1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вагинален оргазам

Дискусија во 'Канта' започната од Ifan4et0, 23 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Ifan4et0

  Ifan4et0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Ova veke mi pretstavuva problem zato bi ve zamolila za sovet..nikako nemozam da postignam vaginalen orgazam..e sega, dali za da se postigni ovaj orgazam treba poloviot organ na maskoto da bide pogolem..dali voopsto igra uloga goleminata ili pak zavisi do vaginata na zenskoto..ili mozebi nesto 3to e vo prasanje? Blagodaram :)

  [mod-kirilica:3l3ag9sl][/mod-kirilica:3l3ag9sl]
   
 2. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Vaginalen orgazam..ve molam za sovet :/

  Големината на половиот орган нема врска со оргазмот, јас го доживувам и орално. Совет мој е да се опуштиш кога водиш љубов и да не се замислуваш во тој момент дали ќе свршиш илли не, едноставно уживај и ќе се изненадиш.
   
 3. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Vaginalen orgazam..ve molam za sovet :/

  За вагинален оргазам треба да се погоди Г-точката и најискрено претезно најтешко се постигнува овој оргазам. Г-точката ти е десно блиску до влезот на вагината ама навнатре и тешко се погодува при секс да ја надразниш, пробај со прсти да ја најдеш. А мој совет ти е ако мозеш да дозивееш оргазам со стимулација на клиторис или анално не се мачи многу со вагиналниот, иако најдобро е да дозивееш дупли оргазам со стимулација на две точки истовремено, ама за тоа треба малку повеќе пракса :) .
   
 4. Ifan4et0

  Ifan4et0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  aha ..fala vi mnogu :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.