1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вагината после пораѓај

Дискусија во 'Бременост' започната од LadyIvvy, 12 мај 2014.

  1. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.026
    Допаѓања:
    40.192
    Сама ќе си осетиш кога си спремна :)
     
    На Ece 1309 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ece 1309

    Ece 1309 Активен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2017
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Да точно така :)
     
  3. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.551
    Допаѓања:
    72.391
    Пол:
    Женски
    Се беше нормално, немав болки. Јас тек после два месеци зашто 40+ крварев, па капки ми дадоа за прекин на крварење... па собрав храброст за депилација прво зашто доста ми пораснаа :lol: кога ке си се осетиш спремна ти најдобро.. :)
     
    На iki26 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. strelkata

    strelkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2012
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    769
    Втор ден откако сум породена природно. Дали е нормално после пораѓај да неможам да ги контролирам мускулите на вагината? Ми се деси два пати урина сама да ми потече, а за голема нужда ми тече пролив.
    Ме шиеја со анестезии и целосна и локална, и внатрешно затоа што ми се скинал цервиксот, и надворешно плус за да се затвори раната.
    И цревата ми кркорат многу.
    Некако паника ме фаќа да не ми е оштетено нешто.
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.073
    Пол:
    Женски
    Нормално. Постпартална уринарна инконтиненција се вика не можност за контролирање на урина. Анална инконтиненција за не можност за контролирање дефекација и гасови. Заради притисок при раѓањето, тие што се со царски најчесто немаат. Кеглови вежби мислам дека ќе ти помогнат и за едно и за друго. Некакви други вежби не знам дали постојат, ама ако постојат само со консултација со гинеколог да даде зелено светло за вежбање. Кеглови вежби особено за урината помагаат ептен. Сепак консултирај се со доктор за се што те мачи со оглед на тоа што си шиена внатрешно. Ама нормални појави опишуваш и чести
     
    На FallenAngell му/ѝ се допаѓа ова.
  6. jance

    jance Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    81
    Има ли некоја мајка да е распукана и лошо сошиена...грижа после се тоа?