1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вакцинација во Србија

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Luciferka, 12 јуни 2021.

 1. Luciferka

  Luciferka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2020
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  Дали вејќе сте биле во Србија за вакцинација и какви се вашите искуства ?
   
 2. NAJROBI

  NAJROBI Активен член

  Се зачлени на:
  13 март 2021
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Машки
  Jas bev vo Belgrad. Se vakcinirav so fajzer bese se kako so treba
   
 3. MimichkA✨✨✨

  MimichkA✨✨✨ Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2021
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Zdravo, dali bez problem otidovte i se vakciniravte ? Jas ne sum uste vakcinirana, pa se mislam da se vakciniram vo Srbija.
   
 4. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  620
  Допаѓања:
  931
  Пол:
  Женски
  Каде можам да добијам информација кои вакцини се на располагање моментално во Врање?
   
 5. doubleinfinity

  doubleinfinity Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  2.793
  Пол:
  Женски
  Инфо од пред точно една недела: астра зенека, фајзер и синофарм
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Coco31

  Coco31 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2017
  Пораки:
  1.152
  Допаѓања:
  5.359
  Пол:
  Женски
  Денес вакцинираа со фајзер, а за ревакцина ги имаше и синофарм и астра зенека.
  Пробај да се јавиш во Здравствен дом Врање.
   
  На Cassiopea и Филотеа им се допаѓа ова.
 7. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  1.063
  Допаѓања:
  9.234
  За ревакцина дали се чека ред или се влегува директно во салата во Врање?
   
 8. Coco31

  Coco31 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2017
  Пораки:
  1.152
  Допаѓања:
  5.359
  Пол:
  Женски
  Се чека ред.
   
  На MissDior му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.875
  Допаѓања:
  1.535
  Нема Синофарм за прва доза?
  И дали треба пријавување?
   
 10. Coco31

  Coco31 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2017
  Пораки:
  1.152
  Допаѓања:
  5.359
  Пол:
  Женски
  Вчера еден човек прашуваше за прва доза со која боцкаат и му кажаа само со фајзер. Може денес има и други. Не треба пријавување.
   
 11. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  620
  Допаѓања:
  931
  Пол:
  Женски
  Вчера (понеделник) имаше за прва доза Синофарм.
   
  На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.506
  Допаѓања:
  32.424
  Пол:
  Женски
  За тие што сте за ревакцина во Србија за наредниве денови, проверете си меил. Стигнува термин со датум, време и локација. Јас се вакцинирав во Ниш, ама уште тогаш ме заведоа за ревакцина за Врање и денес ми стигна термин за Врање.
   
 13. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.903
  Допаѓања:
  27.649
  Пол:
  Женски
  За кога ти е закажана ревакцина?
  Ние сме во четврток, таму веднаш ни закажаа датум, ама не ни стигнало меил.
  Од кога е вака, дали на сите им стасува меил или не?
   
 14. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.506
  Допаѓања:
  32.424
  Пол:
  Женски
  Во петок сум. И јас имав датум уште кога бев на прва доза, ама сега ми стигна меил со датум, време и место и документ согласност со qr код кој треба да го прикажам. Незнам од кога е вака, пријателка моја е прва што слушнав што добила ваков меил во неделата, а денес беше на вакцина.
  Може има врска дека за прва доза бевме во Ниш, а може и зошто сме со Фајзер.
  Сигурно ќе ве вакцинираат и без меил, не верувам дека ќе ве вратат.
   
 15. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.903
  Допаѓања:
  27.649
  Пол:
  Женски
  Нас ни дадоа документ со QR код уште таму кога бевме. И датум имаме напишано за ревакцина.

  Туку... друго да прашам? Се има некој регистрирано на нивната страна? Јас се регистрирав денес, ама само пасош може да се приложи од документ, а ние таму се вакциниравме со лична карта. :?: Претпоставувам дека по матичниот број ќе не најдат, ама еве, ако некој имал ваква ситуација, нека сподели?
   
 16. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.506
  Допаѓања:
  32.424
  Пол:
  Женски
  Имам и јас лист со qr код уште од прва доза. Овој е некој друг документ.

  Инаку на нивната страна за странци само со пасош може. Да им кажете сега на ревакцина да ви внесат пасош за да може сертификат да превеземете.
   
  На An-na му/ѝ се допаѓа ова.
 17. JoyJoy

  JoyJoy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2017
  Пораки:
  2.462
  Допаѓања:
  9.108
  Пол:
  Женски
  Каков сертификат се превзема??? Ние имаме лист со QR код и ни рекоа тоа е тоа како потврда за вакцинација. Ако се скенира QR кодот се добива на телефон потврда со зелено дека сертификатот е валиден.
  Има уште нешто што може да се превземе??? Поинаков сертификат???
   
  На An-na му/ѝ се допаѓа ова.
 18. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.903
  Допаѓања:
  27.649
  Пол:
  Женски
  И јас вака разбрав. Сега во четврток ќе одам на ревакцина, па ќе прашам за сигурно.
  Јас сакам да го имам сертификатот во дигитална форма, за да не мора да го носам листот со мене постојано. Мене ми рекоа дека ако се регистриам на нивната страна ќе го добијам во дигитална форма.
  Ај, ќе видам во четврток, можеби ќе можат да го испратат на меил, па да не мора да се регистрираме на нивната страна.
   
 19. JoyJoy

  JoyJoy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2017
  Пораки:
  2.462
  Допаѓања:
  9.108
  Пол:
  Женски
  Најдобро би било нашиве да може да издадат потврда за вакцина. Да ја имаме од матичната држава ама и покрај најавите ништо.
   
  На An-na му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.506
  Допаѓања:
  32.424
  Пол:
  Женски
  Ова е некое упатство за превземање на дигитален сертификат што кружеше.
  Си има посебно за странци

  20210630_105747.jpg

  20210630_105802.jpg
   
  На An-na и JoyJoy им се допаѓа ова.