1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вагинален хормонски прстен

Дискусија во 'Секс' започната од Simona-M, 6 април 2010.

 1. Simona-M

  Simona-M Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  Дали некој го има испробано ова? Може ли да се сподели некоја информација на оваа тема?
  Се што јас знам за ова е дека има два хормони како и полулите ( за кои предходно треба да се направи хормонски маркер) дека стои во вагината 3 недели, потоа се вади и се добива менструален циклус.
  Но ова е само теорија, какви се искуствата со овој прстен....
   
 2. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  прв пат слушам за ова........ :o :o :o
   
 3. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  124
  не сум слушнала за ова :^)