1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вадење жива

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од expert, 12 јануари 2014.

  1. asdas

    asdas Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.033
    Допаѓања:
    1.950
    Види, ако е стварно нешто сериозно, не може тоа туку-така да се открие, посебно кога станува збор за мозок и психа, не е скршена рака па да е со голо око видлив проблемот. Прво треба да си разговарате отворено со него, па потоа доколку навистина се работи за болест или проблем да бидете упорни до крај. Бајачки и оџи само ќе ти земат по една илјадарка и ништо нема да ти помогнат.
     
  2. harizmaticnana

    harizmaticnana Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2020
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    218
    Пол:
    Женски
    Dai mislis deka ne sme zboruvale i se sme snimals i sekade sme go nosele
    No ne zboruva voopsto zatoa i pisuvam tuka
     
  3. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Ја побара Мери Бошковска?
     
  4. Solitary2311

    Solitary2311 Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2021
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Mislam deka jas se soocuvam so istiot problem kako i vasiot brat, eve 4 meseci idam po doktori pravam krvni sliki i se mi e u red i nisto ne mi naogjaat a ja daleku od dobar sum,teshka vrtoglavica, nagoni za onesvestuvanje, chuden mi e pogledot,zashametenost,od skroz prav zdrav mi dijagnosticiraa tonzilektomija(operacija na krajnici),dobiv zeludocna kila i sea ovie pogore navedenite simptomi, mislam deka mi e neshto napraveno ili imam zgaznato nekoja nafrlotina,mi ostana uste na endokrinolog da idam i na psihijatar, na sekoe drugo mesto bev ushte toa ostana ii tamu ako ne mi najdat nekoj problem, definitivno kje mora da baram chare po bajachki ili odzi, vi posakuvam se najdobro prvo na brat ti posle i tebe i pishete mi shto ste napraile, sekoe dobro, pozdrav, ubav den
     
    На harizmaticnana му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Solitary2311

    Solitary2311 Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2021
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Ne vikam deka vas vi cvetaat ruzi i trendafili daleku od toa, vo denesno vreme skoro sekoj 3 covek si ima zdravstveni problemi, no kako na samo 22g vozrast od skroz prav zdrav da mi se nasoberat tolku mnogu zdravstveni problemi,bev vo selo rabotev so drva i se iscrpiv rabotejki i dobiv zeludocna kila, ajde okej se pomiriv so sudbinata pijam lekovi pocna da se povlekuva, posle toa me fati grloto strasni bolki kaslanje, potpomina i toa, posle idam na otorinolaringolog, mi dijagnosticira tonzilektomija aa nikad so krajnici ni minimalen problem ne sum imal, sea najnovo mi se vrti, mi se slosuva,nemam dovolno koncentracija, me chudi kako za 4 meseci mozhea da mi se nasoberat tolku mn zdravstveni problemi, a mi teknuva deka vo selo zgaziv nekoe jajce koe beshe pola vo zemja nabieno i nesakajki go sutnav i se rasprska ii sea se somnevam deka e bilo nekakva magija i zatoa mi se nasobraa tolku problemi, a krvna slika se toa mi e okej, a ja daleku od dobar sum, ajde eve mozhe popametna si, postara, povekje imash pominato u zivotot, kade da se obratam, sovet daj mi a ne da me kritikuvash
     
  6. asdas

    asdas Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.033
    Допаѓања:
    1.950
    Како бајачка би ти помогнала за килата или крајниците?
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.241
    Допаѓања:
    166.062
    И на каков лекар си бил за овие проблеми?

    Тебе најдобронамерно ти кажавме и во другата тема. Психичка траума не се гледа на снимка, а јас лично, здрава и права, од бајачка уплав би фатила. Мислам ваше си е, ама човечка одговорност е да посочиме кај мислиме дека е проблемот, ако веќе имаме некои претпоставки. Е сега, ако немате слух за разумно решение, оти не сте го нашле вистинскиот доктор, исто си е ваше.
     
