ВИП Велики Брат (VIP Big Brother) [А1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LadyE, 30 јануари 2010.

 1. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  134
  Боки легенда со тоа ножињата прекрстени :D :D :D катастрофа ама кој ке ги смее таму ако не е тој . :up:
   
 2. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  51
  Jas navivam za Ena mi izgleda kako dobra devojka i ona drugata manekenkata Tamara mislam deka i beshe imato i taa ne e losha ,a za Boki nemam zborovi ke vidime dali ke mozhe da izdrzhi :lol: :lol: :lol:
   
 3. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  114
  Колку мразам да гледам Велики Брат не сте свесни.Тоа е за мене губење на време! Да гледам што прават некои нафурани фаци,да ги гледам додека спијат,јадат,мочаат...срамота! А Боки...немам зборови за него,права македонска дворска будала
   
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Негде прочитав барал да има слика над неговиот кревет обавезно хахахахаха .. каков човек еј .. а кој ќе го шминка сеааа ?! :))))) Иначе добра ми е Анабела .. за неа сум .. само вчера онака малце видоф и така хаха :)
   
 5. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  286
  Фаворити Aнабела и Шваба, за претставникот од Македонија немам зборови, од кики и вики па до хелена роза и сега овој ... :? За интересно ќе биде доста интересно :D
   
 6. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  51
  Некаде читав интервју со Боки и кажуваше дека ќе влезе во куќата само ако му обезбедат минимум 80% од неговите барања...па си викам човече кој фактор си ти за некој тебе да ти ги удоволува барањата...одвратен ми е...како ние да немаме некој асален да пратиме на некое такво шоу...ужас...
   
 7. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.614
  хммм... сигурно ривалки ќе бидат 2те најубави девојки, овие старите ќе го завркаваат Боки, овој ќе им се лути, некој ќе се праве најпаметен, некој ќе си трае и ќе си прае и се така по ред. Нема нишо ново, можеме само да седиме пред телевизорите и да го гледаме нивниот живот додека нашиот минува. :D
   
 8. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  48
  Според тоа што видов денес, Боки само ги смее луѓево :) Не дека сум негов фан ама коа ќе ги видите сите станари, само околу него нешто се случува. Не можам да го поднесам Ера (одмна немам видено некој толку антипатичен човек :Down: ). А јас лично сум за Шваба ;) !
   
 9. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  Ја па не го гледам,ме нервира,а па одбрале од нашите кој да отиде,Боки,како да нема други.
   
 10. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.402
  Допаѓања:
  46.639
  икогаш не сум гледала, страшно ме нервира. На работа денес имаше муабети па го пуштаа Боки на јутјуб...срамота...кој го добрал бе него да оди, он ќе ми претставува земја тука, ќе не резили само... уф ама се нанервирав...
   
 11. la.chica

  la.chica Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  0
  јас и онака не гледам велики брат а сега нема шански да го гледам со тој боки брука жива срамота за македонија
   
 12. marina30

  marina30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  46
  го гледам и бас ми е интересен посебно поделбата на богати и сиромашни, а и лепа ,ераа и бора ги се највесели по цел ден пеат и боки е шоу немам коментар за него...еве баш сега ги гледам имаат некоја задача да играат фудбал сите спортски облечени тој во бунда чизми чуде е хехеее......се газам од смеење....
   
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.540
  Допаѓања:
  44.872
  Па кога ги видов луѓето тапа ми е некако... И не сум гледала ич, а башка и не можам да го гледам боки како се брука.
   
 14. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Женски
  За нашиов претставник немам коментар...и сеуште немам некој фаворит ...тоа ваљда дека не го пратам толку ко претходниот што беше...само знам дека Ера ми е иритабилен и кретен, Боро некоја по блага форма на Ера...Билдеров ме умира од смеење кога ќе слушнам како смешно се смее и Тамара не прави ништо едино што се лизна се утепа на јајце! :lol: Тимот на Алдин 100 пати повеќе ми се свиѓа ама да биде и Дивна и Анабела внатре! Толку од моите впечатоци од Вип ГБ! ;)
   
 15. verica19

  verica19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  6
  redovno go gledam inace favorit mi e milan
   
 16. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  75
  I jas redovno go gledam i taka davaat navecer prenos koga nema sto da se pravi.Za Boki nemam bas nekoe naj ok mislenje ama sega vo VB nekako zabaven mi stana a i gledam dosta i od srbive go podrzuvaat,znae da napravi sou da ne e on nema tolku zabavno da im bide ni na tie vo kukata ni na gledacite. A moj favorit e MILAN SVABA ok decko e mnogu mi se sviga ;)
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.540
  Допаѓања:
  44.872
  Не ми се верува колку србите го сакаат Боки ееејј, отиде до финалето дури :worried:hock:
   
 18. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.027
  Допаѓања:
  91.560
  Абе ок си е Боки,за разлика од многу други суштества кои излегле во етерот,као на пример Жаре берберот,оној Александар уредник на забавна програма на сител што е,Драган Вучиќ...интелигентен е дечкото,не можеме да му замериме.А башка што сам си кажува дека е таков ради забава,инаку си е нормален,а и да не е мора да има некој што ќе не забавува.Баш би било досадно сите да бидат нормални,демек културни и да водат едукативни шоуа...
  Супер е Боки,а и знае да одвали некоја добра заебанција,но и интелигентно да врати.Не го гледам шоуво,ама моиве по дома го гледаат,па имам фатено делови,а и викаат дека е изненадувачки супер.
   
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.540
  Допаѓања:
  44.872
  И моите дома исто го гледаат па фаќам делови чат пат. Мајка ми напросто го обожава Боки. А инаку и во приватен живот си е таков. Го имам сретнато неколку пати и дечкото едноставно си е таков. Некој го сака некој го мрази, тоа е нема средина.
   
 20. jasmin

  jasmin Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2009
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  29
  Јас мислам дека го чуваат само дека е Македонец. Не го гледам ова шоу и не мислам дека има што да се види во него.

  А за Боки - Боки е чиста имитација, едноставно и Македонија мораше да има кловн.