1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Валона (Албанија)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од SexyLady, 1 јули 2011.

  1. orevokrsacka

    orevokrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    2.444
    Допаѓања:
    8.460
    Најпаметно е преку букинг, зошто да се малтретирате во жештините со мало дете. Барем ќе знаеш кај одиш, и што да очекуваш од условите што ги нудат.
    Плажите се со камчиња, не се песочни, водата е онака, втора класа :) Земете си патичиња за во вода. Ова се однесува за плажите после Валона, во самиот град не ти препорачувам терање плажи.
    И ако одите со кола терајте преку Косово, патот е писта се до Валона. Преку Струга е пократок, ама помачен за возење. Се стасува за 6 часа (од Скопје) , со пауза по пат.
     
    Последна измена: 7 јули 2021
    На malecko5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.465
    Допаѓања:
    1.087
    Фала многу на инфо :D
     
    На orevokrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.165
    Допаѓања:
    15.726
    Пол:
    Женски
    Во Валона градската плажа не ја ни помислувајте, катастрофа. После Валона на кај Орикум има убави плажи, па и Орикум е убав за смештај и плажа а шетање во Валона.
     
    На Idedemja му/ѝ се допаѓа ова.
  4. En89

    En89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2018
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Дали може да ми препорачате најдобри плажи во Валона и околината?
     
  5. martovsko cveke

    martovsko cveke Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2017
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Женски
    Eve jas momentalno sum vo Valona ,smestuvanje najdov preku buking za 5 nokevanja 96 evra ,mnogu ubavo sredeno apartmance so kujna . Plazata e blizu no do centar e skoro 2km. Plazata e pesocna, vodata topla i e cista ,plitko i bas za so mali decinja,no nekako mirisa na nafta, dali deka blisku e rafinerijata. I ne mi se dopagja sto navecer po ulicata sto se ide do centar e mnogu pusta i plus mirisa na kanalizacija.
    Od utre ke sme vo potraga na plaza nadvor od gradot po moznost diva . Vidov slika na net od mala plaza blizu do Valona ,malecka so prodzirna voda i so karpi od okolu , no ne pisuva kako se vika.Pa ako nekoj znae takva plaza neka pise.
    A taa Orikum ovde sto ja spomnuvate na google maps ja najdov i e nekoi 35 km od Valona, a ima li avtobusi sto idat do tamu ili mora so kola?
     
  6. BabyGirl3

    BabyGirl3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2020
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Zdravo zenski mi treba vasha pomosh, dali poznavate nekoj shto izdava apartmani vo jonufra blisku do moreto i na koj nachin mozam da gi iskontaktiram?
    Ima tamu eden hotel Jonufra ama se e ful
     
    На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    474
    Допаѓања:
    632
    Пол:
    Женски
    Па јас мислам најдобро да си резервирате од тука преку букинг.Многу ефтини смештаи се наоѓаат, јас си резервирав за 144 евра за 7 ноќи за двајца вкупно.Ептен ќе се измачите таму ако барате, но за поголема сигурност ако закажуваш преку букинг, пиши им после и на whatsapp на сопствениците.:)
     
    На malecko5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SeaMermaid

    SeaMermaid Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2015
    Пораки:
    1.138
    Допаѓања:
    14.422
    Пол:
    Женски
    Како се движат цените за храна, ресторани, лежалки? Може да се плаќа во евра?
     
  9. Girly90

    Girly90 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    599
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Женски
    Луѓенца, особено мајки со деца, внимавајте периодов во валона, јас бев сместена на 2_3 км од центарот, мислам вјетер се вика плажата, мали деца уште втор ден фаќаат стомачен вирус, фати и моево и два дена у болница, за два дена мислам 200 деца дојдоа. Од мое лошо искуство, сите ги предупредувам
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  10. emiliana

    emiliana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2019
    Пораки:
    3.215
    Допаѓања:
    40.234
    Пол:
    Женски
    До водата мислиш дека е?
    Ние одиме на 23 па да знам.
    Тоа и тука има стомачен вирус ама да знам да бегам по други плажи ако се побезбедни.
     
  11. Girly90

    Girly90 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    599
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Женски
    Па искрено нема што друго да е.
    Истата приказна ја слушнав уште од 6 фамилии со ист случај. Мене ми рекоа да ги избегнувам градските плажи, ама не послушав. За разлика, многу ги фалат Орикум, Радиме, Џерми, таму водата бил најубава
     
  12. Две Принцези

    Две Принцези Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2017
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    Може контакт од апартманот ако имате ?