1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Важен проблем!!

Дискусија во 'Канта' започната од lola9, 8 јануари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. lola9

    lola9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Ве молам помагајте!!

    Има едно девојче од 12 години а и машкото е 12 години... Се договараат за секс, а се многу мали. Како да направам да не го сторат тоа а да не знаат дека знам? Многу се плашам за ни а веќе се спремни и подготвени за тоа... Не е тоа водење на љубов туку нешто како орален секс ама само одназад за да не ја скини уште толку мала..

    Давајте предлози...
    Благодарам однапред :))
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^Ако ти се блиски оди кај нивните родители, стапи некако во контакт со нивните.
     
  3. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    Се сложувам со сноу квин , евентуално разговарај со нив и кажи им.
     
  4. lola9

    lola9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Се сложувам со вас... Но повторно ке знаат дека знам и дека јас ги казав... Некако анонимно да биде?
     
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Не се плаши, и да дознаат тие се мали, ќе се лутат кратко време и ќе им помине. Поизвесно време ќе сватат дека не си им мислела ништо лошо.
     
  6. lola9

    lola9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Благодарам :))
     
  7. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Пробај да разговараш прво со девојката натерај ја да се информира малку околу тоа,ако таа намислила да го стори тоа родителите нема да влијаат многу врз неа побарај некој кој таа ќе го слуша,некој со кој таа споделува такви работи,постара сестра,постара братучетка нешто такво...
     
  8. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Апсолутно се сложувам и јас со Snow-Queen, раговарај со родителите.Иако сега мислат дека тоа е нормално и дека е љубов подоцна ќе им биде многу жал.Од друга страна кога ќе ми текне дека јас на 12 години уште скокав ластик пред маало и играв криенка. Колку само е напредна денешнава младина. :|
     
    На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
  9. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    На тоа и јас најпрво помислив алексе,колку ли само ќе се покае подоцна што си ја упропастила млаоста :fubar:
     
    На alekce83 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. lola9

    lola9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Го знам денот, но не и времето ако го дознаам времето ќе биде многу добро за да ја спасам одтакво нешто... Машкото живеј многу блиску до мене и би и кажала нешто или бија ја поканила кај мене како случајно да сум ја сретнала.. Што мислите за ова? А ако имате нешто подобро, ве моалм кажете :)
     
  11. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    тоа можби и ќе успее,ако сакаш викни ја да ти прави друштво во шопиг тој ден можеш тој ден да ја држиш со тебе цел ден,ама ништо со тоа не добиваш,само одложуваш за наредниот или понаредниот ден мораш да бараш помош од родители или некој кој таа би го сослушала :worried:
     
  12. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.499
    Допаѓања:
    1.580
    А ти што и си на нејзе? Другарка или? Гледам и ти имаш 12 години, ако е точно тоа тогаш иди кажи им на нејзините родители без срам и не се секирај дали ќе дознаат они двајца дека ти си ги издала или нема. Кога мајка и ќе и објасни што ќе направела ќе се свести девојчето (можеби) и повторно ќе ти биде другарка. Ако си поголема тогаш не знам зошто уште не си кажала, мислам дека секој малку по возрасен би кажал на нејзините родители (како што гледаш и по одговорите).
    А можно е и да лажеш за ова т.е. си го измислила |( , сепак ете ти совет.
     
  13. lola9

    lola9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Gothchick, во право си имам 12 години но ова е вистина и навистина се плашам за неа ако мојот обид биде неуспешен :(
     
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^погоре убаво ти пишаа. ти и да ја одтргнеш тој ден ... има друг ден. Треба да изреагираш кај нејзините дефинитивно. Зошто искрено со муабет со неа не верувам дека би ја разубедила.
     
  15. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    Прави како што мислиш дека е најдобро , еден ден ќе ти бидат благодарни верувај ! :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.