1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Валкани пари и љубов (Kara para Ask)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од MayDiamonds, 19 ноември 2014.

  1. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.284
    Допаѓања:
    101.261
    Пол:
    Женски
    Чекај чекај рано ти е. Јас сум до 26 та епизода сега во среда е 27 мата. Што не ќе се случи. Инаку јас ви ја препорачувам со Енгин Акјурек серијата Да сум облак. Таму се надмина себе си. !! Овде не да е сексиии, мада јас него си го сакам уште како Керим во Фатмагул, и како Мустафа во Да сум облак.
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mila25ve

    mila25ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    1.090
    Пол:
    Женски
    нена а на кој сајт ја гледаш серијата? јас ја изгледав на натабану ама само до 23 ги има, пробав на мовтекс да се регистрирам неможев а и таму ја има само плус 24. Инаку серијава е врв, 4дена буквално со лп во раце бев додека да ја изгледам, прекрасна е
     
  3. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.284
    Допаѓања:
    101.261
    Пол:
    Женски
    јас ја гледам на турски мене не ми треба превод. Почекај малку ден два ќе ја украдат табанко и компанија од мовтекс па кје ја преведат. Инаку на ФБ има цели групи за серијава, и за сите тусрки сери, каде што се поставуваат разни слики позади сцена, од животот на глумците. Од цела југолавија се собрани фанови.
     
  4. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.688
    Допаѓања:
    1.988
    Да, да знам за него..
    Можеби сум се збунила недобро сум прочитала. Фала многу на одговорот.
     
  5. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Ќе досаѓам бајаги на темава,така ми стои :D
    Луѓе оваа Нилуфер озбилно е толку глупа?!
    Со кој мозок се гледа со Фатих,ама се изнервирав...
     
  6. mila25ve

    mila25ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    1.090
    Пол:
    Женски
    пуста љубов тоа е, тој прво ќе ја искористува а потоа и он ќе се заљуби во неа. И јас многу се изнервирав како можеше така да ја предаде сестра си а да му верува на тоа ѓубре
     
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.284
    Допаѓања:
    101.261
    Пол:
    Женски
    Рано ти е да се нервираш. Тоа со Нилуфер е калсичен Стокхломски синдром. Кога жртвата се заљубува во злосторникот.
     
  8. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Значи ќе има нервози :D
    Не ме чуди воошто.
    Барем паров да си остане заедно до крај,оти немам живци :D
     
  9. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Не сакам да го напишам ова но морам, веќе на големо се шпекулира дека серијата нема да има среќен крај иако уште се снима и ништо не е конечно, ова го кажав во однос на Омер и Елиф , се зборува дека еден од нив ќе заврши несреќно , ама ајде да не го предизвикувам злото... си ги обожавам двајцата ЕЛМЕРИ мои и сакам да бидат заедно :l::l: Ве читам вие што сте заразени а сте на почеток на серијата чекајте допрва следуваат моменти кога ќе останувате без текст и во неизвесност.. јас стигнав до 26 епизода веќе :D
     
  10. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Која е таа група?
     
  11. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.284
    Допаѓања:
    101.261
    Пол:
    Женски
    Кај го прочита то дека несреќ
    Кај го прочита тоа? напротив навестуваат среќен крај..
     
  12. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Ај не ми прај стресови,јас сум на 13 епизода и не се откажувам од двајцава. :D
    Ако има несреќен крај,фановите бунт ќе дигнат,веруј.
    Инаку со 26 епизода заврши и втора сезона? Оти знам 13 е крај на прва сезона.
     
  13. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.284
    Допаѓања:
    101.261
    Пол:
    Женски
    Јок утре е 27. Планирано е да оди до јуни.
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    На некој од српските форуми прочитав, сепак кажав ништо не е финално , наше е само да си негодуваме :) И јас би типувала да си останат заедно до крај , но што ќе биде кој знае :D има една поговорка крајот или го краси или го гнаси делото.
    Ова беше оф топик ќе си молчам нема предвидувања предвремени повеќе ветувам :hai:
     
  15. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.688
    Допаѓања:
    1.988
    Девојки што зборувате каков тажен крај, серијава ми ја замени Милост мислев никоја нема да ми го привлече вниманието како неа и уште не можам да се помирам со крајот, ако и на оваа и следи таков крај официјално кревам две раце од гледање турски серии.. |(
     
  16. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Јас јас следам Туба уште од Аси и кога дознав дека ќе глуми заедно со Енгин знаев дека серијата ветува многу, ама нема да почнам да ја гледам се додека не видам дека ќе заврши со среќен крај.
    Многу серии кои сум ги загледала ме разочарале на крај
     
  17. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.284
    Допаѓања:
    101.261
    Пол:
    Женски
    @Polsko почни ја слободно ти гарантирам дека ќе има убав крај ! @Rama аман не верувај на форумине се и свашта пишуваат. Јас на ниеден турски форум не го прочитав тоа а и ако го гледаше траилерот за 2 сеѕона кога ја најавуваа не би рекла дека ќе има лош крај.
     
