1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бутик за венчаници

Дискусија во 'Свадба' започната од RainBow, 20 февруари 2012.

  1. Betty.Boop

    Betty.Boop Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    61
    Дали некој знае каде да најдам корпа и која цена се ???Од најмалитеее
     
  2. Betty.Boop

    Betty.Boop Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    61
    Од кај ја зема корпата за под венчаницата и која и беше цената?
     
  3. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.250
    Допаѓања:
    45.570
    Пол:
    Женски
    Ме интересира ваше мислење ако некој има искуство со бутикот за венчаници Викторија Маер, за цена, квалитет, услужливост...??? :)
     
    На bumblebee511 и babybelle им се допаѓа ова.
  4. babybelle

    babybelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    70
    И јас исто сакав да прашам за Викторија Маер...пред некоја недела една другарка правеше свадба и венчаницата од кај нив и е преубава, ама не можам сега да ја замарам со тоа колку ја платила и како поминала со нив...ајде хелп!

    Инаку, и јас се надевав дека ќе поминам со буџет од 250 еур за венчаница пошто сакам едноставна и тесна, без корпи, тулови и сл. Сеуште не сум била никаде по бутициве, ама од вас гледам дека ќе морам да го зголемам буџетот за некои 100 еур плус.
     
  5. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Сте размислиле ли за шиење на шнајдер? Има шнадери кои работат по дома, а што шијат измислено. Ем полата се излезени од такви бутици. Јас ќе ја шијам венчаницата кај една таква шнајдерка, тие се од калибарот на Данчо. Оваа шнајерка ми има шиено се и свашта, а јас не сум баш лесна фигура. Не е воопшто лоша опција, мојата е модел од Проновиас, а ќе ја имам за 7 000... Со измислени материјали! ;)
     
    На babybelle и Trendafilka им се допаѓа ова.
  6. babybelle

    babybelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    70
    Секако дека нема да фрлам 500-600 еур за венчаница од соништата :P ќе си се обратам и јас кај една таква домашна шнајдерка и се надевам фустанот ќе ми испадне во рамките на мојот определен буџет :) ако не, ќе те барам за бројче од твојата :lol: :lol:

    ЕДИТ ако поминеш само со 7000 ден, цената ти е топ!!! :rock:
     
    На elena.mak му/ѝ се допаѓа ова.
  7. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    венчаницата е најважниот фустан во животот на една девојка и јас лично од мое искуство(веке бев невеста) не жалете пари за венцаница која мнооогу ви се допага
     
  8. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Оваа шнајдерка им шиеше венчаници на половина од моите пријателки и роднини, и правеше се што сакаш со материјалите. Лудница модели, фустани, изработка, се. Се што ми шиела до сега, вклучувајќи и еден мнооогу сложен фустан, кој мораше да го шие како корпа, односно го "ткаеше" фустанот од ленти од маеријалот. Многу посложен од венчаницата.
     
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    babybelle, другарка моја сега на 14ти прави свадба, има нарачано венчаница од Викторија Маер, па баш ќе ви пишам како била задоволна.

    elena.mak,мислам дека е преголем ризик тоа со шнајдерките-незнам зошто :?:

    rajna-vojvoda, потпис на мислењето

    п.с. elena.mak, дај некоја слика од тие фустани/венчаници па да видиме како изгледале :)
     
  10. babybelle

    babybelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    70
    Еее супер, чекам инфо...а може и за цената да не информираш, ако ја дознаеш ;)
     
  11. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Кога веќе ми погодила се што ми шиела до сега, секако дека ќе ми го погоди и овој фустан. И посебно што незнам какви биле/ги замислувате вашите фустани, мојот ќе биде многу едноставен, без корпи и незнам што. Така да за еден едноставен фустан што може да биде толку пари, да одам да фркнам тродупло, а и едните и другите се шнајдерки, да е потсетиме. Секој си има право на избор!
     
    На babybelle и Annath им се допаѓа ова.
  12. JagodaBrend

    JagodaBrend Активен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    [mod-reklama:1xyof78a][/mod-reklama:1xyof78a]
     
  13. sonce10

    sonce10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    116
    Има нов бутик за венчаници се вика ДЕА, до книжарата Матица Македонска, баш кога поминував минатиот пат пред околу еден месец тогаш го средуваа, голем простор е, убаво среден, е сега за цени не прашав, само во излогот гледав:)
     
  14. mice83

    mice83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2013
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    51
    Да точно и јас го видов....исто така карши Соборен Храм има нова продавница за венчаници,само заборавив како се вика.
    Јас од понеделник почнувам да пробувам венчаници по продавниците,па да видиме дали ке најдам нешто или ќе треба да мислам варијанта шиење :?:
     
  15. mice83

    mice83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2013
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    51
    Бев во ДЕА,новиот бутик за венчаници,преставители за Македонија на Pronovias и La Sposa се тие,имаа доста голем дел од колекцијата 2013,прекрасни се фустаните...јас веке си го порачав мојот,неможам да дочекам да стигне.Конечно и кај нас да се најде од тие брендови :)
     
  16. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    значи бев кај дотичната викторија за тие модели што ми се свиѓаа два три исти цени ми бараше како во салоните што беа во гтц,незнам што и е дома работи такви цени мислиш на плоштад салон има како и да мојот избор им припадна на најдобрите во гтц и во мавровка имаат forever-atelje единствено тие имаа прекрасни венчаници со цени од 300 е па нагоре нормални цени мојот е посолен ама цел е чипка барем :D
     
  17. sonce10

    sonce10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    116
    Ааа ова убаво звучи :) а ако не е тајна отприлика која цена им се движат?
     
  18. mice83

    mice83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2013
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    51
    ^ Искрено кажано цените за нашиот стандарди се доста високи,разгледував како се движат цените и во странство,бидејќи од секогаш ми било желба да имам Pronovias венчаница, но излегоа буквално исти и во Скопје.Средно венчаниците се околу 1500 евра,има некој модели за малку пониски цени а има и накај 2000 евра.Јас ја порачав од кај нас оти колку и да е точен бројот пак треба мала корекција барем во должината,и тоа ќе ми го средат они вклучено во цената,оти во странство ми бараа одделно да платам за корекции.
     
    На sonce10 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ververickaa

    ververickaa Активен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Јас пред година шиев во Бутик Лебед во Мавровка, ептен сум задоволна.Се што сакаш ке ти исполнат :)))Каков материјал сакаш, сакаш чипка, сакаш свила, сакаш циркончиња...и за цените се многу прифатливи.Мене лично со месеци после тоа ми го фалеа фустанот, кој и да ме виде :)Колку само другарки пратив таму да шијат сите се презадоволна, мило би ми било и ако и вас ви помогнам :$
    Еве линкче од facebook
    http://www.facebook.com/pages/%D0%91%D1 ... 2960132062
     
  20. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Што велите за салон дива ? Дали се добри и дали имаат пристапни цени?