1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Валкани пари и љубов (Kara para Ask)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од MayDiamonds, 19 ноември 2014.

 1. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.479
  Допаѓања:
  1.763
  Серијата започна да се снима оваа година, се емитува на турската програма Атв и последно прикажана е 23 епизода ако не се лажам.. Во главните улоги се добро познатите Tuba Buyukustun како Елиф Денизер, Engin Akyurek како Омер, Nebahat Cehre како Зерин Денизер..


  [​IMG]

  Кратка содржина:

  Омер е успешен полициски командир кој зад себе има одлично решени криминални случаи.
  Елиф потекнува од богатото и успешно семејство Денизер, чиј татко е е директор на холдинг..
  Таа е дизајнерка на накит и работи во Рим. Таа решава да се врати во Истанбул кај своето семејство и сестрите, додека Омер и неговата девојка Сибел ја планираат веридбата..
  Ноќта за време на враќањето на Елиф по повод нејзиниот роденден, нејзиното семејство и прави изненаден пречек..
  Ноќта во полициската станица стигнува вест за убиство. Омер и неговите колеги одат на местото на настанот и во колата ги затекнуваат убиените а тоа се таткото на Елиф - Ахмет Денизер, и вереницата на Омер - Сибел..
  Тука започнуваат сплетките кои ги поврзуваат Омер и Сибел.. да се одгатне нивното убиство и потенцијалната врска помеѓу нив..

  Многу неизвесност, неочекувани заплети, акција, мистерии, љубов, тајни..
  Серијата со сигурност ќе ви го задржи вниманието до максимум а настаните се движат во тек што никој не можи да претпостави што всушност се крие во позадина и што може да се случи.
  Серијата според мене е подобра и од „Крај“, едвај го чекам крајот.. сигурно ќе биде шокантен. :clap:

  И морам да ја пофалам модата во серијата, секогаш на врвно ниво.. турците не ја изостануваат во ни една серија. :inlove:


  Линк за гледање:
  http://www.natabanu.com/serija/kara-para-ask.html?limitstart=0
   
 2. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  899
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Се надевам дека ќе ја откупи некоја од нашиве телевизии, Туба и Енгин се преубав пар
   
  На jelly888 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.611
  Допаѓања:
  21.765
  Пол:
  Женски
  do 17 ep. sum so gledanje,super serija nemam zbor.epten vozbudliva neizvesna i so mnogu neocekuvani presvrti.
  Engin epten mi e sozivean so ulogata,glumata tuka mu e na visoko nivo,voopsto ne mi se bendisuvashe kako glumi vo Fatmagul. a Arda i Pelin mi se srcina najmili :)
   
 4. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.182
  Допаѓања:
  47.072
  Пол:
  Женски
  Како голем фан на серијата, искрено се надевам дека нема да ја откупат кај нас зашто не можам да замислам да ја гледам со синхронизација. Гласот на Енгин ( Омер) е преубав, како искажува емоции , не можам да замислам да го уништи некој од нашиве таканаречени глумци. Серијава е нешто најдобро што сум го гледала после Притеани страсти, и Фатмаѓул. Вечерва е 25 епизода и одвај чекам да ја гледам.. Една епизода трае по 2 и пол саати а ми минуваат како 5 минути...

  Замислете го ова синхронизирано!
   
  На jelly888 и tessie им се допаѓа ова.
 5. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.319
  Допаѓања:
  24.710
  Пол:
  Женски
  Од самиот почеток,откако искочи серијата ја пратам.И одма штом искочи најновата епизода на еден турски сајт,ја гледам. :)
  Преубава е,со прекрасна содржина.На Елиф,односно Туба просто неможам да и одолеам :inlove:Од начинот на кој глуми до прекрасниот стајлинг што го има,а и на згодниот Омер секако:lol:Иии Мерт:inlove: ххх
  И потполно се сложувам со феминката горе, не би можела да ја замислам серијата синхронизирана на македонски ,тотално би ја уништиле.
  Едвај ја чекам 26та епизода(до таму стигнав) да видам што следно ќе се случи и дали конечно ќе му дојде крајот на Тајер и неговите интриги и криминал. :punch::devil: :D
  Иначе кој гледа на natabanu.com нека се префрли на balkjanje.com ,мн се понапредни и побрзо ги ставаат епизодите,не само од оваа серија,туку и од др.
   
