1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вагинални уснички

Дискусија во 'Секс' започната од black-i, 5 јуни 2010.

  1. Stargazer

    Stargazer Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2017
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    220
    Пол:
    Машки
    За женско уживање многу поважна е цврстината, а не должината. Посебно во подоцнежниот живот.
     
    На Снегулк@23, didisi, Desi1991k и 3 други им се допаѓа ова.
  2. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Болка доаѓа од неискусен партнер.
    И од должина, да, ама не постои тоа машко на кое ќе му речеш "мал ти е" и ќе ти одговори "ако де, поубаво да е мал, повеќе ќе уживаш".
    Плус, ако партнерката ти е доволно возбудена ќе прими и поголем, вагината се и влажни и шири кога жената се возбудува, а дали пенисот ти е голем или мал, џабе ти е ако не можеш да ја возбудиш.
     
    На Снегулк@23, Bellaa1234, Spiceyourlife и 12 други им се допаѓа ова.
  3. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Машки
    Не ми е јасно што сте запнале порничи па порничи, па демек хируршки зафати ова она. Тие продуцентите и кастинг што прават бараат девојки со мали уснички не мора да значи дека сите тие се со хируршки зафат туку се селектирани по одреден процес.

    А и нема исти пофничи па само тие што ги спомнувате, има си категории па девојки со вакви вагини девојки со онакви вагини па со мали гради со големи гради, фетиши, стари млади, еден куп категории, вие тука само на памет си зборите од тоа што сте гледале на тв кога ги давале порано после полноќ.

    Инаку да се вратам на темат, јас на пример уживам во секоја вагина подеднакво, и обожувам да ги гледам додека уживам во нив онака си лижнувам си погледнувам па по некое време си погледнувам значи и се восхитувам на убавината. Сега да преферирам поголеми уснички но не им давам предност, пошто од кај да знам јас на таа што ќе ми се допадне или што ќе ја сакам какви има дал мали или големи, битна ми е таа и се што е дел од неа онака природно.
     
    На didisi, Spiceyourlife, piksooki и 2 други им се допаѓа ова.
  4. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Мене некои вагинални уснички ми се одвратни ( од оние на порничине де ) преферирам порнич со актерка со мали вагинални уснички . Е сеа коа би била машко можеби поинаку би мислела .
     
    На didisi и Biny им се допаѓа ова.
  5. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Под големи мислиш на тие што се кожлести или ?
    Ако мислиш на такви тогаш се сложувам, гаднички се :)
     
    На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Да , некако виснати :| сега да не навредам некој , ама ете гадни ми се , не ги можам :|
     
  7. Jane.Birkin

    Jane.Birkin Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    1.939
    Пол:
    Женски
    Кај мене ми се асиметрични. Едната ми е мала и розева, а другата виолетова и поголемка :wasntme:
    Дечко ми коа прв пат орално ме задоволи кажа дека ми била уникатна и многу му се свиѓала:o
    И да направите операција ќе легнете со некој друг, а пак тој ќе сака поголеми и така никогаш нема да погодите на искомплексирани мажи|( Секоја вагина е уникатна и посебна на некој начин...
     
    На Spiceyourlife, Antares8, EdnaDevojka21 и 6 други им се допаѓа ова.
  8. marria

    marria Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Dali ponekogas imate bolki na vaginalnite usni??
     
    На Bojanna19 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Miaaa134

    Miaaa134 Нов член

    Се зачлени на:
    6 март 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    5
    Zdravo devojki
    Jas se soocuvam so golem problem, imam kompleks zaradi izgledot na mojata vagina. Porano ne pridavav nikakvo znacenje na ova no otkako moeto poranesno momce so koe se gledavme 5godini pocna da zbori po negovite drugari deka mi bila debela i deka ne mu bilo bas prijatno mnogu se iskompleksirav. Otkako razbrav za tie komentari jas ne sum imala seksualen odnos so nieden maz, mi e sram duri da pomislam da legnam so nekoj i toa veke dosta dolg period od povekw od 2 godini...
     
    На t.a.m, Antares8, Desi1991k и 2 други им се допаѓа ова.
  10. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Машки

    Според мене дебелите се најубавите, сочни, месести особено за лижење, шмукање, бакнување.
     
    На Limpan, Снегулк@23, didisi и 3 други им се допаѓа ова.
  11. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Зошто дозволувате некој си таму комплекси да ви набива? |(
    Па зарем тој целосно беше перфектен?
    Сакај си го телото, за да ти го сака и друг. Луѓе сме, секој е различен. Тој што ќе те сака, ќе те сака заради тоа што си ти.
     
    На Роберт 7, Deni87, NarCis@ и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    @Miaaa134 Јас би се срамела од тоа каков партнер сум имала, а не од другото за кое немаш воопшто потреба ни да се срамиш ниту комплекси од ништо да си набиваш :)
    Не дозволувај нечии дебилски постапки да ти го ограничуваат уживањето и живеењето :)
     
    На Зоранчо, piksooki, NarCis@ и 4 други им се допаѓа ова.
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Начекај некој негов другар, и речи му:
    'Ако продолжи да срка со двете раце, ќе се отнам и јас за неговиот полжав... а неќам.
    Зато, поарно, тој нека се затни.'

    И убава ти е!
    Нема неубава вулва!
    Има само мажи со повредено его!
     
    На piksooki, Nenadskopje, jasbi и 4 други им се допаѓа ова.
  14. Antares8

    Antares8 Активен член

    Се зачлени на:
    12 август 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Не мора да е воопшто проблем, туку напротив - доблест ил посебност. Станува збор за сензибилитет меѓу партнерите. Некои мажи како мене не само што не им смета туку им се таквите лабии ткз. "фетиш" :) Некои сакаат друг дизајн...некои трет....Во дамнешноте времиња во ведскиот свет добриот партнерски однос и привлекување се следело низ комплицираната ведска астрологија...Едноставно кога некои параметри ќе кликнат има поклопувачка обострана љубовна привлечност...а воедно и протокот на сексуалната енергија со различен партнер различно тече, али и брачниот соживот е важен не само креветот да биде ритуал. Не дека само компасот е во ѕвездите и дека треба да бараш готов производ....имаш момент на пронаѓање и взамено растање. Но доколку нема кондиција партнерот за долги љубовно стази и све се базира на смртното телесно-анимално уживање односно без виша љубов и свест сите односи се осудини на смрт...само вистинската и длабока љубовна состојба е бесмрттна. Без никакви комплекси....сакајте се и уживајте во себе и што зрачиш то привлачиш.
     
  15. Spiceyourlife

    Spiceyourlife Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2019
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    607
    Пол:
    Женски
    Nikogas ne dozvoluvaj bilo koj da ti nabie kompleks, unikatna e sekoja vagina i site imame razlicni usnicki...I jas imam na primer podebeli i pogolemi usnicki asimetricni, no bas dosega nikoj ne rekol deka ne se ubavi i ne mu bilo prijatno vo moe medjunozje posto valjda ne bil iskompleksiran kreten ko tvojot bivsh koj ocito glumejki lazna maskost pred drugarite samiot sebe se ponizil, a ne tebe. Bitna e zelbata, strasta, razigranosta vo seksot. Djabe na nekoja so pravilno proporcionalno telo, usni, gradi, struk, sto li god ako lezi ko krava na krevet i ne mrda dodeka trae seks. Ili djabe maz so dobar alat , jazik i raka koj nema poima kako da go iskoristi sekoe od navedenite za da dovede zena do ludilo od strast i slast.
    Hemijata e najbitna medju partnerite, bilo da se intimni dolgo ili e one-night stand zabava bitno e da ima hemija i zelba obostrana za vzaemno uzivanje i pocituvanje na partnerite.
     
    На Arjanit2021, The Chef, LoneWolfGuy и 2 други им се допаѓа ова.
  16. ayton

    ayton Активен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2021
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    445
    Пол:
    Машки
    Obozhavam da grickam :$ :P
     
    На Снегулк@23 и Avionka им се допаѓа ова.
  17. Arjanit2021

    Arjanit2021 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2021
    Пораки:
    420
    Допаѓања:
    854
    Пол:
    Машки
    Vaginalnite usnicki e najslatko koga gi smukas nezno
     
  18. Antares8

    Antares8 Активен член

    Се зачлени на:
    12 август 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Ја барам девојка со таква лабија али никако да ми се погоди :)
     
    На @Zaljubena му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Gentle Man

    Gentle Man Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2021
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    636
    Пол:
    Машки
    Obrnuvam vnimanie na usnickite koga gi imam vo usta, iako nema golemi.....