ВИП Велики Брат (VIP Big Brother) [А1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LadyE, 30 јануари 2010.

 1. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.681
  Бојан си е таков каков што е го знаеме сите.Неговиот физички изглед го оставам на страна,таков си е каков што сака да биде.Меѓутоа дур го гледав на ВБ сватив дека Бојан не е воопшто таков каков што ми изгледаше пред тоа.Комуникативен е,забавен,дружељубив,интересен и да признаам тој го направи и целото шоу да биде интересно.Да не беше тој немаше да биде исто.Не е мој фаворит.А тоа што се караше со Анабела мислам дека Младен го бендиса :lol: :lol:
  Мој фаворит е Милан (Шваба) а еве го и во финале е ќе видиме дали ќе победи.Инаку пред тоа сакав да победат и Анабела и Младен позз ;)
   
 2. AnjaF

  AnjaF Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  10
  ми бесе Шваба фаворит на почетокот , односно кога влегуваа бев сигуран дека ке сакам он да победи .....ама вечерва искрено се изненадив ..........дечкото јас не го приметив дека беше присутен :?
   
 3. LadyE

  LadyE Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  8
  E i ova shou zavrshi, se nadevam deka pobedi vashiot favorit, odnosno najdobriot ;)
  Jas i bash ne go ni gledav, no fakjav taka nekoi delovi zanimljivi ;)
  Bravo za Milan 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.540
  Допаѓања:
  44.872
  Јас тој Милан не знам кој е :? Ама мислев дека Анабела ќе победи...
   
 5. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.681
  Шваба од филмот Ране ако го имаш гледано.Барем повеќето од тој филм го препознаваат :)
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  И ѓаволот од Ми нисмо анџели...
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.540
  Допаѓања:
  44.872
  Еј, стварно? Ѓаволот? ххххх оф неписмена... :lol:
   
 8. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.681
  Хипица не е ѓаволот Srđan Todorović ? :)
   
 9. mucmuc

  mucmuc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  11
  ne e milan od mi nismo angelii
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Епа значи мене погрешно ме известиле. Се извинувам. :oops:
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.540
  Допаѓања:
  44.872
  Ццц ме излажа Хипице :lol:
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
  Ама јас не сакааааааааав :oops:
  :lol: :lol:
   
 13. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Боки не избрука ваму :puke:
   
 14. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.886
  Пол:
  Женски
  Дечки од кога почнува Велики Брат?
  Слаушнав ама не дослушнав на сител кажуваа нешто :?:
   
 15. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  648
  ^ Не кажаа точно рекоја наскоро :^)