  На jelly888 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  47.799
  Пол:
  Женски
  И јас сум голем фан на серијата, ѓи обожавам Елиф и Омер , преубав пар ми се и како што кажавте погоре модата е на врвно ниво ... И јас едвај чекам да се докрајчи Тајер ама тоа сигурно нема да биде за брзо, ако го докрајчат него се ке се открие и за Хусеин братот на Омер и нема да биде интересно, мора да има влечење се подразбира тоа :)
   
 7. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.182
  Допаѓања:
  47.072
  Пол:
  Женски
  Рама како само ме вади од патики Хусеин! Аууу одамна вака лик од серија ме нема изнервирано. Не знам дали ја гледаше 25та епизода ама беше мноогу одвратен!! Уф не го можам! Инаку преводите на страниците кои ги гледате се украдени од тимови кои работат тие да бидат преведени. Ги крадат од сајтот Movtex, а петходно ги крадеа од други места. со секое кликање на нивните страни си земаат пари, а не вложуваат никаковтруд при превод на серијата. Ужас!
   
 8. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  47.799
  Пол:
  Женски
  Не можам да го поднесам ни јас, ете Арда почнува да се сомнева во него, може ке го разоткрие... ептен е лигав Хусеин ..ццц не е свесен како тони покрај Тајар , и колку луѓе ги носи на совест, жал ми е за Омер , светот ќе му се сруши кога ќе дознае дека трагал цело време всушност по неговиот постар татко-брат ... офф топик исто нај одбивна ми е и Бахар, арно ете полека ја тргаат од серијата не ја прикажуваа неколку епизоди... во право си и за страниците, и јас си гледам на Мовтех таму е со регистрација ама е побезбедно сто пати нема ни вируси ни спамови, за разлика од натабану и балкање:)
   
 9. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  9.296
  Пол:
  Женски
  Од вакви коментари ќе ме натерате да седнам да ја гледам (fingers)

  Нависитна е убава серија? Да не си трошам време за џабе :D
   
 10. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.479
  Допаѓања:
  1.763
  Девојки ќе ве замолам за спојлери, јас сеуште сум во почетните епизоди еве штотуку ја изгледав 11 епизода.. За 3 дена престигнав да изгледам толку епизоди едноставно не ме остава да живеам серијава, до толку е заразна.. во секоја епизода се случува нешто ново и се открива нова тајна, таман мислиш се отплеткало то се заплеткало уште повеќе :lol:
  Мислев дека ни една серија нема да ми ја замени Милост ама сега со двете раце потпишувам дека оваа ќе ќе ми биде најомилената турска серија за век и векови :inlove:
  Не можам да ги донагледам Омер и Елиф, начинот на кој постепено се запознаваа и се заљубуваа ме остави без зборови.. Едно огромно браво до сценаристите,се е повеќе од одлично склопено, не е како другите турски серии, нема сцени што се повторуваат и безвезни дијалози, ликовите ги изградија постепено и не внесија во нивните карактери.. Немам коментар едноставно се надевам дека ќе снимат уште многу епизоди зошто не ми се раскинува со серијава :D
  Омер ми е маж од соништата, го сакам копи пасте во реалноста, особено во почетните епизоди кога се преправаше дека е италијанец се заљубив :l:
  Елиф ми е омилена, толку е мила и сталожена што не можам да и се донагледам.. преубава е во секој поглед, што и да облечи и стои.. и навистина не можам да поверувам дека има 32 години а личи како за 22 (искрено тука мала грешка на сценаристите според мене не требаше да ја направат толку стара во серијата)

  Можам да утре да раскажвам колку сум воодушевена, иако не сакам никогаш да заврши се надевам дека на крајот Омер и Елиф ќе се венчаат и ќе бидат најсовршениот пар евр, ди енд. (fingers)
   
