Бурни Времиња

Дискусија во 'Канта' започната од perlaa, 22 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.223
  Допаѓања:
  788
  Наскоро на телевизија Сител очекувајте ја најгледаната турска серија на сите времиња, најразличната и најспецифичната екранизирана приказна досега. Доаѓањето на "Бурни времиња" со себе ќе доведе и бура од позитивни критики, бидејќи токму оваа драма сместена во минатото, ги урна рекордите на најгледаните турски серии досега.

  1967-ма година... Морнарскиот капетан Али минува долго време далеку од својата фамилија. Во меѓувреме, неговата сопруга Џемиле се грижи за нивните четири деца.Таа ја презема улогата на татко и на мајка на своите деца додека нејзиниот сопруг е на патување. Бурата од настани се случува со доаѓањето на младата и убава девојка во која Али се вљубил за време на патувањето.
   

  Прикачени фајлови:

  • nova_serija.jpg
   nova_serija.jpg
   Големина на фајлот:
   85 KB
   Прегледи:
   646
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.827
  Допаѓања:
  53.833
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.