1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Валкани пари и љубов (Kara para Ask)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од MayDiamonds, 19 ноември 2014.

  1. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Ја нема сеуште кај нас , и судејќи според тоа какви серии даваат со обичаи од старото време , нема ни да ја има за скоро....можеш да си ја гледаш на natabanu, или movtex.net......верувај нема да зажалиш воопшто :) серијата е многу квалитетна и интересна, сеуште се снима и е со врвни глумци и сценарио..поззз.
     
    На Val-Dim му/ѝ се допаѓа ова.
  2. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Која епизода луѓее :o
    Не знам што е со сценаристите ама мене ми мириса дека му снемва инспирација и материјал и се плашам да не ја укинат.. Малку претераа со ова грабнувањата и уцените, се гледам во една насока се движи дејството.. Фали малце напрегнатост која ја имаше во почетните епизоди, малку исплетканост во настаните и ликовите.. Ау Јапим се моќна продукција, судејќи по Езел и Крај и нивните маестрални заплети мислам дека Валкани пари не им стигна ни до колена,очекував уште по бомбастични заплети али искрено ме разочараа..
    Цеча 35 епизода ја гледав и се прозевав, едно исто дејство цели два и пол часа.. безвезе..Ете ја одгатнавме мистеријата за таткото на Јаз и фала богу не е Омер, не знам оти ама ми мириса дека порано ќе ја завршат серијата и нема да ја влечкаат до Јуни.. Па што сплетки ќе смислат до тогаш да се влечка не знам, не ми се верва дека ќе смислат нешто.. всушност нема ни што..
    Ајде веќе нека го откријат Хусеин нека се покарат малце Омер и Елиф како таа не можи да се мажи со братот на убиецот на нејзиниот татко, па после нека му текни по стоти пат дека љубовта е посилна од се, нека се венчат, нека имат деца и хепили евер афтер :P
     
  3. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    25.561
    Пол:
    Женски
    jas uste ne mozam da ja dogledam 35 ep. nesto slabo mi zadrzuva vnimanie ovaa epizoda,epten mi e dosadnicka :yawn:, eve fragmenti od 36 ep. ama nema prevod za zal,koj razbira razbira koj ne ke si ceka cela epizoda so prevod :)





    a eve ke iskopiram od fb fan strana na Engin ( Engin Akyurek Universal Fans Club) nakratrko opisano (na angliski) sto ke se sluci vo 36 ep.

    While Omer tries to get Serdar out of the way, Elif walks forward
    towards where Huseyin shows with his gunpoint (translator’s note: it
    is not very clear whether Huseyin makes her walk at gunpoint or
    something else). Huseyin thinks that if he kills Elif, his troubles
    will be over but he can’t do it. Meanwhile, he finds out that Melike
    has the USB card he lost. Melike and Huseyin have a huge reckoning.
    What happened between them makes Melike bear grudge against Huseyin.
    Melike continues to meddle with Huseyin’s things and finds an address.
    Where will this address take Melike and what will her reaction be
    after what she sees?

    Nilufer hides when Tayyar enters the room and secretly leaves the
    room. She thinks that she left the room without Tayyar noticing her.
    However, Tayyar has actually realized that she was there. Tayyar
    starts following her closely to understand what she is after. Will he
    be able to find out Nilufer’s connection with Omer?

    Omer is very sure that his brother is a dirty police officer but he is
    not able to find the evidence that will prove his suspicion. He is
    about to lose his patience. By using Serhat as his bait, he sets up a
    trap that will make Huseyin confess. Will Huseyin fall into Omer’s
    trap? Will Omer be able to catch Huseyin this time?

    zvuci interesno :)
     
  4. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Мене не ми беше лоша епизодата,иако претеруваат со киднапирањава,во една епизода ја наоѓаат,не е толку страшно.
    Се знае одма дека Хусеин нема да ја убие Елиф,нема да им даде простор за нови епизоди,ама ете Мелике го открива малку по малку.
    Проблемот е што брзо открија се и имаат две решенија за понатака:
    1.Да ги затворат или убијат сите негативци и среќен крај во скоро време.
    2.Да се маткаат со нив,па и нови негативци да произлезат.
    Еве овој Серхат многу брзо го фатија,а демек јак бил,психопат,тоа ми нема смисла.
    Не очекувам секоја епизода да ми биде вау,со шокови,бидејќи во секоја серија мора да има некоја што едноставно пополнува број,ама се надевам дека имаат крајна цел.
    И Карадај е на оваа продукција,па иако имаа послаба 2 сезона,3 сезона растураат,со нетрпение им ги чекам епизодите.
     
  5. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Многу очекував од епизодава,ама просечна беше.
    Нилуфер е многу глупо суштество,знаев дека одма ќе ја фатат.Браво и за идејата на Омер,само што не ми се верува да го фатат Хусеин,мислам дека ќе се измакне некако,не е како што изгледа.
    А знаев дека старата ќе сака да каже дека Јаз е син на Омер,тие ситуации секогаш се предвидливи.И Елиф па,се прави полицаец,ко демек не ја сконта Фатих у две секунди.
    Трејлерите ги прават ептен занимливи,а после останувам разочарана со епизодите.
    Ќе видиме што ќе биде во среда.
     
    На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    25.561
    Пол:
    Женски
    E stvarno Elif celo vreme policaec izigruva,i to strasno me vadi od kontakt.
     
