1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бутици во Битола

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Svetulkaaaaaa, 5 април 2016.

  1. Hristov

    Hristov Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    599
    Пол:
    Машки
    Стварно бе луѓе одиш во ВИП, или Едвадр или овие другите шо моментално не ми такнува како се викат и прашваш шо пари фарметките !? Само 2100! Нит знам шо марка се ни од кај се... Ххихихи

    Па ќе ом поарно до космос во Солун ем марка ќе купам ем 30 евра до кај 50 и то најнова колекција... На попуст можиш да најдиш и за 15 тина до 20 евра ... ама то е то...
     
  2. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Тазе Битола сум па морам да прашам. Кај се наоѓа Зара?
    Гледам на фб има добри парчиња, а и не е толку скапо.
     
  3. ЈеленаЏиш

    ЈеленаЏиш Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    511
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Во чаршијата, наспроти чешмата, подолу од Бриони.
     
    На Svetulkaaaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.244
    Пол:
    Женски
    Купувам често од теранова за цените не коментирам.... исто и од Принцип купувам и задоволна сум и се наоѓаат некој работи за солидни цени. И од Едвард имам нешто ама таму цените се малку повисоки.
    Од еден бутик во чаршија секогаш си земам фустанчиња ама не знам како се вика.
    И во јавор наогам понекогаш нешто.
     
    На betikolevska1 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.579
    Допаѓања:
    155.737
    Пол:
    Женски
    Хм ... јас не знам имиња. Претежно не шетам многу, фармерки претежно земам од Гама ми се чини, мало место е кај малата чешма, кај аптеките и пет шопот, таму некаде е. Претежно одам Ваикики, секое влегување наоѓам нешто што ми се допаѓа и Теранова има баѓи работи по мој вкус, а и често одам таму зошто успат ми се и си влегувам ми се допаѓа нешто и земам :$
    А в пазар едино за Гама знам, во другите ретко влегувам, ептен кога имам потреба и ако одам со причина, а тоа се случува мноооогу ретко.
    И мило ми е што пишувате од прилика каде се наоѓаат, ќе шетнам на тие места што ги препорачавте некој ден :angel:
     
    На ЈеленаЏиш му/ѝ се допаѓа ова.
  6. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.710
    Пол:
    Женски
    Фармерки не менвам,исклучиво од LDB до орифлем и рома бутико се наоѓа,уствари наспроти адидас шо е...таму ми се најубај и најквалитетни фармерките...
    А за некое парче облека правец Ваикики...Е за чевли/патики такви ми ти работи кај ќе ми текни :P
     
  7. Lisandra

    Lisandra Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2015
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    1.781
    Пол:
    Женски
    Во ваикики избор нема за женски, за машки да и за машките облеката е поквалитетна од искуство да кажам јас си зедов блузи партали криво ми е од по 1100 и 1400 од првото перење се уништија и едно палтенце тоа матријалот замирисан никако не излегува сето кинески шит, а тој си зеде и си носи се за машки има избор и квалитет. принцип катастрофа е моментално сето расфрлано последното шо му останало го продават дека ќе затварат дури и тренерки почна да пуштат. едвард нема избор ни бројчиња. Често земем од по бутици поснабдени кај шо има избор и квалитет па и да се поскапи не земем секој ден.
     
  8. Hristov

    Hristov Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    599
    Пол:
    Машки
    Јас па сеуште си немам купено ништо од Ваикики... Сум пробал многупати, ама некако не ми се бендисва квалитетот и ко шо реков погоре имаат многу роба и шо знам некако глупаво ми е ко че видам јас и уште 10 дупи други истата кошула да ја носиме. Приимер ко шо гледам низ корзо со исти копулчиња излезени или наглупаво шо можи да биди еднаш гледам двајца другари со истата кошула излезени... :lol: Хихихихиих,,...
     
  9. Lisandra

    Lisandra Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2015
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    1.781
    Пол:
    Женски
    Е тие се кошилчињата со коцки и во разни бои барем за машки има по нешто:D
     
  10. Hristov

    Hristov Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    599
    Пол:
    Машки
    Гледаш... можеби тоа е различа перцепција на гледање на нештата... Јас пак го мислам спротивното... Дека генерално за женски има каде каде повеќе избор отколку за машки... Хихихихихии :D

    А за тие кошилчињата да ... Ама шо знам... ќе имам јас и пола Битола Хихихихиих... некако не ми се прај то кефоТ :P
     
  11. Lisandra

    Lisandra Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2015
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    1.781
    Пол:
    Женски
    Кај ленски мост имаше едно бутиче за машки така понесекојдневни парчиња и доста квалитетни саковца кошулчиња сега зависи до стилот , а квалитетните работи од далеку се познаваат ко ќе ги носиш и не се на секој седи убо.
     
  12. Hristov

    Hristov Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    599
    Пол:
    Машки
    Ги знам сите... :lol: Одма на ќошот шо е ... Ама скапчии се и тие... Одиш и прашваш „Колку ви се панталончињата“ и продавачката секогаш истиот муабет „2000 ама можи да ти ги остам за 1800“ Хихихихиихих.... А во Ваикики најкапите 1100 Хихихихих Иначе роабата им е турска ! :)
     
  13. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.858
    Допаѓања:
    133.181
    Пол:
    Женски
    А у бутиците, освен тие шо ви се на широк сокак, ако влезе човек со уште еден со него, продавачката кај стои, надвор излегува или строго само по еден влегвате? :lol::lol::lol:
     
  14. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.710
    Пол:
    Женски
    зависи шо продавачка ќе ти се погоди:lol:
     
    На Svetulkaaaaaa и Sesil им се допаѓа ова.
  15. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Јас можам да кажам дека Ваикики имат одлична роба, имам корсет од Турција купен и ни едно конче и ни ластиче нема мрднато, а сукњата тука шо ја купив, на намаление ја најдов 350 денари и така останав ко видов дека толку малку е цената, не ми беше верливо, друго немам купено ништо, ама гледам фармерки да си купам имаше за 750 денари, баш од утре ќе видам...
     
    На Hristov и Svetulkaaaaaa им се допаѓа ова.
  16. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.710
    Пол:
    Женски
    пардон за оф-топикот
    ти пацо тука си а не кажваш?
    ха брее:shake:
     
  17. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Тука сум кај да бидам:D Хоме свит Хоме :wasntme:
     
  18. Askopje

    Askopje Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    547
    Бутик за свечени фустани , знам само дека името почнуваше со К ???
     
  19. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Јас свечени фустани долги, знам дека има во Јавор, на други место појма немам каде можи да има, и во еден бутик на сам ќош пред да излезеш на Ленски Мост, овај на К буквата, везе немам кој е...
     
    На Askopje му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Mracna

    Mracna Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    112
    Карши "Чаршија бар" има една продавничка за свечени фустани. Исто и во "Зара" има свечени фустани.
     
    На Askopje му/ѝ се допаѓа ова.