Бушава азбука (МТВ)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од yummy, 19 април 2010.

 1. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.690
  Допаѓања:
  19.328
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... To_P7kwsds

  Преубава е песната од Бушава азбука, но и емисијата беше многу добра и пред се многу едукативна. :inlove: :up:

  Кога би ја давале пак, би ја гледала повторно. :!:
   
 2. justinbieberzz

  justinbieberzz Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  4
  Супер беше
   
 3. Aryana

  Aryana Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2013
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  67
  Прекрасна беше! Јас со неа научив колку само ни е убав јазикот! Најинтересен ми беше ловџијата зошто кажуваше плус некои факти за животните на одредена буква и јас како голем љубител на животни го обожавав. Многу корисна и интересна емисија, штета што сега нема такви...затоа пола младина ни се неписмени :)
   
 4. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.221
  Допаѓања:
  9.463
  Пол:
  Женски
  Кога ја видов темава, си се сетив на моето детство! :D Трчав да ја фатам емисијава. :lol:
  На 5 години мислев ^
  Едит: Мојата буква! :rofl:
  http://www.youtube.com/watch?v=x3KGdrqsidY
   
 5. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.470
  На тв каналите во МК ја нема, а јас редовно преку youtube им ја пуштам на децата, иако гледајќи од денешен аспек, можеби има некои делови кои треба да бидат цензурирани...ама сепак не знам зошто е отфрлена оваа емисија, а се угушивме од турски,египетски, јужно амерички серии и бугарски планета песнички
   
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.209
  Допаѓања:
  44.369
  Пол:
  Женски
  Фала богу што израснав во тоа време. Доста корисна и добра емисија. Оној ќелавиот ми беше некако страшен, а и ловџијата исто. Билјарката ми беше интересна покрај сите тие растенија околу неа.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.