Бутик за венчаници

Дискусија во 'Свадба' започната од RainBow, 20 февруари 2012.

 1. Вереничка

  Вереничка Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2016
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.633
  Пол:
  Женски
  девојки дали некоја има искуство со бутик за венчаници -тамара? во мавровка е .. бев денес, пријатно беше, жената фина, за венчаницата што ја сакам, ми побара поефтино од сите други, а имаше и една од нејзините што стварно ми се допадна.. тука на форумов не најдов ни едно мислење за неа, ниту на друго место... а додека бев таму дојдоа две невести за проба.. не знам што да мислам... :?:
   
 2. an4ii

  an4ii Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој дали во Бјанка што е во Мавровка изнајмуваат фустани? И која е цената од прилика
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. an4ii

  an4ii Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  А дали во Жана изнајмуваат венчаници?
   
 4. an4ii

  an4ii Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој дали бутициве работат во сабота?
   
 5. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.720
  Допаѓања:
  58.478
  Пол:
  Женски
  Нормално дека да,само провери раб.време;)
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.700
  Допаѓања:
  22.512
  Пол:
  Женски
  Тие во Мавровка во сабота работат најдоцна до 16 часот.
   
 7. Ellyy

  Ellyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки ако можете да ми препорачате бутик кој шие венчаници за трудници....гледам сите имаат стандардни а ниту еден нема модели за нас со мешиња :lol:
   
 8. kathy.cathy

  kathy.cathy Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Kako od prilika se dvizat cenite na fustanite ?
   
 9. kmaja

  kmaja Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  43
  Во мавровка за мојот модел сите ми кажаа околу 350 евра. Ако сакап и надоле чипка, малку поскапо
   
 10. Normina

  Normina Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Iskustva so MILA KADRIU , kako se dvizat cenite ?
   
 11. TanjaTanja

  TanjaTanja Нов член

  Се зачлени на:
  24 март 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Devojki dali ima nekoj iskustvo so Emili Exclusive design od Strumica?
   
 12. Normina

  Normina Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски


  jas bev kaj nejze , devojkata e predobra , te prasuva prvo kolku ti e budzetot pa spored toa ti kazuva kakov moze da bide fustanot ima nekolku modeli izlozeno.
   
  На TanjaTanja му/ѝ се допаѓа ова.
 13. TanjaTanja

  TanjaTanja Нов член

  Се зачлени на:
  24 март 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Fala mnogu na info
   
  На Normina му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bezopasna2002

  Bezopasna2002 Активен член

  Се зачлени на:
  29 март 2017
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj sto shiel venchanica vo Zhana - Sk moze da mi kaze dali se zadovolni so uslugata i cenite? Fala
   
 15. augustd

  augustd Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2017
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  11.133
  Пол:
  Женски
  Dosta soleno, jas ja siev tamu mojata vencanica, se racna izrabotka vo pogled na kamcinjata ama me kostase premnogu.
   
 16. Normina

  Normina Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  jas bi dala do 1.200 evra , poise nema sansi
   
  На BoaVista и augustd им се допаѓа ова.
 17. kathy.cathy

  kathy.cathy Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  I jas sakam da sijam tamo, poznavam sto siele tamo i premnogu se zadovolni.. fustani na iznajmuvanje mislam deka nema a cenata okolu -500 evra za dobar fustan
   
 18. kanella

  kanella Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  446
  Допаѓања:
  4.137
  Пол:
  Женски
  Има некоја искуство со бутик за венчаници Queen?
   
 19. Karmina1989

  Karmina1989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Ве молам ако некој имал искуство да сподели за бутик за венчаници „Симона„ во Битола
   
 20. Marina1989

  Marina1989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  6
  Еве и во оваа тема да пишам, ако му помогне на некој во изборот :) Во Демир Хисар приметив дека е отворен салон за венчаници, па ајде да ги известам невестите од тој крај, Демир Хисар, Битола дека имаат ново место. И според муабетите на родниниве што прашувале за обичен фустан ( и тоа имало) не било многу скапо. Ова во споредба со Битола