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.109
    Допаѓања:
    100.221
    Пол:
    Женски

     
  8. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    На Хусеин му се слоши кога ја виде ќерка му со синот на неговиот партнер за црни работи:D за Елиф ми е многу жал, леле какви местенки и прави тетка и , плус сега е задолжена на некој начин кај неа со акциите, за Омер што да кажам предобар е, и многу наивен, колку лесно наседна на тоа да биде опкружен постојано со синот на Ипек, не знаејќи дека така ќе ја оддалечи Елиф од себе.А онај идиотот од син на Тајар наследнкот Фатих, убаво и кажа на празноглавата Нилу , не се обидувај да ме промениш, едноставно прифати ме , на чекор е да стане уште поодвратен од Татко му :wasntme: едвај чекам да дојде Среда , за нова епизода, се навлеков на серијава од повеќе малку :D
     
  9. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Ја изгледав 36 епизода едвај, немаше ништо интересно баш..
    инаку еве го трејлерот за 37, ми изгледа дека ќе биде повозбудлива од претходната.. :wasntme:

    http://vbox7.com/play:db3dffc53f
     
  10. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    На mirandaa му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    ^Значи ќе биде свадбата,добро е :D
     
  12. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Леле луѓе која епизода ќе биде 39 едвај чекам, да си набавам лексилиум од сега :D
    Колку е прекрасна Елиф во венчаницата да не може човек да и се донагледа ^_^
    И знаев дека на крајот нема да има свадба ;(
    Инаку што се дешава со Хусо се исфарбал, пуштил брк.. едвај го препознав :D
     
  13. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Јас уште ја немам изгледано 38,некако не ме влечат толку многу како на почетокот,каде 13 епизоди изгледав за 2 дена :D
     
  14. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Истото ќе го велев, и јас едвај ги изгледав 37 и 38 ми беа симнати и така ми стоеа па си реков деновиве ќе излези 39 многу ќе заостанам :D
    Ми фали тој адреналин и неизвесност што го имаше во првите дестина епизоди, акцијата на Омер и Елиф и кога уште не беа заедно и се обидуваа да ги прикријат симпатиите еден за друг, интересно беше.. А сега веќе знаеме што се очекува, после свадбата не верувам дека и ќе се случува нешто интересно.. затоа и ја влечкаат толку. Инаку како што читам по форумиве од продукцијата изјавиле дека ќе се снима до Јуни, баш ме интересира што дејства ќе измислат дотогаш.. вака ми тера многу монотоно :?:

    Инаку заборавив да спомнам, ептен ми е убава песната на Омер и Елиф.. цело време ја слушам а и преубав текст има, инаку последниве епизоди најмногу ги изгледав поради тоа малото слатко прекрасно створче Јаз.. па неможе човек да го донаслуша колку слатко зборува :inlove:
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Ааа,оваа беше добра :D Малку повеќе полициска акција,и несреќата на Нилуфер,не беше досадно.Конечно стана човек од Фатих,чекав и дочекав :D Ама Омер жалче беше,како го слушна брат му за сите убиства,дојде крајот и на таа тајна.
    Добра ќе биде и 39,за некој ден ќе има и на таа превод.Ама веќе нема многу материјал за продолжување,може ќе ја привршуваат.
    Како и да е Елиф е божица,совршенство,дефинитивно најубава невеста што сум ја видела!!!/SPOILER]
     
  16. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.109
    Допаѓања:
    100.221
    Пол:
    Женски
    За 39 епиозода спремај се на солзи на литри. Инаку серијата завршуваа со 50 та епизода.
     
  17. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Κај над κога κе почне да се емитува сеρијата гледам деκа многу ја фоρсиρате а за глумците една 10 - κа
     
  18. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Не требаше Омер да пресуди сам на љубовта , и да ја остави така скршена Елиф баш на денот на венчавката, не дека не ја сака туку господинот ја остави ради грижа на совест што брат му е убиецот на татко и на Елиф, цело време ја убедуваше Елиф дека роденденот ќе и биде најсреќен ден , токму со венчавката а испадна уште понесреќен од минатиот , кога почина татко и.Требаше во очи да разговара со Елиф , а не со ефтини трикови преку Ипек , а за неа што да кажам, кога и предложи Недрет одби , а сега го послуша Омер да каже демек тој е таткото на Јаз:devil:
     
  19. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.109
    Допаѓања:
    100.221
    Пол:
    Женски
    Е тоа не знам. Гледај ја на нет ја имаш со превод.
     
    На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Ауу каква епизода,ко за крај на сезона :D
    Хусеин ќе кидне,ќе го бркаат до крајот сигурно,а овој Тајар 100 живота има,3 куршуми го распарчија,ене го пак жив.
    Многу ми беше жал за Омер, колкава болка е да те предаде твојот херој,човекот на кој си се огледувал и тоа на најлош можен начин.Мразам што со ниски удари како Јаз и Ипек сака да се раздели од Елиф,тоа му е доста кукавички потег.Колку и да не може да ја погледне во очи,ако сака нека ја остави,ама заслужува да ја знае вистината,сепак таа татко изгуби.
    Претпоставувам во следните епизоди ќе ги гледаме очајни Елиф и Омер и она малку со Левент,он со Ипек,и после ќе се дознае за Јаз,се разбира прво ќе го фатат или убијат Хусеин и хепи ендинг :D
    Со последните 2 епизоди се вратија на старата слава.