Вакум апарат за лице

Дискусија во 'Лице' започната од lepa.milena, 29 октомври 2011.

 1. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  159
  Здраво на сите... ваква тема не можев да најдам на форумов, а ако има, корпа секако 8) .
  Дали некој знае каде може да се најде вакум апарат за лице за чистење на порите, односно за вадење на митисери? Порано пред неколку години се рекламираше таков апарат на Скај Шоп, ама одамна нема повеќе ваков апарат во каталог. Сега има само во козметичките салони, ама тоа е апарат за повеќе намени за лицето, односно има повеќе апарати во еден (вакум, пилинг, за смирување и затварање на порите). Дали некој знае каде можам да најдам исклучиво вакум мало апаратче што може да се користи во домашни услови? Ако има, каде се наоѓа во Македонија и колку пари чини? Однапред ви благодарам.... Поздрав :D :D :D