ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ: Преминување на нов сервер

Дискусија во 'Правила и новости' започната од Mihajlo, 18 февруари 2017.

 1. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  16.867
  Пол:
  Женски
  Па сега се појавил и кој знае кога нареден пат, мора да го искористат :D
  Еј ова со машките членови не ти требаше :tmi:
   
  Последна измена: 19 февруари 2017
  На Ingvild, ceca-1, Oxymoron и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.239
  Пол:
  Машки
  Фoрумoв е пoбрз и oд Јусеин Бoлт. :rofl:
   
  На Сама Дома, Ketchup, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.759
  Допаѓања:
  54.321
  Пол:
  Женски
  Вака го замислувам кога ја видел таа бројка (144)

  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda, Jas!, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.367
  Пол:
  Женски
  Од кога постои форумот не ги отвара пораките, за кога ќе се прави миграција на серверот да прикачи screen shot со илјадниците пораки... За ние да мислиме дека од еден ден му се тие пораки...

  Шта је народе?
  Не сте добиле ниедна порака со недели?

  [​IMG]
   
  На referentka, Ketchup, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 5. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.134
  Допаѓања:
  264.741
  Пол:
  Женски
  Кога ке пораснам сакам да сум Михајло и да имам толку непрочитани лп
   
  На Сама Дома, КикиМаус, ♣ Alba Viduam ♣ и 18 други им се допаѓа ова.
 6. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  2.677
  Допаѓања:
  88.153
  Јас мислам дека има уште еден профил и сам си ги праќа пораките за да не прави љубоморни...8-|
   
  На referentka, Ketchup, simonka93 и 18 други им се допаѓа ова.
 7. mula

  mula Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2016
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  2.295
  Пол:
  Женски
  Мене ми е поверојатно дека ги отворил претходно, ама за ваков специјален, скоро празничен момент (и слика :lol:) сите ги означил ко непрочитани. :rofl:
  Невиден чаламџија Михајло наш. 8) :D
   
  На cresa-jagoda, ocicka2014, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Де бе па и вие на толку дружба овде за ЛП сте се фатиле:DА коментар а ЛП - исто је|(#hajdedasevolimo:l:

  :D
   
  На mula му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lalapo

  lalapo Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2016
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  1.908
  Пол:
  Женски
  zosto od mobilniov ne mi go otvara forumov mi pisuva;problem so konekcijata.
  ne moze da se vospostavi bezbedna konekcija ???
   
  На referentka и mareane им се допаѓа ова.
 10. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  86.810
  Zosto Mihajlo i replicira samo na @Abeja ? (wtf)
   
  На referentka, Ketchup, Viktorijaaa5 и 9 други им се допаѓа ова.
 11. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.039
  Пол:
  Женски
  Михајло доџи и реши дилему :!:
  Незнам за вас ама мене многу ме нервира горе htrps -от.
   
 12. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.934
  Допаѓања:
  13.976
  Пол:
  Женски
  Исто и на мене :@
   
  На referentka и mareane им се допаѓа ова.
 13. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.002
  Допаѓања:
  12.962
  Пол:
  Женски
  Го изреметивте човеков :)
   
 14. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  16.867
  Пол:
  Женски
  Зашто Abeja и Mihajlo се еден чоек со два-три профила, вие тоа не го знаевте, се досега, сеа не откривте и ќе мораме да го мењаме админот Михајло со третиот инкогнито профил.

  Без врска е тоа корегираното со црвени букви, ако веќе се коригира, треба да стои - преселба, селидба.

  Ама зашто преселба коа може мигрејшн :D

  Мислам дека темава треба да биде затворена, имало преселба, се завршило и толку.
   
  На Ketchup, Doozy, Ingvild и 4 други им се допаѓа ова.
 15. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  86.810
  Е да бе ...
  Има да стои темава уште долго.
  За фалба не за друго :rofl:

  Јас не сфатив зошто овој податок за преминување на нов сервер беше од животно значење за нас8)
  Не не прашаа дали сакаме.8)

  Не ни кажаа да се дотераме пред тргање8)
  Кога се пишува од телефон смајлињата не се бришат, а мене тоа ми беше најважно 8)
   
  На Ketchup, Doozy, Ingvild и 5 други им се допаѓа ова.
 16. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.302
  Допаѓања:
  15.080
  @sanjaeva Од стариот телефон и јас имав мака со бришењето смајлиња. Ама единствена финта што ја открив за бришење е со cut на смајлито.
   
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
 17. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  86.810
  Дa сo кут aмa нервoзнo ми е тaкa :)
   
  На Antolinaa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.302
  Допаѓања:
  15.080
  Стандард и пола мислење си го cut-нував. :lol:
   
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
 19. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  7.677
  Допаѓања:
  198.879
  Пол:
  Женски
  Сање на мене ми ги бриши од телефон без проблем.
   
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
 20. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.051
  Допаѓања:
  128.873
  Ма не ни дозволија ни куферите да ги спакуваме, известувањето беше само оти тргнуваме упс мигрираме.
  Барем кажете на југот ли сме некаде, во тие потоплите краишта.(poolparty)
   
  На Ketchup, Doozy и sanjaeva им се допаѓа ова.