  18. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Изгледав се што е преведено,сега ќе си чекам...
    Сега кога ве стигнав,да направам една мала анализа,како што ми е традиција за секоја серија :D
    Навистина е генијално осмислена,секој лик е одлично обработен.
    Нилуфер се оправи малку,на почетокот ми идеше да ја удавам,си ја предаде фамилијата за странец.
    Иако Метин ја сака,манијак е и дефинитивно не треба да биде со неа.
    Елиф и Омер ми се прекрасен пар и има огромна хемија меѓу нив.Сепак,мислам дека многу ги избрзаа на почетокот работите меѓу нив,си изјавија љубов и веднаш поминаа една вечер заедно,па после детски кавги и расправии.
    Во принцип,целата приказна е некако избрзана,не знам дали планираат помалку епизоди или таква им е целта.Многу работи се издешаваа за 24 епизоди или нивни 10 месеци,а сега мислам дека ќе ја завлечкаат со одењето во затвор на Елиф,што може да придонесе кон досадни епизоди,а пак можеби ќе продолжат да ми создаваат мини срцеви удари.:lol:
    Тајер е добар негативец,прав психопат,ама премногу зависи од други луѓе и прави грешки.Од друга страна,Метин е совршен.Како беше стално 2 чекори пред полицијата,алал да му е.
    Ниту малку не се сомневав во Хусеин,ама прав гад испадна,одвратен ми е.Омер кога ќе го дознае ќе биде скршен,цело време ја бркаше фамилијата на Елиф и нејзината околина,на крај неговиот брат,неговата крв е оној што му го направи најголемото зло.
    Алчноста е лоша работа.
    Сума сумарум,одлична серија,една од најдобрите турски серии што сум ги следела,со надеж дека ќе остане добра и со достоен крај.
    Инаку некои сцени на Омер и Елиф многу ме потсетуваат на Махир и Фериде,посебно онаа кога го пукаа и го спаси нејзиниот часовник,исто беше и во Карадај :lol: Можеби дека сум приврзана со неа,затоа така ми изгледа.
     
  19. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.688
    Допаѓања:
    1.988
    Стигнав до 20 епизода, ама сум брза :D
    Со нетрпение ја гледам секоја наредна епизода, и едвај ги чекам финалните снимени епизоди иако по малце ме плашат :doh:
    Навистина им завидувам на љубовта на Омер и Елиф, е ова се вика вистинска љубов.. Има толкава хемија меѓу нив, врската им е совршено сработена да не можи човек да им се донагледа.. Баш сродни души, створени еден за друг.. :l: Мислам дека и во реалноста би биле одличен пар Туба и Енгин но за жал не се може сите убавини..
    Заборавив во претходните постови да искоментирам нешто за Левент, човекот е совршенство во секој поглед.. маж од соништата :lol: глупа Бахар што го изгуби поради подмолни игри..
    Многу од вас ја мразат Бахар, да знае на моменти да биде кучка ама од друга страна и ја разбирам ароганцијата и амбициите.. сепак и таа како и секој во животот сака да постигне нешто и за разлика од Елиф неа ништо не и било дадено на тацна, го оправдувам до некаде нејзиниот лик инаку после Елиф таа ми е втора убавица во серијата.. да не ја изоставиме и Пинар и Нилуфер.
    Мерт во почетокот ми идеше на нерви, типично татино разгалено синче ама како што идат епизодите некако го дотерват во понашањето иди на некој ред, мислам дека би биле преубав пар со Нилуфер ама таа глупача се затреска во оној никаквиот, искрено и колку да му се добри намерите него со неа мене не ми се убав пар.
    За досега изгледаното ова имам да го кажам па кога ќе ја догледам ќе пишам нови импресии. :P
     
  20. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.284
    Допаѓања:
    101.261
    Пол:
    Женски
    Елиф излезе од затвор во 27 епизода на крај. Која епизода беше ауууу.
    Инаку веќе и 26 е преведена само на на страните на кои што вие ги гледате. Затоа треба врски. Епизодите ги преведуваат девојки цели тимови, и веќе се преведени сериите во недела вечер ( а премиерата е во среда).