1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вампири

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од SEKSI.BARBI, 4 јули 2012.

  1. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Добро кажано треба да се плашиме од живите пострашни се и од најстрашниот вампир жив човек-нечовек што може да ти направи никој не го може тоа е баш тоа и со полно право се нарекува вампириште :devil:
     
    На x-MajaEsposito-x и Gordana10 им се допаѓа ова.
  2. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Внимавајте , вечерва е Ноќта на вештерките , да не не нападне некој Кален ;)
     
    На Istata od vcera, HollyWoodGirl и SEKSI.BARBI им се допаѓа ова.
  3. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Да постојат вампири, лиљаците и комарци! И тие цицаат крв :) НЕ ВЕРУВАМ :!: ВО ДУХОВИ ДА, АМА ВО ВАМПИРИ НЕЕ!
     
  4. Micheleljubov

    Micheleljubov Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    2.939
    Имав еден чуден сон, дека ме гриза вампир ( за кој мора да искоментирам дека беше, убав, згоден, неопходен) и кога станав вратот ми беше црвен :|
    Неколку пати ми се случи таков сон, и се истресов од гаќи. Ама тоа беше во периодот кога на читачка агенда беше Едгар Алан По , неговиот Гарван и Dorian Gray . Во глобала и книги во кои се трага по совршеност и бесмртност.
    Бидејќи знаеме дека вампирите еваулирале во совршеноство кое е мртво ( со што станува несовшренство) еден период се занесов многу за да дознаам дали постоеле навистина или се само човечка имагинација.
    Така наидов на еден документарец , каде човек иостражувал и ископувал черепи, од различни периоди, и наидол на вакви

    Со што се претпоставува дека се видови на луѓе од кои сме излегле ние, или вампири, кои живееле и ја цицале нашата крв.
    Малку е нелогично да постоеле вампири, бидејќи хранејќи се со нашата крв, ние би биле истребен вид, а они ќе останеле гладни. Од друг аспект ако постоеле, тогаш нема начин на кој би се истребиле сите. Различно е од изчезнувањето на Маите и Диносаурусите, бидејќи они живееле на посебни предели. А ови демек живееле кога и живееле и луѓето, но биле распространети насекаде, бидејќи се размножувале, како гнидички. Неверојатно брзо. Сигурно би останал бар еден два, кои со цицање повторно ќе се размножеле.
    Така што мирно спијте. Не постојат :D
     

    Прикачени фајлови:

  5. LudaDevojka

    LudaDevojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    62
    Вампир претставува демонско битие кое по смртта станува од гробот :o повиткано во бело платно, општата претстава за вампирот е и гајда (мев) полна со крв, која се тркала како топка. Според некои верувања вампирот бил невидлив освен за посебно обдарените, според некои бил како сенка, некои тврделе дека личел на човек, но бил создаден само од кожа и крв, наместо нос имал дупка, наместо очи имал црвенило како оган, имал големи заби, а некаде се зборува за отсуство на екстремитетите.

    Дали верувате? јас искрено верувам во вакви работи :?: ...
    Ако имате некоја случкa :? или приказна раскажете... :mm:
     
  6. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    и јас знам колку тебе плус уште дека бегаат од лук, сончева светлина, а може да ги убие само колец од дрво во срцето :P ама не верувам во вампири :D
     
    На LudaDevojka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. phoenix204

    phoenix204 Активен член

    Се зачлени на:
    29 март 2013
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    17
    Јас едвај чекам некој вампир да дојде да ме земи одовде. 8)
     
  8. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.732
    Допаѓања:
    3.506
    Пол:
    Женски
    Не верувам во вамири и мислам дека не ни постоеле во минатото (зошто прочитав на нет дека во 4-тиот век лугето биле сведоци на убиства и секојдневно гледале вампири низ местото..бла бла бла). Но како суштества малку им се воодушевувам поради нивната надприродност и ме воодушевуваат легендите за вампири и дракули и такви суштества кои имаат моќ за нешто поинкаво од човекот
     
  9. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    Исто и јас...го чекам Дејмон Салватор.
     
    На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. BlueHeart

    BlueHeart Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    237
    Допаѓања:
    469
    Пол:
    Женски
    Да, постојат. Еве јас сум. Седам по цели ноќи касајќи по туѓи вратови а и бледа сум. :wasntme: :devil:
     
  11. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.531
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Не верувам во вампири |(
     
  12. Witchy-style

    Witchy-style Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    3.788
    Пол:
    Женски
  13. LovelyGirl3

    LovelyGirl3 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2013
    Пораки:
    1.352
    Допаѓања:
    10.448
    Пол:
    Женски
    Абе интересно било воа вампир да бидеш. Ама и ја више 2 години сум се затрескана во нив, имам и кориснички имиња на форуми и други страни. Ги обожавам едноставно, иако можеби и не постојат. Иако звучи глупо и невозможно, ако имам можност да се „преобразам“ искрено би се преобразила :lol:
     
  14. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Не верувам во вампири но многу сакам вампирски приказни и аниме серии. Не гледам вампирски филмови.
     
  15. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    За вампири сум најмалку информирана :@
     
    На felisitas му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Troi

    Troi Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2014
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    764
    Пол:
    Женски
    Мене повеќе ми се свиѓа идејата за амерички вампир од типот на Твајлајт, отколку овие вашиве вампири.
     
  17. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Кога бев мала луѓето се плашеа од вампири, а сега ги посакуваат за партнери... :|
     
  18. CutieWithABeauty

    CutieWithABeauty Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    1.075
    Допаѓања:
    1.248
    Пол:
    Женски
    хахаа :*
    Посакувам да имаше..ноо нема..кога бев мала се плашев од нив..аа сега не..јаки ми се :inlove: :wasntme:
     
  19. lightning123

    lightning123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    391
    Ахам. Постојат вампири. Во книгите и филмовите! Нема никакви докази за нив. Тоа луѓето во времето на Шекспир верувале во нив, а сега многу се популарни. Не дека имаат некоја функција или слично. За забава на нас постојат :)
     
  20. bubamara12345

    bubamara12345 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    610
    Уште да вистински постојат па да дебатираме на темава. Вака повеќе фантазирање има него реалност.