1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бутик за венчаници

Дискусија во 'Свадба' започната од RainBow, 20 февруари 2012.

  1. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    @AleksP само што го отворив линкот од љубопитност бидејќи сум голем фан за венчаници иако не сум мажена :D и искрено се воодушевив. многу убави изработки има :) ако знаеш нешто за нив повеќе може во лп да ми пишеш или ако си шиела кај нив како си задоволна и слично?
     
  2. AleksP

    AleksP Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    @Veki4kaa фустаните кај PepikaAtelier се прекрасни и совршено изработени.. и не само венчаниците таму израбтуваат секакви свечени тоалети... Инаку јас сум во потрага по венчаница,сеуште не сум одлучила но знам дека мојата колешка си ја шиеше тамо и беше презадоволна а и прекрасно изгледаше. Јас бев во салонот, поминавме 2 и пол прекрасни часа со дизејнерката, девојката си ја знае работата, предлага разни варијанти, материјали и сл. Инаку знам дека е дипломиран моден дизајнер и има големо искуство од повеке ателеја во Скопје. Помини разгледај си. Позз :)
     
  3. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    @AleksP а со цените како се? ;)
     
  4. Sandrichka 89

    Sandrichka 89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2014
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    812
    Пол:
    Женски
    Благодарам Алекс:*, само ме интересираат како се движат цените таму? Имаш ли некакво искуство? ;)
     
  5. Sandrichka 89

    Sandrichka 89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2014
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    812
    Пол:
    Женски
    Благодарам многу за оваа убава информација :* Навистина е тезок изборот кога не сакаш да фрлаш многу пари за венчаница,а знаеш како стојат работите по нашиве салони :| Ова навистина беше корисна информација...сакам да те прашам исто дали Камелија или Среќен ден имаат своја facebook страна или не? :)
     
  6. AleksP

    AleksP Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    @Veki4kaa @Sandrichka 89 цените варираат во зависност од материјалот и чипката ама мислам дека во договор со дизајнерката може да се договорите за цента која ви одговара..
     
    На Sandrichka 89 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. bussines-woman

    bussines-woman Активен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    63
    Пол:
    Женски
    И двата бутика имаат фб страна, сигурно ќе ги најдеш :) И ако знаеш што сакаш да носиш на тој ден не е тежок изборот ;) јас уште пред да ме запроси знаев каква ќе ми биде венчаницата :D си ја имав сликата во мене и си прашував за таква венчаница дали е можно да се направи и колку би чинело...плус сум многу пребирлива, од над 100 модели што ги видов во Мавровка само еден пробав (тој беше најбиску до моделот што го сакам)...верувај ми дека и со 350 евра венчаницата може да изгледа убаво и богата, а од друга страна не сакам да отворам по фб и да видам уште 10 други невести што носат идентичен фустан како мојот (отвори на фб страната од Квин, прочепкај по сликите и ќе сфатиш за што зборувам)...па пиши што ќе одлучиш :) good luck ;)
     
  8. Sandrichka 89

    Sandrichka 89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2014
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    812
    Пол:
    Женски
    Благодарам уште еднаш :* ... Деновиве ќе одам лично да се консултирам со нив, па се надевам дека ќе најдеме некое решение. :) На повеќето места каде што прашав ми бараа по 500-600 евра за моделот кој го сакам, ама се надевам дека ќе најдам нешто поефтино зашто 500 - 600 евра за венчаница според мене е многу :$... Сепак ова што ми го пиша ми е од голема корист, па ќе видам што ќе направам деновиве! :D
     
    На bussines-woman му/ѝ се допаѓа ова.
  9. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Дали некој има искуство со "Венчаници Тина" и "Филка"? И двете се во мавровка, филка е на први а Тина на втор спрат. Ме интересира чисто информативно, посебно за тина и изработката, и како се задоволни муштериите од таму?
     
  10. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Нешто слабо активни....
     
  11. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Dali znaete koj butik vo Skopje uznajmuva vencanici ? :^)
     
  12. Cakica

    Cakica Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    7.664
    Пол:
    Женски
    Некој да не знае колку се венчаниците во Деа Споза
     
  13. MissDaisy

    MissDaisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Има ли некој искуство со ателје Антонија Ристовска? :)
     
  14. Zajce55555

    Zajce55555 Нов член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Feminki dali nekoja od vas siela fustan kaj Sonja ( crnata ) vo Mavrovka se mislam za tamu a nemam ic veke vreme moram da zakazam nekade ITNO mi se potrebni vasite soveti i iskustva Pozz
     
  15. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    jas za sonja nemam slusnato - ne znam koja e, a prasav dali ja znaete vencanici tina, isto vo mavrovka?
     
  16. bussines-woman

    bussines-woman Активен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    63
    Пол:
    Женски
    Sandricka 89, што направи за венчаница? Се одлучи каде ќе ја шиеш? :)
     
  17. bussines-woman

    bussines-woman Активен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    63
    Пол:
    Женски
    Од 300 па до 800-900 евра. Не се лоши Деа споса, малку бутикот го дотерали и е помодерен од останатите, но малку повисоки цени имаат од останатите а квалитетот (од моја гледна точка) е ист.
     
  18. Sandrichka 89

    Sandrichka 89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2014
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    812
    Пол:
    Женски
    Конечно пред некој ден ја направив мојата конечна одлука ... ќе шијам во Pepika atelier ..навистина сум презадоволна од се досега што ми понудија таму ... пред се пристапот и можноста да бирам на повеќе видови материјали и чипки го ставив во предност, а потоа и на самата Пепика .. навистина сум презадоволна. Денес ми земаа мерки и сега ќе чекам до првата проба да ме викнат :D. Како и да е сфатив за да имам ОК венчаница и да изгледам убаво на тој ден доволни ми се 450 евра..мислев дека ќе поминам со нешто поефтино, ама досега сите ми нудеа нежто поскапо како 600-700 евра за моделот кој го сакам или пак кај другите некако немаше избор на материјал ниту пристап да избирам помеѓу материјали и чипки кои ги сакам. Затоа се одлучив за овде ... мислам дека воопшто не згрешив! :clap:
     
    На bussines-woman му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Sandrichka 89

    Sandrichka 89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2014
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    812
    Пол:
    Женски
    Алекс, ти благодарам уште еднаш што ме насочи да го посетам Pepika atelier навистина имаше прекрасен избор на метеријали и се останато, се договоривме за се со дизајнерката и конечно се решив таму да ја шијам мојата венчаница :). Сепак воопшто не се сомневам дека сум направила погрешен избор ;) Навистина сум презадоволна од се! :*
     
  20. bussines-woman

    bussines-woman Активен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    63
    Пол:
    Женски
    Тоа е најважно, ти да си задоволна :) и сепак, си „заштедила“ повеќе од 250 евра :lol: се надевам дека ќе изгледаш како што си замислила...па ќе споделиш и фотографија од венчаницата, можеби така ќе помогнеш некој друг да се одлучи за тоа ателје ;)
     
    На Sandrichka 89 му/ѝ се допаѓа ова.