ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ: Преминување на нов сервер

Дискусија во 'Правила и новости' започната од Mihajlo, 18 февруари 2017.

 1. mareane

  mareane Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  3.169
  Допаѓања:
  165.050
  Пол:
  Женски
  Замолувам одговорните,дали Михајло или кој и да е друг да го решат проблемот што од некои телефони не се отвара форумов.
  Мислев дека е само до мојот телефон ама еве гледам дека има кај повеќето проблем па нека се направи нешто.
   
  На fighter, LollySky, referentka и 6 други им се допаѓа ова.
 2. Mihajlo

  Mihajlo Администратор Член на тимот

  Се зачлени на:
  20 ноември 2008
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  444
  Пол:
  Машки
  Проблемот би требало да е решен. Истиот се должеше на слики кои се поставуваат во мислењата преку сајтови кои се сметаат за небезбедни, но имплементирано е соодветно решение за нивно коректно (безбедно) прикажување. На одредени телефони ова предизвикуваше предупредување за небезбедна конекција.

  Ве молам за потврда дали сега е во ред.

  Во првото мислење напишав со големи букви зошто стои темава, еве ќе повторам со уште поголеми:

  Доколку наидете на проблем при користењето на форумот, ве молам известете нѐ тука.

  Btw, новиот сервер можеби не беше од животно значење конкретно за вас, но и тоа како беше од животно значење за форумот. ;)

  Ве молам темава натаму да служи единствено за пријавување на проблеми кои се појавиле по извршената миграција. :bow:  НАЈВАЖНОТО ЗА КРАЈ
  Вистината за многуте непрочитани пораки е ова: го основавме форумот во далечната 2009 година со една единствена цел – да не читам ниту една порака уште од самиот почеток за да можам да се „пофалам“ со принтскрин кога ќе дојде време за миграција во 2017 година!
  :devil::devil::devil:
  Точниот одговор го испрати: @JollyGirl
  :clap::f::party:
  Честитки за победникот, а на сите останати учеснички им посакувам повеќе среќа при наредната миграција (околу 2025 година).

  :D
  А сега сериозно, крај, готово! Забавни сте, но ве молам темата да ја оставиме за оние кои имаат тешкотии заради техничките промени.
  :hai:
   
  На Сама Дома, Lolipop23, Rose96 и 25 други им се допаѓа ова.
 3. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  6.675
  Пол:
  Женски
  Сеуште е исто, нема промена пред миграцијата беше таман после тоа се смени.
   
  На Mihajlo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lalapo

  lalapo Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2016
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  1.908
  Пол:
  Женски
  Dosega femina ja prezemav preku prebaruvacot na Google,se bese vo red, odjoga pocna migracijava ne mi go otvorase. I go azurirav telefonov I pak ne otvarase. Go instalirav samo Google direkno na desktop I sega e vo red. Mnogu podobro e nego sto bese prethodno. Cestitki do @Mihajlo :clap:(y)(highfive)
   
  На referentka и Mihajlo им се допаѓа ова.
 5. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.934
  Допаѓања:
  13.976
  Пол:
  Женски
  И кај мене не сака да отвори со пребарувачот од телефонот. Инсталирав други пребарувачи за андроид, Dolphin и UC browser не го отвараат форумот, а преку Opera се отвора.
   
  На Ketchup и Mihajlo им се допаѓа ова.
 6. mareane

  mareane Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  3.169
  Допаѓања:
  165.050
  Пол:
  Женски
  Кај мене сеуште не отвара ни на Гоогле ни на Хром
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  86.810
  Убаво не замоли Михајло, ама СДК многу сум среќна што главниот ме удостои па макар и со големи болдирани букви и макар во пост во кој се цитирани повеќе
  :inlove:
   
  На joy1, Mr. Right и Ketchup им се допаѓа ова.
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.759
  Допаѓања:
  54.317
  Пол:
  Женски
  Кај мене нема никаков проблем со форумов, се си е во ред. :)
  Да се пофалам де, дека се жалите сите. :smirk:
   
  На Rose96 и Summerlover им се допаѓа ова.
 9. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.367
  Пол:
  Женски
  Јас вчера се пожалив дека кочи форумов, ама денес си е се во ред... И преку лаптоп и преку мобилен.

  Иако не гледам никаква разлика од пред миграцијта, сепак читам дека сум ПОБЕДИЛА!

  [​IMG]

  И фала што сте ја тргнале рекламата од горе :toivo:
   
  На Rose96, theowndemon, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.
 10. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.462
  Допаѓања:
  75.673
  Пол:
  Машки
  Јас досега сум немал проблем со форумов од кога е префрлен на нов сервер,иначе голема благодарност до новитетот(прикачи фајл) конечно да не прачаме слики преку 100 страни,него дирекно можеме во пп да си прикачиме слика :)

  Имајте убав ден пријатели и пријателки :)
   
  На theowndemon, elimkd, LollySky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. deliza

  deliza Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  8.466
  Јас не можам да се најавам од моб.телефон :(. Немам проблем при најава од лаптоп но кога сакам да се најавам од телефонот ми го појавува ова:
  16900322_1387556577991872_1887816798_n.png
   
  На mareane и referentka им се допаѓа ова.
 12. meckicka

  meckicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2016
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски
  i na mene istoto mi se pojavuva koga sakam da se najavam od mob
   
 13. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  1.882
  Пол:
  Машки
  Не можам да закачам gif од 5.нештоMB. Кеш сервисот на heroku инстанцата неќе да го прифати од непознати причини.
  Ако не му е по ќеф нека дозволи барем да го закачам изворно - како порано т.е. досега, а не вака да не работи, скршен ресурсен линк.
   
 14. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.472
  Isto.
  Od edniot mobilen mozam,od drugiot ne.
  Zosto?
   
 15. Anne96

  Anne96 Активен член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Ме моламмммм да избришете една моја содржина..дури и ве проколнувам..... ;(;(;(
   
 16. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.358
  Допаѓања:
  21.311
  Пол:
  Женски
  Едно прашање и јас имам :?:
  Од кога се смени овај серверов почна да не ми ги брои мислењата до тоа ќе е или има некој друг проблем?
   
  На Сама Дома му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.939
  Овој новиов сервер само проблеми е.
  Вратете го стариот.
  Јас само од мобилен се пуштам, арно ама почна да ме зафркава.
  Ако продолжи вака, ојдов јас.... :/
  Шо е ова? Добар ми е нетот.
  А Мики?
  Screenshot_2017-02-24-14-56-00-1.png
   
  Последна измена: 24 февруари 2017
  На mareane и meckicka им се допаѓа ова.
 18. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.367
  Пол:
  Женски
  Во кафе муабети и кај игрите не се бројат мислења :)
  Може таму имаш пишувано...
   
  На k.frosina му/ѝ се допаѓа ова.
 19. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.358
  Допаѓања:
  21.311
  Пол:
  Женски
   
  На JollyGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. meckicka

  meckicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2016
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски
  daj vratete go stariot server ili podobrete go ovoj od mob nemozam voopsto da go otvoram mob
   
  На mareane му/ѝ се допаѓа ова.