1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ВРСКИ СО ОЖЕНЕТИ МАЖИ

Дискусија во 'Канта' започната од limonce, 9 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. limonce

  limonce Нов член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  нАЈПРВО САКАМ ДА ВИ СЕ ИЗВИНАМ ЗА ТОА ШТО ГО НАПИШАВ ПРЕТХОДНИОТ ПАТ НО ЈАС САМО СИ ГО КАЖАВ МОЈОТ ПРОБЛЕМ САКАВ ДА ГО СПОДЕЛАМ СО ВАС И ДА ДОБИЈАМ ВАШИ МИСЛЕЊА.ВАШИТЕ МИСЛЕЊА НЕ БЕА ВООДУШЕВУВАЧКИ ЗА МЕНЕ НО СЕПАК СУМ ВИ БЛАГОДАРНА И ЗНАМ ДЕКА ТОА ШТО ГО НАПРАВИВ НЕМА ОПРАВДУВАЊЕ НО СЕГА САКАМ ДА МЕ ПРИФАТИТЕ ИСТО КАКО СЕГА ДА СЕ ЗАПОЗНАВАМЕ.ВИ ПРЕДЛАГАМ НОВА ТЕМА И САКАМ ДА ГО СПОДЕЛАМ ПОВТОРНО МОЈОТ ПРОБЛЕМ СО ВАС.КЕ ВИ БИДАМ БЛАГОДАРНА.ВЕКЕ ПОДОЛГО ВРЕМЕ КОМУНИЦИРАМЕ НА ФБ СО ЕДЕН ЗГОДЕН УБАВ МЛАД БИЗНИСМЕН ТОЈ ИМА СВОЈА ФИРМА И РАБОТИ ТАМУ.нНАВИСТИНА МНОГУ МЕ ПРИВЛЕКУВА...ПО ДОЛГО ВРЕМЕ КОМУНИЦИРАЊЕ СЕ ДОГОВОРИВМЕ ДА ИЗЛЕЗЕМЕ НАДВОР.СЕ СРЕТНАВМЕ ТОА БЕШЕ ЗА ВРЕМЕ ВИКЕНД.МИ БЕШЕ УБАВО СО НЕГО ТАА ВЕЧЕР МЕ ОДНЕСЕ ДОМА СО НЕГОВАТА КОЛА.МЕ БАКНА ПОТОА ПОЧНА ДА МЕ ДОПИРА И СЕ СЛУЧИ ТОА ШТО НЕ ТРЕБАШЕ.ПОСЛЕ ТАА ВЕЧЕР МИСЛЕВ ДЕКА КЕ МЕ ОСТАВИ НО ПРОДОЛЖИВМЕ СО ВРСКАТА.ЗА МЕНЕ БЕШЕ НЕШТО НАЈУБАВО ПРЕКРАСНО ТОЈ МИ БЕШЕ 1.ЈАС ИМАВ 17 А ТОЈ 28 ГОДИНИ.СЕ БЕШЕ ОК ДОДЕКА ЕДЕН ДЕН НА ВРАЌАЊЕ ОД УЧИЛИШТЕ ГО ВИДОВ СО НЕГОВАТА ШЕНА И МАЛО ДЕТЕ.НЕ МОЖАМ ДА ГО ОПИШАМ ТОЈ МОМЕНТ КАКО СЕ ЧУВСТВУВАВ ТОГАШ.ВЕ МОЛАМ ЗА СОВЕТ ДАЛИ ИМАТЕ ВАКВО ИСКУСТВО ...ЗА МЕНЕ Е НАВИСТИНА НЕПРИЈАТНО НО НЕ САКАМ ДА ЗАВРШИ ЗОШТО ГО САКАМ ПРЕМНОГУ.. БЛАГОДАРАМ ОДНАПРЕД :sweat:
   
 2. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
 3. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  Божее :/ ...не ми се верува дека е вистина сето тоа што си го напишала но сепак би ти рекла дека си ја уништуваш младоста :!: :@ :@ :@ :@ ..... ти 17 а тој 28 -.- ... јас сум 1 година помала од тебе и на што ќе личе да имам нешто со некој од 27 години |(

  Едит:Нареден пат со исклучи Caps ;)
   
 4. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Па нека се догоговори со жена му и нека те посвојат и тебе и ете ти среќен крај на приказната. |( . Јас незнам кај ви е умот на вас! :|
   
  На Rock-a-Fella, plawa, zhap4e и 4 други им се допаѓа ова.
 5. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  хахахахха маченце ... ме насмеа :D ...
   
