Добро е не сум била само јас плачка на серијава. Преубава серија, а онаа ороспијата Каролин од кожа ме вади. Бидејки ја гледам на нет и сум до 9 та епизода како иде натака све повеќе и повеќе ја мразам. А колку е грдааааааааааа!!!!!!!!!! Од тоа забите како коњ не може да затвори уста. Типичен пример за растурикуќа.
     
  9. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Само ради душичево ја гледам, какво е. :inlove:
    Па како чекореше вчера со тоа јаболкото, срцко.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    А иначе, на Онур мајката, тука што е на овој идиотов, мајката, некако ми се чини, како Џеврие 2че. :wasntme: Само на подруг начин. :rofl:
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Девојки филмов го загледав за првпат прееска и баш ми се виде убав :) ај ако сакате кажете како можам да го гледам на нет со српски превод како да побарам,само со турски ми излегува :lol: :lol: сакам да ги видам од почеток епизодите :D
     
  11. perlaa

    perlaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2011
    Пораки:
    1.223
    Допаѓања:
    788
    Ме занима кој ќе избера мажот. Жената или Каролин?
     
  12. DEBELUSKA

    DEBELUSKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2012
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    273
    мозес ли да ми пратис линк со српски превод//??? фала однапред
     
  13. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.309
    Допаѓања:
    101.438
    Пол:
    Женски
    За сите кои сакаат да ја гледаат со српски превод ја имате на www.natabanu.com и на www.dailymotion.com. Преводот им е како што треба да биде Kako vrijeme prolazi. Корисник кој ги става епизодите е JoeCelt. Уживајте.
     
  14. BI-44

    BI-44 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    975
    Допаѓања:
    484
  15. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Пред некој ден кога плачев на серијава се мислев дали плачам дека сум во ПМС или навистина е тажна. :) Ама бре ова не може да се истрпи, денес исто ќе биде многу тажно. Искрено серијава ме потсетува на едни блиски комшии кои имаат слична ситуација.
     
  16. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Серијава ја гледам чат-пат и интересна ми е,толку е реална,а воедно и тажна. :(
    Многу ми е жал за слаткиот Осман,срцка е,нежно,наивно мало детенце,а какви трауми претрпува,што е логички тоа да влијае врз неговото растење,и да има последици.
    Таткото на 4 деца(незнам како се вика) само вика,се дере и ја прави ситуацијата напната.
    Неговата љубовница ми е чиста спонзоруша.Кога ќе се појави,ја барам WC шолјата за да :puke: .
    Зошто толку фина,нежна,чувствителна и добра жена да изневери со некоја секретарка?
    Па имаш деца,таков пример ли ќе им дадеш на децата,дали тие ќе го следат твоето однесување...се правиш како да не си ти виновен,како другите да ти се криви,а ти тој што не греши. :tmi:
    Да си ја прифати грешката,да најде решение и да ја откачи таа плавата.Па,има деца за одгледување... :^)
    Изгледа,по завршувањето на ЉиК ќе ја гледам почесто серијава.Едноставно,вреди да се потрши 1 саат,ама барем има содржина,поука...и малото Османче,кое што ја прави серијата уште пореална,како му течат солзите,те тера и тебе да плачиш...ах таа,детска невиност,дали ова дете ќе има безгрижно детство,со ваков татко. :(
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Премногу се пронаоѓам себеси во ликот на малиот Осман, затоа кожата ми се наежува кога си ги става рачињата на уши и плаче.
     
    На esperanca и Ann.94 им се допаѓа ова.
  18. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Ох душичка мала какви трауми претрпува детенцево се заради оној душовадник и онаа куртизана на моменти ме потсетува на моето детство, на татко ми... Душичка мала колку плачеше кога слушна дека татко му не го сакал :(
     
  19. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.309
    Допаѓања:
    101.438
    Пол:
    Женски
    многу брзо али ке бара прошка од жена му. Каролин курвичето не е тоа што се претставува туку е криминалец.
     
    На perlaa му/ѝ се допаѓа ова.
  20. perlaa

    perlaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2011
    Пораки:
    1.223
    Допаѓања:
    788
    А Нена ти пак знаеш пред нас што ќе се случи? :D
    Ај во споилер стави нешто во кратки црти ако знаеш :lol: