1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вагинални уснички

Дискусија во 'Секс' започната од black-i, 5 јуни 2010.

  1. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    де бре голема работа...тој што те сака ќе го обожава секој дел од твоето тело, без разлика како ти го доживуваш...
    А навистина во некои Азијски земји уште во пубертетот работат техники за зголемување на лабијата, бидејќи таа допринесувала за по-големо сексуално задоволство кај жената. :wasntme:
    Сега гледам и светски тренд станало, па и по секс шоповите се продаваат тегчиња за зголемување на лабиата (вагиналните усни).
    А и повеќето мажи тоа ги возбудува дополнително, некој вид фетиш е станато..така да незнам зошто би ти претставувало проблем.
    Кога јас би имала голема лабија воопшто не би се замарала со тоа, напротив, би се чувствувала супер.

    бтв. имам читано дека начинот на мастурбација кај жените влијае на големината на лабијата. :$ 8)
     
  2. avita

    avita Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    31
    Абе за големи не знам ама кај мене едната е поголема од другата,другата е помала речиси како да ја нема :worried: Некој слично...или ама како да и да е имам убав секс не сум приметила да ми смета во нешто ама не ми е убаво чувството...
     
  3. FionaE

    FionaE Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2

    И кај мене е исто :P ...Не ми смета но некогаш ќе ми излезе :D и го осеќам допирот со гакичките,а тоа па и не е баш пријатно чувство |(
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Најмногу збунуваат стандардизираните прикази на вагина/пенис, што ни ги покажуваат уште во основно училиште. Таму гледаш вагина со тенки уснички, скоро невидлив клиторис, и прав пенис со совршено обликувани тестиси. И нормално е да се прашаш зошто ти така не изгледаш долу, зошто си „помесеста“ кај усничките и слично.

    Сите форми и големини се природни, не се срамете од своето тело.
     
  5. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    И мене едната ми е малку поголема од другата. :$ Воопшто не мислам на тоа, не е ништо страшно и необично, ако некој те сака ќе те сака таква каква што си.
     
  6. andrea.sm

    andrea.sm Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    me interesira dali vaginalnite usnicki se sirat so seks ili masturbiranje? i dali pogolemite vaginalni usnicki pomalku gi zadovoluvaat mazite?
     
  7. Mala-Lagana

    Mala-Lagana Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Мене ми се прилично големки и супер ми е! Дечко ми никогаш не ми се пожалил дека нешто не му се допаѓа, напротив обожава се што е таму доле!! :D И дај луѓе не се секирајте за такви работи... Па не сме сите исти :) Сакајте си го телото за и тоа да ве сака вас :D :D :D
     
  8. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    И кај мене се прилично големи, и многу ми пречи при депилација затоа што ме е срам на козметичар да одам, па се бричам, и никако неможам убаво да се фатам. А и на купачи се познава, многу ми е глупо, си го мразам тој дел од телото и избегнувам секакво можно минималистичко соблекување. А пак и на гаќи ми допира, уфф :@
     
  9. Desapointed

    Desapointed Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    6
    Мене внатрешните уснички ми се поголеми од надворешните и многу ми е непријатно поради тоа :$
     
  10. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Мислите дечкото ке ја гледа формата на усничките и ќе се замара со тоа, а таков целиот попален и сте на сред предигра??
    Луди сте, опуштете се таму бе :D
    Јас не сум ни забележала дотолку какви се, пиче си е пиче бе, автоматски ги пали тоа, усните ке гледа тој какви се да .... |(
     
    На Gosh, Cloee, Monchence и 5 други им се допаѓа ова.
  11. maleckataa

    maleckataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    44
    Мене многу ми се малечки...Имам 21 година ама уште до сега сум немала никаков однос со машко. :)
     
  12. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    тоа е сосема нормално.и мене ми се поголеми
     
  13. feemina

    feemina Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    12
    гледав на тв , не знам точно во кое племе и која земја, на девојчињата им ги тргале кога биле мали за да им пораснат зосто така повеке биле центи .
    така да, без секирации нормално е.
     
  14. Ivana.82

    Ivana.82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    1
    моите се во некоја нормална големинаа хихи :D
    ама неодамна сум сексуално активна и некако подизлезени се,подраширени..знам дека тоа е нормално ноо срам ми е да одам на козметичар ,што да направам ?
     
  15. sirena4

    sirena4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    надворешните усни ми се ок мислам, но незнам дали е нормално внатресните усни некако едната ми е поголем аод др и се приметува, мислам јас приметувам и често пати се запрасував дали е нормално тоа?/?????
     
  16. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Нормално е исто како и едната града што ни е поголема од другата
     
    На sirena4 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Festim

    Festim Нов член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    34
    поголеми уснички поубави за лижење при орален секс просто уживаш во тоа
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  18. anabela931

    anabela931 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    41
    Да не навредам некого но мислам дека поубаво е подебелки, по лична е :D :D :D хахаха, моите се нормални ни дебели ни слабички ;)
     
    На Monchence и Festim им се допаѓа ова.
  19. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    И мене ме нервираат моите, али како ме создале така :)
     
  20. Gerberce

    Gerberce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    65
    Јас уснички немам... и на гинеколог првпат кога бев ми кажа дека имам неразвиена лабиа минора и дека сум поподложна на инфекции поради тоа. И незнам дали е заради тоа, ама ете - сум за жал, еднаш во охридско да влезам без кандида барем не излегувам :(
    Така да бидете си среќни...