Бутик за венчаници

Дискусија во 'Свадба' започната од RainBow, 20 февруари 2012.

 1. E*N

  E*N Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Како се движат цените на венчаниците во Модна куќа Билјана и во венчаници Викторија Маер ( од колку до колку одприлика ) и каде точно се наоѓаат?
   
 2. E*N

  E*N Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Колку ти побараа во Модна куќа Билјана за венчаницата и каде точно се наоѓа ?
   
 3. Џиџи91

  Џиџи91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  На E*N му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Viktorija2501

  Viktorija2501 Нов член

  Се зачлени на:
  3 мај 2018
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Каде може да се најдат чипки за венчаници во Скопје?
   
 5. winter flower

  winter flower Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2016
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  12.190
  Пол:
  Женски
  Има во мавровка на 2 спрат мислам беше, јас прашував пред месец дена цените беа од околу 3000 ден па нагоре,метро
   
 6. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  478
  Девојки свадба планирам во јуни па кога е најдобро да се почне со шиење? Ако може да ми предложите салони од Скопје од каде сте задоволни и мислење за салон за венчаници ниќифор од Прилеп?
   
 7. abc1234

  abc1234 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  302
  Моја колешка беше презадоволна од салон за венчаници ''Дилек'',а другарка моја од салон за венчаници ''Среќен или убав ден'' се вика незнам точно во мавровка се наоѓа доле.
  За месец јули има доста свадби па негде март,април почни да си бараш
   
  На malecko5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Orchidea

  Orchidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  493
  Пол:
  Женски
  Јас резервирав термин во ноември, крај на април се договорив за деталите и во мај се шиеше и одев на проби. Свадба правев во јуни, исто.
   
 9. rrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrr Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  87
  Орхидеа, колку те чинеше венчаницата во Никифор, и дали си задоволна од моделот, материјалите и односот на вработените.
   
 10. Orchidea

  Orchidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  493
  Пол:
  Женски
  Не шиев таму, туку во Штип. Ти пишав за временскиот рок, дека и јас бев јунска невеста :)
   
 11. Dellany

  Dellany Нов член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Девојки, некоја искуство со венчаници Мимоза -Охрид?
   
 12. i13dk

  i13dk Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  37
  Јас се мислам да шијам венчаница кај Пепика, те молам кажи ми како си задоволна од финалниот изглед на венчаницата и од соработката со Пепика?
   
 13. srcence123

  srcence123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  8
  И мене ме интересира дали некој имал искуство со венчаници Мимоза -Охрид? Дали можеби некој знае како се движат цените за изнајмување на фустан?
   
 14. ni.na

  ni.na Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  78
  изнајмување од 400 до 600 еур, за прво носење 700 еур ама се чека 5 месеци
   
 15. Pandora17

  Pandora17 Нов член

  Се зачлени на:
  6 август 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj ima po taze iskustvo so Kokev?Kako im se dvizat cenite i kolku vreme e potrebno za shienje?
   
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.603
  Допаѓања:
  5.301
  Во Косово каде би ми препорачале да погледнам венчаници?
  По која цена се таму?
   
 17. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  14.581
  Пол:
  Женски
  Дали знае некој во мавровка до колку работат бутиците за венчаници? Сакам да одам во сабота, само тогаш можам.
  Некој ми рече до 18h, ама не беше сигурен:)
   
 18. Sungold

  Sungold Активен член

  Се зачлени на:
  18 август 2017
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Каде можам да изнајмам венчаница ?
   
 19. Sungold

  Sungold Активен член

  Се зачлени на:
  18 август 2017
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Каде се наогаат Симона Венчаници што изнајмуваат венчаници?
   
 20. katce patce

  katce patce Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Dali bi mozela link da mi pustis vo poraka bidejki nemozam da gi najdam