 6. limonce

  limonce Нов член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  zosto pak da me posvojat jas ne go rekov toa tuku rekov deka sum vljubena i edna moja drugarka bese vo istiot slucaj no toj se razvedei na krajot taa se omazi so nego pa sega ziveat srekno zaedno se i se toa nema problem zosto bi imalo sega kaj mene
   
 7. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  Па можеби затоа што растураш брак, растураш семејство, на туѓа несреќа градиш своја среќа... лоша карма..
  Ако другарка ти се гордее со тоа што го направила секоја чест, одличен пример ти дала :clap: .
  А зошто не си најдеш некој барем приближно на твоја возраст и нека е слободен, што те привлекува -фактот дека е женет. Како би ти било на пр. после 5-6 год. тебе да те остави со дете за некоја си друга не е битно дали ќе биде помлада или постара од тебе... или пак се венчате, ти склепа дете и после некое време се врати кај сопругата. :^)
  Знаеш ли дека има мажи кои само сакаат да си шараат наоколу и да си имаат љубовница, а ти драга моја тоа си...не значи дека ако на другарка ти и успеало дека и тебе ќе ти успее.
  Од друга страна, каде се твоите родители во приказнава за среќен крај до крајот на животот, дали барем одокулу си ги прашала што мислат тие (мајка ти конкретно), дали мислиш на нив и на нивните чувства.
  Извини ама ниедна мајка не сака да слушне дека детето е нечија љубовница и растурачка на семејство. Не биди себична, порасни, оддалечи се од него. За твое добро.
   
 8. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Значи ским си такав си.И твојата другарка идела со оженет и ти,растурикуќнички шо би се рекло, и мува не ве лази.Извини девојче,ама и онака си многу контрадикторна,во претходните твои постови пишуваш дека си имала секс со братучед ти и дека си имала многу пред него,па сега со оженет кој ти бил ПРВ...а во темата за секс пишуваш дека дечко ти неможе да те задоволи и да доживееш оргазам... :^)
   
 9. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Не ја осудувајте веднаш,може девојчето не знаело дека е женет и дека има деца. :!:
  А ти девојко,што бараш со него?бегај,не дозволувај да му бидеш љубовница,а не верувам дека ке си ја остави својата жена.Остави ја ти твојата другарка.Излези си надвор и ке си најдеш подобар од овој швалераш.Верувај ке ти биде подобро.
  Го сакаш?знам,ама има и други.
   
 10. StefiNikola

  StefiNikola Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  57
  Срцка ич да си немаш гајле, јас тоа го правам 2 години. Тој да ја сака и почитува жена му нема да го праи тоа, али чим го праи значи му фали нешто и тоа нешто го наоѓа во тебе. Ти не го тераш да ја остави или слично едноставно само си правите да ви е убаво еден на друг. Јас те поддржувам :P
   
 11. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.546
  Пол:
  Женски
  во мојот град девојките кои одат со мажи кои се толку многу постари од нив а девојките се тинејџерки, најчесто нив ги нарекуваат курвички или со проститутки оти има многу такви што одат со грци.јас не ти судам, сигурно прекрасно си поминала со него ,ама размисли, не заслужваш ли некој кој ке те сака, со кој ке имаш секс од љубов а не да бидиш секс машина на некој педофил(по закон ако тој е 5 години постар од девојката и таа е малолетна (за момчиња обратно), тој е педофил и се подложува на лекување ). и да, прочитај ја книгата „100 потези со четка пред спиење “од мелиса не знам како се презиваше, многу ќе те поучи што да правиш после овој настан. па ти сама одлучи,што ќе правиш понатаму.
   
 12. badem4e

  badem4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  и што мислиш дека ке ја остави жена му?ајде да речеме ке ја остави но тој има дете и детето увек ке му биде на прво место и тоа дете увек ке ги поврзува со жена му...второ доста си помала од него а тој поискусен па верувам ти го свртел паметот...познавам многу такви машки мои другари што се во брак а што си имаат некоја на страна и знаеш како ја претставуваат неа? си иам сеа една си ја пеглам и најчесто тие се на твоја возраст...тргни се со време и фати си некој слободен дечко што нема да те крие што ке можеш слободно да се шеташ за рака со него не си ја уништувај младоста со такви како него..сигурно имал многу такви како тебе..немој да плачеш на крај
   
 13. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.750
  Пол:
  Женски
  Не те осудувам ,но во никој случај па и не те оправдувам само би те замолила да размислиш за тоа дека ако сега ја остави својата сопруга и дете и продолжи со тебе,и еден ден и вие станете семејство со свое дете,Дали не мислиш дека така лесно би те оставил или изневерувал и тебе? Јас длабоко верувам во поговорката Волкот влакното го менува ,но природата не!!!!
   
 14. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  И пак иста тема... и пак исти коментари... |(
   
 15. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.083
  Дајте бе девојќи прво побарајте низ темите пред да отворите нова, има ваква тема |( !
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.