1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ванеса Меи (Vanessa Mae)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од thinkerbell, 5 март 2012.

 1. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.102
  Пол:
  Женски
  Vanessa Mae Vanakorn Nicholson е родена 27 Октомври 1978 и е интернационално позната Британска виолинистка. Својот стил го опишува како техно- акустички виолинска фузија.
  Нема да должам со воведов многу.
  Женава ми е прекрасна, класично некласична, релаксирачка...

  http://www.youtube.com/watch?v=nQ798THm ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=Tgb0jK14 ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=empw5Nh7 ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=eMmKrSKP ... re=related