    На WildMk и asdas им се допаѓа ова.
  8. Solitary2311

    Solitary2311 Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2021
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Na nevrolog, mi prepisha oligovitamini i bedoksin b6, kade da se obratam sledno neznam,sovet ve molam
     
  9. harizmaticnana

    harizmaticnana Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2020
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    218
    Пол:
    Женски
    Mila pisav i tamu toj ne zboruva, a na paihologi i paihijatri ni vikaat nene za tamu okey e samo heleks za smiruvanje
    I ova traee 3mesexi mozda i povekje me razbirate
    Ili doktorive psihijatrive neznaat nemaat pojma sto sme bile ili do nesto drugo e problem, eve barame i drugi nacini, kaj drugi doktori denovive ..
     
  10. harizmaticnana

    harizmaticnana Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2020
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    218
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram mnogu, ae najdobro ti posakuvam!
     
  11. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.924
    Допаѓања:
    31.195
    Желудечна кила или хернија имаат и луѓе кои не се ни свесни. Посебно кај слаби луѓе се јавува. Можи да ти се јави и трауматски.
    Вадење на крајници кај мали деца се случува најчесто. И мене ми се извадени како мала, освен шо настинував, јас немав болки во грло, шо викаш од здрав прав. Овие не се некои дијагнози.
    Мене ова твоево ми личи на анксиозност.
     
    Последна измена: 23 март 2021
    На asdas, Angie1432, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.241
    Допаѓања:
    166.062
    Прочитај во темата анксиозност, дали ќе ги најдеш симптомите. Веројатно имаш снимка на рбет, може и вратна спондилоза да е, ако немаш снимка да си направиш. Слични се симптомите и за двете состојби.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  13. An4ence0220

    An4ence0220 Нов член

    Се зачлени на:
    24 март 2021
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    И јас би сакала ако сте во можност и имате број од човекот да ми пишете ќе ви бидам благодарна
     
  14. An4ence0220

    An4ence0220 Нов член

    Се зачлени на:
    24 март 2021
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали го имате може бројот на синот на Рушит,би ве замолила ако може да ми го дадете ако веќе го имате многу ќе сум ви благодарна
     
  15. Anie93

    Anie93 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    2.815
    Допаѓања:
    12.226
    Пол:
    Женски
    Нема шанси од јајце, не верувај во вакви работи и нема да се окупираш со тоа. Јас мислам да појдеш на психолог:)
     
  16. An4ence0220

    An4ence0220 Нов член

    Се зачлени на:
    24 март 2021
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Број ве молам
     
  17. An4ence0220

    An4ence0220 Нов член

    Се зачлени на:
    24 март 2021
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Контакт ве молам
     
  18. An4ence0220

    An4ence0220 Нов член

    Се зачлени на:
    24 март 2021
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Би ве замолила за тел број од синиша од виница ако го има некој би ви била благодарна
     
  19. Solitary2311

    Solitary2311 Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2021
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Kazhi mi iskustvo za vadenje na krajnicite, ako sakash daj mi insta kje komunicirame, sakam bash takvi shto se soochuvale so problemi so koj jas mom se soochuvam, mozhe i toa da e, 5 6 g nemav otideno na doktor i sea skoro sekoj 3 den idam ii mozhno e da dobiv anksioznost ili depresija, ama pa svesen sum deka kakvi ni se mislite takov ni e zhivotot i se trudam nonstop da sum pozitiven ama pak nekako i koa sum pozitiven chudno mi e y glavata, ako mozhe da mi go prenesesh iskustvoto od operacijata na krajnicite ii sakam da te prasham neshto, loveandpositivity2223 sum na insta ako sakash sekako adni me kje zboruvame tamu, fala odnapred, pozzz sekoe dobro
     
    Последна измена: 24 март 2021
  20. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Многу е можно да те истрауматизирале килата на желудникот и операцијата на крајниците, па да си развил анксионзност или некоја форма на пострауматски стрес синдром.

    Посети ендокринолог, ако излоираат тироида, што сигурна сум... ќе видиш дека психијатарот ќе те оправи.

    Под услов, да одиш кај некој асолен.
     
    На Guns N` Roses му/ѝ се допаѓа ова.