 11. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.182
  Допаѓања:
  47.072
  Пол:
  Женски
  Аууу е па спремај се за 13 епизода !!! Па после ќе правиме муабет! Јас секоја среда сум пред тв. Нема шанси да ја прескокнам!! Иако во 25 епизода Елиф ме извади од такт. Глупава една. Еве уживајте
   
 12. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  47.799
  Пол:
  Женски
  И јас сум многууу голем фан на Туба и Енгин:l::l: ах колку сакам да одам сега Истанбул и да го посетам сетот каде што снимаат и да се изнасликам со двајцата.... совршенство ми се двајцата, во овај проект се издигнаа многу и докажаа кои се и колку многу можат. Си кажав само сега ете и веќе нема офтопици, ќе биде стриктно за серијата ..инаку по српските форуми читам се многу опседнати со серијата и на скратено ги викаат Омер и Елиф" Елмери " можеме и ние , што мислите ?
   
 13. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.479
  Допаѓања:
  1.763
  Само што ја догледав 13 епизода и моментално сум ваква :o :o :o :o :o :o :o

  Нененене не можам да поверувам, станав да пијам блага вода ова е шок невиден :o
  Милион прашања ми се вртат во главата не можам да се совземам, нити една серија не ме шокирала колку оваа.. Одлично сработено и осмислено сценарио,капа им симнувам и оскар им давам на сценаристите.. Одамна чекав некоја ваква серија што ќе ме откорни од земја.. Не зборам повеќе, едвај чекам да ги гледам наредните епизоди.. Искрено се расплакав за Омер и Елиф кога се бакнаа одамна го чекав тој момент, омилени ми се.. И да официјално изјавувам дека сум заљубена во Омер, ако постои ваков маж нека ми се јави да ја договориме свадбата :inlove:
   
 14. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.182
  Допаѓања:
  47.072
  Пол:
  Женски
  Чекај чекај , тек да видиш што следува. Јас не знам утре 26тата како ќе ја преживеам. Ако сакаш повеќе инфо слободно пиши му порака.
   
 15. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.182
  Допаѓања:
  47.072
  Пол:
  Женски
  Пиши МИ порака!! Хахахахах и јас сум затрескана во Енгин уште од времето на Фатма!
   
 16. mila25ve

  mila25ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  женски ќе сака ли некоја да раскаже во спојлер како ќе се одвиваат работите леле нестрплива сум а само до 4 епизода успеав да изгледам, со мало дете некако споро ми оди. Инаку до сега што видов тврдам дека е најубавата серија што ја направиле турците секоја чест
   
 17. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.182
  Допаѓања:
  47.072
  Пол:
  Женски
  нема шанси. Тоа не се раскажува има да си гледаш :D
   
  На mila25ve му/ѝ се допаѓа ова.
 18. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.479
  Допаѓања:
  1.763
  Не сфатив нешто во врска со Мерт, тој посвоен син му е на Таир?? :^)
   
 19. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.866
  Пол:
  Женски
  Ви се придружувам на клубот :D
  Од човек што не поднесуваше турски серии,сега почнав активно да ги следам,абе чудна работа :D
  Сепак последниве години сериите им се на квалитетно ниво,неизвесни и со многу акција.
  Уште сум на 4 епизода,ама едвај чекам да видам како ќе се извади и како ќе ја спаси сестра и.
  Енгин ми е феноменален тука,во Фатмаѓул беше прав мекуш,тука е појак,многу паметен и ненормално секси :$
  Туба ја имам ѕирнато во Аси,ама во сихронизирана верзија,па и таа пријатно ме изненади во серијава.
  Одлична приказна,многу сплетки и дволични луѓе,лицемерие насекаде,кога најблискиот ќе те предаде,што да очекуваш од останатите...
  И дефинитивно после Карадај,серијава ми го зазема почетното место на купот турски серии.
   
  На nena2010 и ane.bella им се допаѓа ова.
 20. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.182
  Допаѓања:
  47.072
  Пол:
  Женски
  Не му е посвоен син, туку негов е. Исто така
  Метин/Фатих му е син, ќе видите после 20 тата епизода.