1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Валути и конвертирање

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Shery, 17 април 2011.

 1. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.824
  Допаѓања:
  4.328
  Пол:
  Женски
  Која е оваа валута? 119.95 TRY
  Прв пат ја сретнувам и ако знае некој колку е ова во денари ќе бидам многу благодарна ;)
   
 2. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Ако е TRYL тогаш би било Turkish Yeni Lira т.е. Нова турска лира.
  Е сега една лира ти е накај 30 денари ,ама не е стабилна така да не сум сигурна провери ;)
   
  На Fearless и Shery им се допаѓа ова.
 3. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.705
  Сакам да прашам...?

  Сакам да прашам некоја страница каде што можам да видам на пример колку денари има во 100 долари??
   
 4. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.335
  Сакам да прашам...?

  Па пиши на гугл бе,не ти треба страница на тоа.

  100 denars in dollars ...
   
 5. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.608
  Допаѓања:
  1.582
  Сакам да прашам...?

  1 долар е околу 43 денари
   
 6. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Сакам да прашам...?

  Во саботата кога менував јас беше 41,6 продажен
   
 7. Tribbiani

  Tribbiani Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  6
  Сакам да прашам...?

  Девојки да ве прашам да не знаете колку е вредноста на јените (кинеска валута)?
   
 8. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.386
  Допаѓања:
  87.564
  Сакам да прашам...?

  :?: Јапонска, не Кинеска
  јапонски јен JPY 100 54.8182  http://www.nbrm.mk/default-mk.asp?pmenu=kurslistMKIKL
   
 9. Tribbiani

  Tribbiani Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  6
  :?: Јапонска, не Кинеска
  јапонски јен JPY 100 54.8182

  Мислев на јуанот сум се збркала :D
  Сепак фала ти
   
 10. femina91

  femina91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  17
  Сакам да прашам...?

  Kолку е 1$ ???
   
 11. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.976
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  63 денари.
   
 12. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.740
  Сакам да прашам...?

  Нема шанси, доларот е поефтин од еврото :)
   
 13. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.976
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Леле па, се збунив јас, мислам евро бара :tmi:
  Долар е околу 50 денари, мислам.
   
 14. Anjichka

  Anjichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  71
  Сакам да прашам...?

  Не сум баш сигурна, но некаде околу 40-42 денари е

  Edit: Дефинитивно е под 50
   
 15. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.096
  Допаѓања:
  13.873
  Пол:
  Женски
 16. love.edward

  love.edward Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  242
  Сакам да прашам...?


  1.00 USD = 42.9200 MKD :*
   
 17. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  8.641
  Дали во менувачница менуваат монети од по 1, 2 евра? Имам поприлично многу такви ситни парички ,а сакам да ги разменам во денари.

  И уште нешто кога веќе ми тргна со прашувањево за пари. :) Колку денари се 200 $? Фала :)
   
 18. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.747
  Сакам да прашам...?

  ^ Менуваат али на скоро сите места викаат наместо по 60 да ти ги сменат по 50 денари 1 евро :^) .
  И јас имам еден куп али не си ги сменив. Ќе ги чувам за до година :)
   
  На Waka-waka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.900
  200.00 USD = 8,496.00 MKD
   
  На Waka-waka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.311
  Денес курсот на доларот е 42,10 значи за 200 долари добиваш 8 420ден. Доларот е нестабилен и секој ден варира.
  Можеш да смениш монети евра, се менуваат и центи
   
  На Waka-waka му/ѝ се допаѓа ова.