Бутик за венчаници

Дискусија во 'Свадба' започната од RainBow, 20 февруари 2012.

 1. kathy.cathy

  kathy.cathy Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Nekoj iskustvo i dali znae kako se dvizat cenite vo Emili Exclusive Design?
   
  На ilyan му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.660
  Допаѓања:
  8.493
  Невести бивши и идни, помагајте :D
  Шетав по салони, конкретно: Жана, Жан Мари, Пепика, Елизабет, Форевр, од кои убав впечаток ми оставија првите 3. Сите ми рекоа за моделот што ми се допаѓа дека цената ќе се движи од 450 до 650,со тоа што Пепика (ако се вика така девојката) ми рече дека не е проблем да се склопи цена и ако имам друг буџет.

  Ме интересира помеѓу Жана, Жан Мари и Пепика кое би го одбрале?
  Планирам уште во Мавровка да поминам, конкретно Бјанка па да се одлучам кај кого ќе биде,а тоа треба да е најдоцна за една недела :) Читав добри коментари и за Антонија Ристовска, Викторија Маер, но не знам дали кај нив има готови венчаници да видам во живо како работат и дали може да се проба?
   
 3. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  851
  Допаѓања:
  739
  Пол:
  Женски
  @Sofi.ja Другарка моја шиеше венчаница во Жан Мари и беше задоволна. Коректна е жената, се држи до термините кога ти закажала. Мене единствено не ми се свигаше што чипката (горниот дел и беше чипка и имаше додавано плус детали со чипка) и беше лепена со силикон а не зашиена, па се пододлепија некои парчиња во текот на денот. А изгледот на фустанот беше топ без ниедна мана.
   
  На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.660
  Допаѓања:
  8.493
  Бидна ли венчаницата, за слика чекаме :D
   
 5. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.916
  Допаѓања:
  3.434
  Nekoj da ne ima iskustvo so venesis vo mavrovka?
   
 6. princess92

  princess92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Девојки дали некоја има искуство со бутиците Ti amo или My wedding во Битола?
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Karmina1989

  Karmina1989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  @princess92 Скоро разгледував венчаници и мегу другите ги посетив и двата споменати, во тиАмо имаше венчаници по доста приступни цени да речам поефтини, мегутоа моделите некако не ми се допаѓаа а воедно и изработката. Во мај вединг имаше премногу избор за сечиј вкус, меѓутоа мене сите ми беа големки па им беа потребни корекции што мн и не ми се допаѓаше, имам мали гради па продавачката ме советуваше да сум купела градник полнет и поголем број, без врска јас си се бендисвам како што сум. На крај бев во Симона венчаници и таму на мое изненадување венчаниците беа со конфекциски број и порачани од Грција ми рече продавачката, пробав неколку модели и сите беа како кроени за мене оти беа мое бројче 36 и решив да изнајмам еден од тие што ги пробав во Симона венчаници. Поздрав се надевам ти помогнав со моето искуство
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.151
  Допаѓања:
  42.378
  Јас имав венчаница ос My wedding презадоволна сум,исто и во Ti amo има добри ама јас повеќе се пронајдов во My wedding.
   
 9. Ariety

  Ariety Активен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2017
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Колку ти побараа за изнајмување?
   
 10. kanella

  kanella Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  448
  Допаѓања:
  4.180
  Пол:
  Женски
  Во Мавровка кога прашував за мојот модел во сите бутици 350евра беше цената. Затоа приметив колку помалку чипка и колку помалку везеници толку поевтина. Јас одбрав балски модел долниот дел многу буен со тил само а горниот чипка. За истиот модел во Квин 950 евра ми бараа :)
   
 11. Karmina1989

  Karmina1989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  17 000 денари фустан, вел и перниче за бурми.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 12. kathy.cathy

  kathy.cathy Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Ne iznajmuvaat, bev skoro tamo
   
 13. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.874
  Допаѓања:
  29.012
  Пол:
  Женски
  Колку се движат цените за изнајмување на венчаници од проновиас? Благодарам
   
 14. Zineta

  Zineta Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2017
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  Devojki dali znae nekoja vo koj butik vo Skopje ima naj skapi vencanici?
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.781
  Допаѓања:
  22.720
  Пол:
  Женски
  Бутик Queen
   
 16. Тацич

  Тацич Нов член

  Се зачлени на:
  17 јули 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, еве и од мене мала помош, другарка ми пред мене правеше фустан во Пепика и беше страшно разочарана за цената не испадна ич како што треба, јас мојот го правев во Лебед во Мавровка кај Наташа, немам зборови за жената ептен е на место и многу ми ја фалеа уште од порано и не згрешив, буквално секогаш беше достапна и отворена за идеи, супер супер немам зборови, сакам да се надоврзам само на муабетот не е најскапото најдобро девојки битно вас да ви прави мерак :):D
   
 17. MoniM

  MoniM Нов член

  Се зачлени на:
  22 август 2017
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки. Јас ќе споделам мое искуство со Модна куќа Билјана. За нив дознав на саемот за венчаници и навистина ме воодушевија. Не се многу познати, но работат супер професионално и квалитетно. Многу ми се допадна креаторката, стварно е многу фина жена. Во однос на венчаницата, како што посакав со некои ситни нивни препораки така ми ја направија :) На крај се на се презадоволна :D
   
 18. Linda*

  Linda* Нов член

  Се зачлени на:
  3 септември 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Девојкии малку помош, утре ке одам во мавровка за невестински фустан кој бутици ми ги предложувате :)
   
 19. kanella

  kanella Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  448
  Допаѓања:
  4.180
  Пол:
  Женски
  Камелија :) топло ти ја препорачувам, јас таму ја шијам. Сеуште не ми е готова но сум презадоволна од прва проба. Шнајдерката си ја разбира работата и те слуша ти што сакаш и како сакаш. :)
   
  На Linda* му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Elenceto*982

  Elenceto*982 Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Skoro pravev svadba, mnogu se dvoumev dali da iznajmam ili da kupam vencanica. Ne mi se davaa 500e za fustan sto ke go oblecam ednas i posle treba po skafovi da go cuvam a plus moze i da dades 500e i ona sto ke go dobies so sien fustan moze pak da ne e toa sto si go zamislil, pa dzabe parite. Slucajno na fb koga barav iznajmuvanje mi iskoci Vencanici Divine Dress. Za 150e imas vencanica, nakit i vel, a izborot na vencanici e golem. Devojkite bea mnogu trpelivi, mi pomognaa vo izborot i iskreno na site vi gi preporacuvam. Prezadovolna, izgledav super a ne potrosiv bogatstvo. Vo Kisela Voda se, i skoro imaat otvoreno.