1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вага-ве расположува или ве растажува?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Angel-Adriana, 25 декември 2012.

 1. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  -Колку килограми бевте последен пат кога и кога се измеривте?
  -Дали после тоа си го запишувате на лист и правите споредби?
  Тука исто можете да си пишувате од целата недела споредби (од понеделник ќе почнете на запишувате дома на еден лист и до следниот понеделник, цела листа да ја прикачите. Се надевам ме разбравте, не сум многу добра во објаснување :$

  Mислам дека по форумов сме многу малку кој се познаваат приватно, па затоа можете да и се доверите на оваа тема и да кажете колку кила бевте кога се измеривте последен пат. ;)

  Еве јас ќе почнам, јас бев 63,2 кг. и се измерив денес сабајле (25.12.12).
   
 2. zarah123

  zarah123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  42
  Порано ме растажуваше сега не. Денес сабајле се измерив и бев 55 кила не запишувам пред 3 недели бев 57 мислам дека идеална тежина ми е 55 јас се чуствувам убаво не сакам баш коски да ми се познават би сакала уште малку да се затегнам со вежбање. Пред 2 години имав 65 кила што значи 10 вишок но от гоа започнав со вежбање и здрава исхрана сум со ова тежина.
   
 3. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Денес бев 62,8 кг. Јас сум волку, бидејќи имам и мускули! :)
   
 4. zarah

  zarah Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2012
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  1.557
  Пол:
  Женски
  Последен апдејт на тежината вчера - 63kg, а пред една недела бев 65. Ма не да ме израдува, цел ден инстантно ми го подобри! ^_^
   
  На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
 5. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.496
  Колку што знае да ме расположи - толку знае и да ме растажи.
  Од крајност, во крајност нели?

  Во секој случај, не е се до вагата.
   
 6. CuteEva

  CuteEva Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2012
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  131
  мене не ми е битна тежината и затоа ретко се мерам, не ми е битмо дали вагата ке ми покажува некое килце повеќе или помалку задоволна сум од површниот изглед, сега работам на затегнување на мускули
   
 7. Dazzle

  Dazzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.029
  Ретко се мерам, воопшто на памет не ми паѓа, а и онака сум прцул.
  Килажата ми е секогаш околу 45 - 47 кг.
   
 8. lolitoo

  lolitoo Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2012
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  Вагата често знае да ме натажи,но и да ме расположи ;)
   
 9. SnowWhite91

  SnowWhite91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  1.153
  Допаѓања:
  1.398
  Па не дека ме растажува, ама не ме ни расположува ... нашата врска јас ја декларирам како „и не толку пријателска“ ;) (сигурно има уште некоја феминка која ме сфаќа што сакам да кажам) :D
   
 10. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.705
  Периодов ме растажува многу,здебелена сум и се разочарав.Од 57 кила накачив на 64 :worried:
   
 11. tikvi4ka992

  tikvi4ka992 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  6
  Не сум „емотивно“ врзана за вагата :) Без диети и без вежбање (ууу ова изгледа ко фалба, ама навистина е така :$ :$ ), одржувам константна тежина 60кг.-172цм. Ептен сум антиспортски тип :( :) како да се натерам да вежбам :( ????
   
 12. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  ^Eпа има тема "Мојот фитнес ден(+мотивации)", таму има различни слики, а може и феминките ке те мотивираат. :) Поздрав и пише :*
   
 13. Oleeenka

  Oleeenka Популарен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  523
  Искрено Понеделникот не да ме растажи, абе во депресија ме фрли :$ :sweat: .
  Затоа од тогаш малце диетичка, па од Понеделник ќе ги дружам девојките во "Мојот фитнес ден", и искрено едвај чекам... :)
   
 14. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.274
  Ни едното, ни другото.
  За мене е обично средство.
  Ми дава претстава дали сум се здебелила некое кило, па да припазам.
  Немам страв да се качам на вага, како што прават некои. :lol:
   
 15. Sunchild

  Sunchild Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  360
  Нека не ве загрижува вагата, особено ако вежбате, еве токму поради следново:
   

  Прикачени фајлови:

 16. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  110
  Мене вчер во депресија ме фрли и сега сум опседната да ослабам 5 кила :D Али масти ми се се околу стомакот, знам ја што е мускул :lol:
   
 17. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.993
  Допаѓања:
  4.381
  Пол:
  Женски
  Ахх таа лажлива вага...

  Ми се случувало да држам диети, и два три дена на пример не сум пиела доволно вода, се качувам на вагата покажува 2-3 кила помалку, и одма мило ми е првите 10 секунди, дури после ми текнува дека тоа е само изгубена вода и ништо друго :(

  Од друга страна, вое периодите кога напорно сум вежбала, се познавам дека сум ослабена, затегната, а вагата пак исто покажува. Тогаш обратно, првите 10 секунди сум тажна, но ми текнува дека сум изгубила сало сум добила мускулна маса која тежи повеќе и одма сум хепи.

  Метро му е мајката, се си кажува како што треба.
   
 18. buterfly.fly.away

  buterfly.fly.away Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  19
  Мене вагата ме мотивира :)
   
 19. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  574
  Вага? Шо беше тоа? :D Јас се раководам чисто од резултатите шо ги гледам во огледало. Со редовно вежбање не изостануваат. ГАРАНТИРАМ. :!: Настрана од ова стварно негативно влијае на психата, ти создава притисок со секое кило шо го покажува повеке. Па си викаш добро шо се дешава? Па вежбам, внимавам на исхраната и пак некое кило имам плус.. Нема врска. И мускулите тежат не само салото. Јас ја имам истата тежина од претходно само овојпат со тонирано тело плус. :D
   
 20. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Дефинитивно ме растажува.:(