1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ВИП Велики Брат (VIP Big Brother) [А1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LadyE, 30 јануари 2010.

  1. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Боки легенда со тоа ножињата прекрстени :D :D :D катастрофа ама кој ке ги смее таму ако не е тој . :up:
     
  2. lili1

    lili1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    52
    Jas navivam za Ena mi izgleda kako dobra devojka i ona drugata manekenkata Tamara mislam deka i beshe imato i taa ne e losha ,a za Boki nemam zborovi ke vidime dali ke mozhe da izdrzhi :lol: :lol: :lol:
     
  3. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Колку мразам да гледам Велики Брат не сте свесни.Тоа е за мене губење на време! Да гледам што прават некои нафурани фаци,да ги гледам додека спијат,јадат,мочаат...срамота! А Боки...немам зборови за него,права македонска дворска будала
     
  4. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Негде прочитав барал да има слика над неговиот кревет обавезно хахахахаха .. каков човек еј .. а кој ќе го шминка сеааа ?! :))))) Иначе добра ми е Анабела .. за неа сум .. само вчера онака малце видоф и така хаха :)
     
  5. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Фаворити Aнабела и Шваба, за претставникот од Македонија немам зборови, од кики и вики па до хелена роза и сега овој ... :? За интересно ќе биде доста интересно :D
     
  6. LaFille

    LaFille Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    57
    Некаде читав интервју со Боки и кажуваше дека ќе влезе во куќата само ако му обезбедат минимум 80% од неговите барања...па си викам човече кој фактор си ти за некој тебе да ти ги удоволува барањата...одвратен ми е...како ние да немаме некој асален да пратиме на некое такво шоу...ужас...
     
  7. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    хммм... сигурно ривалки ќе бидат 2те најубави девојки, овие старите ќе го завркаваат Боки, овој ќе им се лути, некој ќе се праве најпаметен, некој ќе си трае и ќе си прае и се така по ред. Нема нишо ново, можеме само да седиме пред телевизорите и да го гледаме нивниот живот додека нашиот минува. :D
     
  8. barbiegirl

    barbiegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    49
    Според тоа што видов денес, Боки само ги смее луѓево :) Не дека сум негов фан ама коа ќе ги видите сите станари, само околу него нешто се случува. Не можам да го поднесам Ера (одмна немам видено некој толку антипатичен човек :Down: ). А јас лично сум за Шваба ;) !
     
  9. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ја па не го гледам,ме нервира,а па одбрале од нашите кој да отиде,Боки,како да нема други.
     
  10. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.403
    икогаш не сум гледала, страшно ме нервира. На работа денес имаше муабети па го пуштаа Боки на јутјуб...срамота...кој го добрал бе него да оди, он ќе ми претставува земја тука, ќе не резили само... уф ама се нанервирав...
     
  11. la.chica

    la.chica Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    0
    јас и онака не гледам велики брат а сега нема шански да го гледам со тој боки брука жива срамота за македонија
     
  12. marina30

    marina30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    48
    го гледам и бас ми е интересен посебно поделбата на богати и сиромашни, а и лепа ,ераа и бора ги се највесели по цел ден пеат и боки е шоу немам коментар за него...еве баш сега ги гледам имаат некоја задача да играат фудбал сите спортски облечени тој во бунда чизми чуде е хехеее......се газам од смеење....
     
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Па кога ги видов луѓето тапа ми е некако... И не сум гледала ич, а башка и не можам да го гледам боки како се брука.
     
  14. LoOnyD

    LoOnyD Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    За нашиов претставник немам коментар...и сеуште немам некој фаворит ...тоа ваљда дека не го пратам толку ко претходниот што беше...само знам дека Ера ми е иритабилен и кретен, Боро некоја по блага форма на Ера...Билдеров ме умира од смеење кога ќе слушнам како смешно се смее и Тамара не прави ништо едино што се лизна се утепа на јајце! :lol: Тимот на Алдин 100 пати повеќе ми се свиѓа ама да биде и Дивна и Анабела внатре! Толку од моите впечатоци од Вип ГБ! ;)
     
  15. verica19

    verica19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    6
    redovno go gledam inace favorit mi e milan
     
  16. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    I jas redovno go gledam i taka davaat navecer prenos koga nema sto da se pravi.Za Boki nemam bas nekoe naj ok mislenje ama sega vo VB nekako zabaven mi stana a i gledam dosta i od srbive go podrzuvaat,znae da napravi sou da ne e on nema tolku zabavno da im bide ni na tie vo kukata ni na gledacite. A moj favorit e MILAN SVABA ok decko e mnogu mi se sviga ;)
     
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Не ми се верува колку србите го сакаат Боки ееејј, отиде до финалето дури :worried:hock:
     
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.561
    Абе ок си е Боки,за разлика од многу други суштества кои излегле во етерот,као на пример Жаре берберот,оној Александар уредник на забавна програма на сител што е,Драган Вучиќ...интелигентен е дечкото,не можеме да му замериме.А башка што сам си кажува дека е таков ради забава,инаку си е нормален,а и да не е мора да има некој што ќе не забавува.Баш би било досадно сите да бидат нормални,демек културни и да водат едукативни шоуа...
    Супер е Боки,а и знае да одвали некоја добра заебанција,но и интелигентно да врати.Не го гледам шоуво,ама моиве по дома го гледаат,па имам фатено делови,а и викаат дека е изненадувачки супер.
     
  19. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    И моите дома исто го гледаат па фаќам делови чат пат. Мајка ми напросто го обожава Боки. А инаку и во приватен живот си е таков. Го имам сретнато неколку пати и дечкото едноставно си е таков. Некој го сака некој го мрази, тоа е нема средина.
     
  20. jasmin

    jasmin Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2009
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    35
    Јас мислам дека го чуваат само дека е Македонец. Не го гледам ова шоу и не мислам дека има што да се види во него.

    А за Боки - Боки е чиста имитација, едноставно и Македонија мораше да има кловн.