Вадење жива

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од expert, 12 јануари 2014.

 1. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.394
  Допаѓања:
  43.733
  Пол:
  Машки
  Бакар ќе да е тоа,чим си здебелена :D Ако некој вади бакар одма да идеш,после у отпад ќе го шитнеме и пари ќе калапиме^_^
   
  На Alishan30 и Animali им се допаѓа ова.
 2. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  67.595
  Пол:
  Женски
  Јас милионерка ќе станам тогаш:D
   
  На candy.cane, Nigredo Odor и John Snow им се допаѓа ова.
 3. Iv.c

  Iv.c Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Rusit mi ima vadeno ziva i toa nekolku pati a sega imam slusnato deka nekoj covek od Kratovo vadi mu se javiv i mi rece deka vadi za 2 500 den, dodeka Rusit ne barase pari i sega neznam dali da odam a vo golemi maki sum
  Koj veruva veruva koj ne nemora ni da cita a uste pomalku komentira
   
  На Almaz и Zorica59 им се допаѓа ова.
 4. Ognen4e

  Ognen4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Машки
  Uapesno izvadena deneska konecno se preporodiv
   
  На Zorica59 и Iv.c им се допаѓа ова.
 5. Iv.c

  Iv.c Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Kazi koj, kade ja izvadi te molam
   
 6. Ognen4e

  Ognen4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Машки
  Pp
   
 7. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Жими мама ќе станам ваква измамничка..500 ден- 1500 ден плаќате:sweat:;(;( Не сте нормални.
   
  На candy.cane, Alisa22, Zorica59 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Стараалуда

  Стараалуда Активен член

  Се зачлени на:
  18 март 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  E dobro de shto e tolku syrashjo da se kaze tel.br i kako se vika covekot vo PP,lugje imaat maka.
   
 9. Zorica59

  Zorica59 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Kako SI bila ti
   
 10. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  25.479
  Ништо чудно шо само од неписмени успешно се вади жива...
   
  На EvAngelos, Spidy, candy.cane и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  16.684
  Пол:
  Женски
  За 6-7 месеци можат комотно да ме шитнат на старо купуем :D
   
  На John Snow му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Almaz

  Almaz Нов член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Se slozuvam so vas vo potpolnost..:)
   
 13. Zorica59

  Zorica59 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Sabri kratovo koj imasa broj . So sve raboti osven ziva..
   
 14. Diamant

  Diamant Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2019
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Машки
  So e toa vadenje ziva
   
 15. essmeralda

  essmeralda Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Dali ima nekoj od kumanovo ovde na forumot da prasa dali e pocnal na Rusit sin mu dali e pocnal so rabota za vadejne ziva,zosto slusnav deka pocnal da raboti ?
   
  На Zorica59 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Zorica59

  Zorica59 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Nw pocnal nwma da raboti ..pisimi u poraka za toj Sabri so napravi
   
 17. essmeralda

  essmeralda Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Vie od kumanovo li ste? Sigurni li ste deka ne e pocnal mene mi rekoa deka pocnal
   
 18. Zorica59

  Zorica59 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Vi pisav u poraka..NE sum od kumanov
   
 19. Zorica59

  Zorica59 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Ako NE u mk van nekoj mk raboti toj Sabri Dali bil nekoj
   
 20. Стараалуда

  Стараалуда Активен член

  Се зачлени на:
  18 март 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Pishete br.od toj vo kratovo