1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бурни Времиња (Öyle bir geçer zamanki)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 2 јануари 2012.

  1. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Ееее зошто ваква грешка направи мајката (сеуште не му ги имам запамтено имињата) зошто не мислеше во моментот на децата..многу брзо некако се случи работата кога прочитав тука дека ќе ја забоди со нож мислев понатаму во епизодите ќе се случи тоа..ама како и да е мислам дека премногу избрза најпоќе ги жалам децата...тие ги плаќаат грешките на нивните родители
     
  2. HurremSultan

    HurremSultan Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    119
    Јас па како на рекламата да слушнав дека серијава е според вистинска приказна направена. Можеби грешам.
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    972
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    ^^ Џемиле се вика
    И ја оправдувам нејзината постапка. Таа отиде да си го врати оној идиотот од маж што го има (уште не ми е јасно зошто), и тогаш се појавува таа холандската ку**а го бакнува идиотот, и после вика „ти си Џемиле нели ?“ И како во тој момент да мисли на децата. Добро таа може и мислела, мислела како таа лиглата и го растурила семејството и домот.
    Јас на нејзино место ќе ја искасапев бе !
     
  4. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Продолжение од претходниот пост.

    Откако Али ќе добие инфаркт, а Каролин си оди во Холандија, Џемиле ќе го донесе дома. Но Мете ќе го избрка и Али ќе спие на бродот. Стариот рибар ќе проба да му внесе малку памет, да не си го уништува семејството, ама овој нема да го слуша. Ќе ги избрка од дома, во една недоизградена куќа, без прозори на ладно. За да можат да створат некои какви такви услови ќе им помогнат од факултетот. Мете ќе оди кај татко му и Каролин и ќе ја запали куќата. Мете ќе оди во затвор. Али ќе ја уцени Џемиле да му го даде Осман за да ја повлече тужбата за Мете. Осман во меѓувреме се разболува бидејки во таа дупката нема услови и Џемиле за да не и умре детето се согласува да оди Осман кај Али. Каролин збеснува затоа што не сака деца, ама мора да го поднесува. Мете излегува од затвор и оди да го земе малото од кај Али ама кога гледа дека живее во преубави услови, се сожалува и го остава. Џемиле почнува да работи како чистачка затоа што пензијата од свекрвата не стигнува. Берин ја рподолжува врската со Ахмет и оди на простести во Анкара но ги апсат. Сонер и ја кажува вистината на Ајлин зашто е со неа. Брат му кој има уште една година живот ја сака и овој ќе и вети пари, ботаство се, само за да се омажи со брат му. Ајлин од прво се буни, но кога гледа во кој понор оди нејзиното семејтсво прифаќа. Али и Џемиле се против бракот. Инаку и Сонер е заљубен во Ајлин. Во меѓувреме малиот Осман паѓа во морето, и мислејки дека е умрен Али ќе се шекне, но стариот рибар го спасува. полицијата го враќа Осман кај мајка му. Али се кае за Џемиле и и дава пари да не се мачи но таа му гу фрла во лице со зборовоите Ти благодарам што ми покажа колку можам да бидам јака.
    До тука гледав.
     
    На Hipster, tessie и creshicka им се допаѓа ова.
  5. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Офф како ја гледав секоја епизода мислам компјутеров ќе го скршев,колку плачев лелее.А и јас гледав до овде,се надевам дека ќе има и продолжеток на епизодиве секој ден ваљда ќе даваат.
     
  6. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Преку глава ми е мрчаториве на темава кои потајно си пуштаат турски серии :D
    Хејтајте на друго место ви се молам, оставете не нас да си се уназадуваме и да си плачиме, мене не ми смета.
    Серијава ми се допаѓа и многу ми наликува на кога лисјата паѓаат.
    Јас ќе ја гледам, особено овој период кога сум послободна :)
     
  7. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Оххх леле незнам ни самата зошто гледам вакви филмови кога сум плачлива...па се отепав од плачење серијата ее навистина многу тажна особено судбината на децата :(
     
  8. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Нема да ставаат секој ден затоа што ја даваат еднаш неделно во Недела на босанската ТВ1. Не ја даваат како кај нас секој ден.
     
  9. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Значи,Џемиле не требаше да го направи тоа.Можеше со поинаков начин да ја реши ситуацијата,ако мислеше попаметно,ама во тој момент се блокира,плус таа дојде да си го врати мажот,а типкава го бакнува Али.
    Неможеше да размисли со ладна глава,и сега последиците таа ќе ги трпи.
    Мете ми е многу убав,срцка. :inlove:
    Осман,малиот ... како само си го шуткаат како топка за играње,мало не разбира,сите му викаат,а тоа душиче,кога ќе се натажи...и да несакаш 2-3 капки ќе ти потечат. :(
    Несакам да читам,и да погаѓам што ќе се случи понатаму,сакам да ми биде интересно,така да ќе оставам настаните да си течат во свој ред.
     
  10. LakeGirl

    LakeGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2012
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    44
    Значи тотално го промашиле гласот на професорката по музичко! Нема врска со неа, ни со изразот на лицето, ништо, ништо... Најмногу за тоа се нервирам. Не е фер во однос на другите наши актери кои донекаде успешно ги доловуваат ликовите и се соживеани со она што им се случува во приказната. Тие барем се трудат...

    Овој глас е криво зараснат со ликот на проф. по музичко, чист промашај!
     
  11. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Штета а баш сакав да знам што ќе се деси понатака. :doh:
     
  12. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Ќе ти пишев што ќе се случува понатака за да ја разбереш постапката на Џемиле ама прочитав дека не сакаш да знаеш така да нема да пишувам. :)
    Едноставно прати ја серијата и ќе увидиш дека не би имало друго решение за тоа,особено за такви нелуѓе какви што се Али и таа.Гледај ја се подраматична ќе биде. ;)
     
    На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    ја има на турски ама без превод.
     
  14. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Како не цркне онаа Керолин , само проблеми им прави , да не беше она Али ќе се смиреше и ќе се вратеше назад
     
  15. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Ја има? :clap: Ај прати линк и така ќе си ја гледам доволни ми се изразите ла лице за да знам што ќе се случува. :D
     
  16. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    972
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    Да беше само на професорката ќе беше добро, ама гласовите се ептен промашени ! Подобро ќе беше да ги дадат без синхронизација !
     
  17. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Колку е само слаткоо...в срце ми е малечкото и баш ми е жал :(
     

    Прикачени фајлови:

    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Ах бре Осман, срцка си, штета што имаш татко идиот
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Прекрасен е ... уверена сум дека кога ќе порасне ќе биде многу добар глумец, уште од сега Турција треба да се гордее со ваков талент. Па колку е само мило...душе
     
  20. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Јас поради него ја гледам серијава. Колку само искрено глуми што мене кога нешто ќе каже одма очите со солзи ми се понлат. Душичка. Блазе им на родителите со онакво детенце.
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.