Вадење жива

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од expert, 12 јануари 2014.

 1. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.597
  Допаѓања:
  44.429
  Можеш и директно кај Рушит, зошто кај син му? Само кај најдобрите.
   
  На Animali, Gosh и crimson им се допаѓа ова.
 2. mari_sa

  mari_sa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2015
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Ајј искуство да ви кажам, баш кога беше болен Рушит, го прашавме ако он неможе барем син му, за да не биде патот за џабе, самиот Рушит рече дека син му незнае. Е сега кога научил незнам јас. Инаку јас не би идела кај син му. И Рушит немаше којзнае какво искуство и тој од татко му наследил нешто. Така да заборавете на живата. Водете грижа за сопственто здравје (правилна исхрана , честа посета на лекар- со предупредување да не се останува на само едно мислење и одма да се голтаат препишаните апчиња, и што е најважно смирете живци се повеќе гледам нервозни, хистерични, избувливи луѓе наоколу. Исполнете си го времето со најразлични активности и занимации за да не паѓате во депресии.
   
  На marchi-cool и Vesna24 им се допаѓа ова.
 3. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Ама не сум сигурна дали некои од синовите го наследил. Баш еден дечко од форумов биле со сестра му, и мислам дека ги вратил. Никој не го наследил.
   
 4. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Како директно, починат е.
   
 5. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.597
  Допаѓања:
  44.429
  Зошто би те спречило тоа?
  Немаш некој што повикува духови? Таман, барем знаеш дека тој вадел со сигурност. Поарно тој од син му. Читаш погоре, син му не наследил.
  Мислам една на Битпазар повикуваше духови. Распрашај се по форумот, сигурно некој знае.
   
  На Animali, Spidy, Gosh и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Lejla1234

  Lejla1234 Активен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2018
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  A imash li kontakt na toj covek ili adresa
   
 7. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.954
  Допаѓања:
  20.216
  Пол:
  Женски
  Можам да набавам галиум, кој се топи на 30 степени и како течен е многу сличен со живата и да кажувам на луѓе дека вадам жива. Они доаѓаат кај мене, јас им правам некои трикови демек еве вадам и само вадам стопениот галиум скришум и им покажувам - еве ви жива.:smirk:
  Добар бизнис ќе биде.
  Ок, сериозно...од каде би имал некој жива во себе освен ако директно не дошол во контакт со неа?
  Дури и навистина да има жива, не е можно туку така да се извади.
   
 8. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Ма син му не вади ! Не оди за џабе. Бил тука еден дечко од форумов со сестра му, ги вратил. Никој не го наследил Рушит. Ќе се сликаме сега. . .
   
 9. rolulika

  rolulika Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2018
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Не ги кажувај ти тајните на бизнисот ќе го научат и оп ќе падне цената на вадењето жива:D
   
  На Animali, crimson и Tan4ence им се допаѓа ова.
 10. essmeralda

  essmeralda Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Dali doznavte koj vadi ziva ima li nekoja novost??
   
 11. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.810
  Допаѓања:
  25.509
  Ја вадам жива. 1500 денари од човек. Идам по куќи.
   
  На Animali, WildMk, DAngel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.419
  Допаѓања:
  230.839
  ^_^
  Таман авион нема да мора да плаќаш за кај мене. Попуст има ли, 3 во 1 или слично.
   
  На Gosh, WildMk и Herrera им се допаѓа ова.
 13. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  7.289

  Ако може термин да закажам да наминиш и наваму, има за вадење 2-3 живи + 1 полу жив.
   
  На Animali, Gosh и WildMk им се допаѓа ова.
 14. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.342
  Допаѓања:
  129.350
  Пол:
  Женски
  Тука во мое село сите почнаа да умираат... може 50 души за 3 месеци..
  Ама има живи за вадење..останаа уште 100тина будали
  И авион ќе платам :whew: :o:
   
  На Gosh и Herrera им се допаѓа ова.
 15. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.810
  Допаѓања:
  25.509
  Аааа, вие со германска палта сакате евтино да поминете. За вас по 70 евра од човек, нема попуст кога мака е во прашање.

  Иначе, и до Македонија идам, не се секирајте..у

  За тие пари и мртви ќе почнам да вадам.:rofl:
   
  На Animali, Herrera, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Стараалуда

  Стараалуда Активен член

  Се зачлени на:
  18 март 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Moze br.vo poraka
   
 17. dejziii

  dejziii Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  18
  baba Ratka od Tekija vadi ziva.
   
  На Zorica59 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Стараалуда

  Стараалуда Активен член

  Се зачлени на:
  18 март 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Broj te molam
   
 19. dejziii

  dejziii Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  18
  vi pisav poraka
   
 20. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.109
  Допаѓања:
  67.962
  Пол:
  Женски
  Како ја вадат бре таа жива?(facepalm)
  Јас може затоа сум здебелена, многу жива има во мене па тежам:rofl: