1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вагинален оргазам

Дискусија во 'Канта' започната од Ifan4et0, 23 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Ifan4et0

    Ifan4et0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Ova veke mi pretstavuva problem zato bi ve zamolila za sovet..nikako nemozam da postignam vaginalen orgazam..e sega, dali za da se postigni ovaj orgazam treba poloviot organ na maskoto da bide pogolem..dali voopsto igra uloga goleminata ili pak zavisi do vaginata na zenskoto..ili mozebi nesto 3to e vo prasanje? Blagodaram :)

    [mod-kirilica:3l3ag9sl][/mod-kirilica:3l3ag9sl]
     
  2. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Vaginalen orgazam..ve molam za sovet :/

    Големината на половиот орган нема врска со оргазмот, јас го доживувам и орално. Совет мој е да се опуштиш кога водиш љубов и да не се замислуваш во тој момент дали ќе свршиш илли не, едноставно уживај и ќе се изненадиш.
     
  3. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Vaginalen orgazam..ve molam za sovet :/

    За вагинален оргазам треба да се погоди Г-точката и најискрено претезно најтешко се постигнува овој оргазам. Г-точката ти е десно блиску до влезот на вагината ама навнатре и тешко се погодува при секс да ја надразниш, пробај со прсти да ја најдеш. А мој совет ти е ако мозеш да дозивееш оргазам со стимулација на клиторис или анално не се мачи многу со вагиналниот, иако најдобро е да дозивееш дупли оргазам со стимулација на две точки истовремено, ама за тоа треба малку повеќе пракса :) .
     
  4. Ifan4et0

    Ifan4et0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    aha ..fala vi mnogu :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.