Вампири

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од SEKSI.BARBI, 4 јули 2012.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.384
  Добро кажано треба да се плашиме од живите пострашни се и од најстрашниот вампир жив човек-нечовек што може да ти направи никој не го може тоа е баш тоа и со полно право се нарекува вампириште :devil:
   
  На x-MajaEsposito-x и Gordana10 им се допаѓа ова.
 2. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.236
  Допаѓања:
  1.310
  Внимавајте , вечерва е Ноќта на вештерките , да не не нападне некој Кален ;)
   
  На HollyWoodGirl и SEKSI.BARBI им се допаѓа ова.
 3. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  Да постојат вампири, лиљаците и комарци! И тие цицаат крв :) НЕ ВЕРУВАМ :!: ВО ДУХОВИ ДА, АМА ВО ВАМПИРИ НЕЕ!
   
 4. Micheleljubov

  Micheleljubov Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  2.935
  Имав еден чуден сон, дека ме гриза вампир ( за кој мора да искоментирам дека беше, убав, згоден, неопходен) и кога станав вратот ми беше црвен :|
  Неколку пати ми се случи таков сон, и се истресов од гаќи. Ама тоа беше во периодот кога на читачка агенда беше Едгар Алан По , неговиот Гарван и Dorian Gray . Во глобала и книги во кои се трага по совршеност и бесмртност.
  Бидејќи знаеме дека вампирите еваулирале во совршеноство кое е мртво ( со што станува несовшренство) еден период се занесов многу за да дознаам дали постоеле навистина или се само човечка имагинација.
  Така наидов на еден документарец , каде човек иостражувал и ископувал черепи, од различни периоди, и наидол на вакви

  Со што се претпоставува дека се видови на луѓе од кои сме излегле ние, или вампири, кои живееле и ја цицале нашата крв.
  Малку е нелогично да постоеле вампири, бидејќи хранејќи се со нашата крв, ние би биле истребен вид, а они ќе останеле гладни. Од друг аспект ако постоеле, тогаш нема начин на кој би се истребиле сите. Различно е од изчезнувањето на Маите и Диносаурусите, бидејќи они живееле на посебни предели. А ови демек живееле кога и живееле и луѓето, но биле распространети насекаде, бидејќи се размножувале, како гнидички. Неверојатно брзо. Сигурно би останал бар еден два, кои со цицање повторно ќе се размножеле.
  Така што мирно спијте. Не постојат :D
   

  Прикачени фајлови:

 5. LudaDevojka

  LudaDevojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2013
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  60
  Вампир претставува демонско битие кое по смртта станува од гробот :o повиткано во бело платно, општата претстава за вампирот е и гајда (мев) полна со крв, која се тркала како топка. Според некои верувања вампирот бил невидлив освен за посебно обдарените, според некои бил како сенка, некои тврделе дека личел на човек, но бил создаден само од кожа и крв, наместо нос имал дупка, наместо очи имал црвенило како оган, имал големи заби, а некаде се зборува за отсуство на екстремитетите.

  Дали верувате? јас искрено верувам во вакви работи :?: ...
  Ако имате некоја случкa :? или приказна раскажете... :mm:
   
 6. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  и јас знам колку тебе плус уште дека бегаат од лук, сончева светлина, а може да ги убие само колец од дрво во срцето :P ама не верувам во вампири :D
   
  На LudaDevojka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. phoenix204

  phoenix204 Активен член

  Се зачлени на:
  29 март 2013
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  14
  Јас едвај чекам некој вампир да дојде да ме земи одовде. 8)
   
 8. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Женски
  Не верувам во вамири и мислам дека не ни постоеле во минатото (зошто прочитав на нет дека во 4-тиот век лугето биле сведоци на убиства и секојдневно гледале вампири низ местото..бла бла бла). Но како суштества малку им се воодушевувам поради нивната надприродност и ме воодушевуваат легендите за вампири и дракули и такви суштества кои имаат моќ за нешто поинкаво од човекот
   
 9. Responsible

  Responsible Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  429
  Пол:
  Женски
  Исто и јас...го чекам Дејмон Салватор.
   
  На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. BlueHeart

  BlueHeart Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2012
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  466
  Пол:
  Женски
  Да, постојат. Еве јас сум. Седам по цели ноќи касајќи по туѓи вратови а и бледа сум. :wasntme: :devil:
   
 11. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.500
  Допаѓања:
  4.066
  Пол:
  Женски
  Не верувам во вампири |(
   
 12. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  679
  Допаѓања:
  3.773
  Пол:
  Женски
 13. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  1.654
  Пол:
  Женски
  Абе интересно било воа вампир да бидеш. Ама и ја више 2 години сум се затрескана во нив, имам и кориснички имиња на форуми и други страни. Ги обожавам едноставно, иако можеби и не постојат. Иако звучи глупо и невозможно, ако имам можност да се „преобразам“ искрено би се преобразила :lol:
   
 14. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.286
  Не верувам во вампири но многу сакам вампирски приказни и аниме серии. Не гледам вампирски филмови.
   
 15. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.402
  Пол:
  Женски
  За вампири сум најмалку информирана :@
   
 16. Troi

  Troi Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  758
  Пол:
  Женски
  Мене повеќе ми се свиѓа идејата за амерички вампир од типот на Твајлајт, отколку овие вашиве вампири.
   
 17. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.223
  Допаѓања:
  9.491
  Пол:
  Женски
  Кога бев мала луѓето се плашеа од вампири, а сега ги посакуваат за партнери... :|
   
 18. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.247
  Пол:
  Женски
  хахаа :*
  Посакувам да имаше..ноо нема..кога бев мала се плашев од нив..аа сега не..јаки ми се :inlove: :wasntme:
   
 19. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  389
  Ахам. Постојат вампири. Во книгите и филмовите! Нема никакви докази за нив. Тоа луѓето во времето на Шекспир верувале во нив, а сега многу се популарни. Не дека имаат некоја функција или слично. За забава на нас постојат :)
   
 20. bubamara12345

  bubamara12345 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  607
  Уште да вистински постојат па да дебатираме на темава. Вака повеќе фантазирање има него реалност.