Вадење жива

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од expert, 12 јануари 2014.

 1. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  7.287
  ОФФ топик

  И ден денес кога спомнам на некој Грк, јас сум од Македонија , он вика, Македонија не постои :)

  Изгледа различно го сфаќаме поимот магија , затоа доаѓа до недоразбирање. Според мене магија е целиот тој процес што го прават со користење предмети, облека, животни, свеќи и слично затоа и реков дека постои магија оти така го дефинирам јас зборчето магија.


  ОН топик..... вадење жива се чисти глупости оти според мое лично сфаќање тоа е само илузија.
   
  На acezmija му/ѝ се допаѓа ова.
 2. essmeralda

  essmeralda Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Coveko ode na rabota mislam taka rece koga pravev mabet so nego zvoni mu pak
   
 3. essmeralda

  essmeralda Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Posle 5 ili 6 saato porucok go dobijah togaj koga mu zvoniv
   
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.546
  Допаѓања:
  124.317
  Аха, само кај Албанците...

  На Балканот се многумина со некакво ментално пореметување
   
  На Walker7 и EvAngelos им се допаѓа ова.
 5. essmeralda

  essmeralda Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Ti ako ne veruvas nema so da pisuvas tuka na ovaa tema lugeto od maka pisuvat trazat caare nogo e lesno nekoj glup da go napraves sekoj si znae kako mu e ,i ti ako ne veruvas u nesto i nekoj drugi nema so da komentirate tuka u temata mislam gledajte si ja vasata rabota najdejte si strana na forumo so vi odgovara da si pisete a ne tuka...
   
 6. monik55

  monik55 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  4.744
  Допаѓања:
  48.522
  Пол:
  Женски
  А од кај знаеш дека имаш жива,на ехо ти ја видоа,како дошла живата до тебе,на каков начин тој човек ке ти ја извади живата?
   
 7. essmeralda

  essmeralda Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Kazav nesto tie so ne veruvat vo vadejne ziva da ne pisuvat tuka na forumot .pozz
   
  На acezmija му/ѝ се допаѓа ова.
 8. monik55

  monik55 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  4.744
  Допаѓања:
  48.522
  Пол:
  Женски
  А која си ти да ми кажеш да не пишувам на форумот?
   
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.546
  Допаѓања:
  124.317
  Ако имаш некоја мака, ќе си одиш на доктор.
  И ќе одиш и на 100 доктори, ако треба, додека не ти постават дијагноза.
   
 10. acezmija

  acezmija Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2016
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Машки
  forumot e zea ziva ,ne e za seks ,ili abortus ,,ako ne se razbiras ne komentiraj,,,
   
 11. monik55

  monik55 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  4.744
  Допаѓања:
  48.522
  Пол:
  Женски
  Не се разбирам еве објасни ти како е можно да ти стави некој жива и да ти ја извади?
   
 12. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.430
  Допаѓања:
  105.517
  Пол:
  Женски
  А шо зорт имаш да ти објасни ?
  Ќе и поверуваш ?:$

  Нека си пишуваат луѓето ,нека си се тешат дека ако им ја "извадат" живата се ќе им се среди.
  Како им запна ти :)
  Зошто та зошто .
   
  На acezmija му/ѝ се допаѓа ова.
 13. acezmija

  acezmija Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2016
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Машки
   
 14. monik55

  monik55 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  4.744
  Допаѓања:
  48.522
  Пол:
  Женски
  Фала му на бога немам зорт,запнав дека забрани да пишуваме во темава.
  Што е битно дали сум запнала чисто ме интересира како е можно да веруваат во такви работи.
  Треба ли да прашам некој што да пишувам?
  Два пати ја цитирав членката па сум запнала зошто да зошто.
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 15. acezmija

  acezmija Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2016
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Машки
  ne ti trudna si koj mesec
   
 16. monik55

  monik55 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  4.744
  Допаѓања:
  48.522
  Пол:
  Женски
  Што има тоа дека сум трудна,еве јас да ти кажам сее до мозокот и јас едно време помислив дека некој ми прави лошо и бев од чиста радозналост кај една жена.
  Што она да не ми помогна да останам трудна не сее до мозокот.
   
 17. acezmija

  acezmija Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2016
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Машки
  ne be ja da prasam ,,ne e do mozokot ,,do seksot e.......ok pisi mi u poraka i memen za zenava moja da ja nosam kaj taa za trudnaa ,,m
   
 18. monik55

  monik55 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  4.744
  Допаѓања:
  48.522
  Пол:
  Женски
  Никој неможе да ти помогне кажав сее до мозокот.
  Женати ќе си ја однесеш на лекар не кај жени он може да и помогне.
  Од вакви глупости што верува народ тетка моја си го упропасти детето има 9 години моча во гаќи бега по улици,малтетира други деца она наместо да го однесе на психолог го носи кај бајачки и се полошо и полошо е.
   
  На LiliBoz и acezmija им се допаѓа ова.
 19. acezmija

  acezmija Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2016
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Машки
  u pravo si,,trudna ne trudna podobro vaka ,,neo i da pocne u gaki da moca kij ke i kupue pamapersi,
   
 20. Goce35

  Goce35 Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Машки
  Koj e toj pisi