1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Валкани, секси пари (Dirty Sexy Money)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од mona.s, 7 септември 2011.

 1. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  153
  улоги:Peter Krause
  Donald Sutherland
  Jill Clayburgh
  William Baldwin
  Natalie Zea
  Glenn Fitzgerald
  Seth Gabel
  Samaire Armstrong
  Zoe McLellan
  Lucy Liu
  Blair Underwood
  Серијата се врти околу адвокат и семеен човек Ник Џорџ, толкуван од Петар Краузе. Кога татко на Nick мистериозно умира во авионска несреќа, тој се согласува да преземе својата позиција како адвокат на семејството Дарлинг, додека се обидува да открие кој го извршил убиството. На darlings, најбогатата фамилија во Њујорк, постојано се потпираат на Ник за решавање на нивните проблеми. Ник се бори да се балансираат својата моралот и семејниот живот а кои се занимаваат со барањата на darlings.
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
 2. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Ја следев помалку серијава кога одеше на А1. Сега незнам каде ја даваат, а и заборавив што се случуваше, улоги, се‘. :tmi: Ако сакам да ја гледам ќе морам од почеток. :lol:

  Инаку една сцена што никогаш нема да ја заборавам е, кога тој го славеше роденденот на мост. :D И знам плаќаа огромна сума на пари за да може да го слави.
   
 3. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Аууууу омилена ми бешее .. Многу јако семејство, ги обожавав сите! :)
   
 4. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  153
  Mногу јака серија само не знам оти не извадоја и 3та сезона оти последната епизода заврши како да ке продолжи ама ништо.И јас го обожавам тој дел кога ке прај роденден на мостот Бруклин,еј замислии хе хе хе ;) Има и многу други јаки дешавки...
   
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Немало отворено тема за серијава до сега :^) Браво што ви текало. Предобра серија.
  Иаку на почетокот не ми се допаѓаше серијата, но мн згрешив кога случајно ја загледав. Фантастична е серијата! глума, содржина, глумци се на ниво!
  Омилен ми беше Ник и Џереми со неговите глупостии особено кога ќе се заљубеше во некоја цура!
  Штета што остана само со 2 сезони, дефинитвно беше нешто поразлично од останатите серии 8)
   
  На Trendafilka и mona.s им се допаѓа ова.
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.599
  Се чудам како оваа добра серија ја прекинаа, а некои други побатал снимија или уште снимаат сезони. :^)
  Многу добра замисла и убава реализација и приказната беше на место, посебно таа епизодата кога батлерот ќе ги изврти приказните за новинарката во стилот на The usual suspects, ако ви текнува. ;)

  Мојот омилен лик - Џулиет Дарлинг, омилена ми беше и во О.С. има преубава фацка, зрачи со топлина, мерак да му е на човек да ја гледа.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  Koga 'e se setam :rofl: Majka mu na eden drugar ja gledase redovno serijata i nie mu se smeevme :D Детишта бевме тогаш :)
   
 8. Hanna4646

  Hanna4646 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  6
  Серијава ја гледав од далечната 2007ма хаха една од најдобрите до сега, со големи сличности со Gossip Girl во темата и случките. Штета што нема 3та сезона :?:

  Омилен лик ми беше Карен Дарлинг.....и беа многу добар пар со Ник Џорџ
   

  Прикачени фајлови:

  • 34237989.jpg
   34237989.jpg
   Големина на фајлот:
   76,5 KB
   Прегледи:
   160
  На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
 9. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.454
  Допаѓања:
  1.472
  За серијава прво мислев дека А1 ја прекинаа заради тоа што не е откупена до крај (нели, се навикнавме, не е прв пат |( ), но потоа разгледав дека има само 2 сезони. Ја скратиле заради тоа што немало доволно буџет за да се снима наредната сезона. А и една од актерките веќе е почината, така да, надежта за повторно оживување на серијава ептен се изгуби (не дека не можеа да ја заменат или да и измислат некоја несреќа).

  Интересна серија, но штета што не продолжи и не дознавме дали и кој е убиецот и што ќе се случи.

  Во нејзин стил и премногу слично подоцна ја направија Gossip Girl. Но не беше лошо и оваа да ја продолжат. Го имаше гламурот, само буџет недостасувало... :)
   
  На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Зашто бе зашто не ја снимаат веќе!?
  ;(

  (мислам, ја знам причината...сакав само да си се пожалам, прашањево е реторско :lol: )