1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Валкани, секси пари (Dirty Sexy Money)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од mona.s, 7 септември 2011.

  1. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    улоги:Peter Krause
    Donald Sutherland
    Jill Clayburgh
    William Baldwin
    Natalie Zea
    Glenn Fitzgerald
    Seth Gabel
    Samaire Armstrong
    Zoe McLellan
    Lucy Liu
    Blair Underwood
    Серијата се врти околу адвокат и семеен човек Ник Џорџ, толкуван од Петар Краузе. Кога татко на Nick мистериозно умира во авионска несреќа, тој се согласува да преземе својата позиција како адвокат на семејството Дарлинг, додека се обидува да открие кој го извршил убиството. На darlings, најбогатата фамилија во Њујорк, постојано се потпираат на Ник за решавање на нивните проблеми. Ник се бори да се балансираат својата моралот и семејниот живот а кои се занимаваат со барањата на darlings.
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
  2. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Ја следев помалку серијава кога одеше на А1. Сега незнам каде ја даваат, а и заборавив што се случуваше, улоги, се‘. :tmi: Ако сакам да ја гледам ќе морам од почеток. :lol:

    Инаку една сцена што никогаш нема да ја заборавам е, кога тој го славеше роденденот на мост. :D И знам плаќаа огромна сума на пари за да може да го слави.
     
  3. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Аууууу омилена ми бешее .. Многу јако семејство, ги обожавав сите! :)
     
  4. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Mногу јака серија само не знам оти не извадоја и 3та сезона оти последната епизода заврши како да ке продолжи ама ништо.И јас го обожавам тој дел кога ке прај роденден на мостот Бруклин,еј замислии хе хе хе ;) Има и многу други јаки дешавки...
     
  5. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Немало отворено тема за серијава до сега :^) Браво што ви текало. Предобра серија.
    Иаку на почетокот не ми се допаѓаше серијата, но мн згрешив кога случајно ја загледав. Фантастична е серијата! глума, содржина, глумци се на ниво!
    Омилен ми беше Ник и Џереми со неговите глупостии особено кога ќе се заљубеше во некоја цура!
    Штета што остана само со 2 сезони, дефинитвно беше нешто поразлично од останатите серии 8)
     
    На Trendafilka и mona.s им се допаѓа ова.
  6. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Се чудам како оваа добра серија ја прекинаа, а некои други побатал снимија или уште снимаат сезони. :^)
    Многу добра замисла и убава реализација и приказната беше на место, посебно таа епизодата кога батлерот ќе ги изврти приказните за новинарката во стилот на The usual suspects, ако ви текнува. ;)

    Мојот омилен лик - Џулиет Дарлинг, омилена ми беше и во О.С. има преубава фацка, зрачи со топлина, мерак да му е на човек да ја гледа.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  7. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    Koga 'e se setam :rofl: Majka mu na eden drugar ja gledase redovno serijata i nie mu se smeevme :D Детишта бевме тогаш :)
     
  8. Hanna4646

    Hanna4646 Активен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2013
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    6
    Серијава ја гледав од далечната 2007ма хаха една од најдобрите до сега, со големи сличности со Gossip Girl во темата и случките. Штета што нема 3та сезона :?:

    Омилен лик ми беше Карен Дарлинг.....и беа многу добар пар со Ник Џорџ
     

    Прикачени фајлови:

    • 34237989.jpg
      34237989.jpg
      Големина на фајлот:
      76,5 KB
      Прегледи:
      160
    На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
  9. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.437
    Допаѓања:
    1.449
    За серијава прво мислев дека А1 ја прекинаа заради тоа што не е откупена до крај (нели, се навикнавме, не е прв пат |( ), но потоа разгледав дека има само 2 сезони. Ја скратиле заради тоа што немало доволно буџет за да се снима наредната сезона. А и една од актерките веќе е почината, така да, надежта за повторно оживување на серијава ептен се изгуби (не дека не можеа да ја заменат или да и измислат некоја несреќа).

    Интересна серија, но штета што не продолжи и не дознавме дали и кој е убиецот и што ќе се случи.

    Во нејзин стил и премногу слично подоцна ја направија Gossip Girl. Но не беше лошо и оваа да ја продолжат. Го имаше гламурот, само буџет недостасувало... :)
     
    На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Зашто бе зашто не ја снимаат веќе!?
    ;(

    (мислам, ја знам причината...сакав само да си се пожалам, прашањево е реторско :lol: )