Вадење жива

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од expert, 12 јануари 2014.

 1. Zumbazumba

  Zumbazumba Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2017
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  Zdravo luge dali na rusit od cerkez sinot pocnal da raboti so ziva dali nekoj doznal nesto..
   
  На Aschenputtel и Goce35 им се допаѓа ова.
 2. Goce35

  Goce35 Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Машки
  Ova pisi mi u poraka
   
 3. Zumbazumba

  Zumbazumba Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2017
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  Zdravo dali doznavte nekoj sto vadi ziva
   
  На Goce35 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Goce35

  Goce35 Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Машки
  A kaj bese za ziva ovde u mk nema nikade
   
 5. Lejla1234

  Lejla1234 Активен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2018
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Те молам, контакт или адреса на човекот да ми дадеш.
  фала
  поздрав
   
  На Zorica59 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. rolulika

  rolulika Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2018
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Тешки глупости, додека ја ''вади '' живата со некој предмет во рака го држи тоа топчето метал што ви го покажува ај што и не е жива тоа ич да не правиме муабет(кој скршил старински термометар знае што е жива)
  Нека не ве лажат вака.
   
  На Tan4ence, marchi-cool, crimson и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Lejla1234

  Lejla1234 Активен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2018
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  А дали би можел да ми дадеш детали контакт или адреса на човекот што вади жива?
   
 8. mari_sa

  mari_sa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  186
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека нема веќе луѓе што вадат жива, така да може да се затвори темата.
   
 9. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Јас, сметам дека оваа тема е доста сериозна и никакво затварање на истата. Некои неможат ни да претпостават што значи да се има жива во организмот. Туку, некој на форумов спомна дека еден од синовите на Рушит од Куманово (тој што вадеше жива) го наследил. Бил ли некој кај син му? Точно ли е? Од друга форумџика дознав, дека Синиша од Виница вадел. Ништо неможам да кажам ни сум била ни ништо. Ако некој е заинтересиран за број, нека ми се обрати во ЛП.
   
 10. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.765
  Допаѓања:
  9.363
  Пол:
  Женски
  еве јас не знам како уопште доаѓа живата во организмот и каква штета прави. Ако може некој да ми објасни
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  7.932
  Допаѓања:
  41.194
  Уште во античка Кина и Грција ја знаеле моќта на автосугестијата и лечеле со помош на неа.
  Така и вам ви "вадат жива" со автосугестија.
  Сериозна била темата... Не може да сте сериозни :x
   
  На 1209, Someonespecial, crimson и 3 други им се допаѓа ова.
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.532
  Допаѓања:
  108.516
  Да живее Македоња!!11
   
 13. rolulika

  rolulika Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2018
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Сериозна е за ПР(читај самите тие) на живо-вадците:D
   
  На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 14. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.606
  Допаѓања:
  114.502
  Пол:
  Женски
  леле ова е мн јак бизнис еј. жими се ќе напраам куќа негде у свирипиќино тешко да ме наоѓаат и ќе го работам ова...
   
  На Amellie13, Someonespecial, marchi-cool и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Добро, нема врска. Кој несака да верува немора. Т.е. кој нема почувствувано на своја кожа, колку и да се труди неможе да разбере.
   
 16. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  7.932
  Допаѓања:
  41.194
  Да де, така отишла во античка Грција во Асклепион (храм посветен на богот на медицината) една жена да и вадат семка од маслинка која и застанала во грло. Ја ставиле да спие, и до неа на креветот ставиле семка од маслинка. Се разбудила жената, нормално го сонувала Асклепиос (ваљда во форма на змија) како и ја вади семката од грло. Ја видела семката до себе и излечена била.
  Така и тебе ти ја извадиле живата. Доволно било што си верувала за да ти помогне.
   
  На 1209, Someonespecial, Vesna24 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.348
  Допаѓања:
  47.683
  Пол:
  Женски
  Темава не смее никогаш да се затвори, како инаку ќе се потсетуваме во какви глупости веруваат луѓе кај нас.
   
  На Tan4ence, Amellie13, LiliBoz и 6 други им се допаѓа ова.
 18. essmeralda

  essmeralda Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Koj ne veruva ne mora ni da pise na temata ednostavo ,ama zaso da se zatvore mos nekoj ke si najde caareto tuka na temata taj so ne e videl maka u zivoto moze taka da pise da se zatvore temata , mislam si te tuka pseme za pomos za iskustvo da spodeleme koj deka e bil toa e najlesno da se zatvore temata,za loso e najlesno da bide ama za dobro e tesko ..
   
  На тп18 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  7.932
  Допаѓања:
  41.194
  Еве готово, ме разубеди. Никогаш веќе нема да пишам на темава :)
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 20. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.348
  Допаѓања:
  47.683
  Пол:
  Женски
  После ова ќе си закажам кај син му на Рушит да ми ја извади живата.
   
  На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.