1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ван Гог (Van Gogh)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од crazylady, 5 август 2011.

 1. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.062
  Допаѓања:
  8.043
  Групата е основана во 1986 година и составена е од 5 членови : Звонко Џукич -Џуле ( гитара и глас) , Србољуб Радивојевич Срба (тапани) , Горан Милисавјевич (глас), Ѓорче Петрович, Предраг Попович ( бас гитара ) од -1990, Александар Барач од 1999, Душан Богович од -2000 Драган Иванович.


  Мене лично ми се едни од омилените рок бендови :rock: :rock:

  Како омилени песни можам да ги издвојам следниве :

  http://www.youtube.com/watch?v=zirZAR_h3Cg
  http://www.youtube.com/watch?v=pV3c6run ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=duqxlFZ2kd0
  http://www.youtube.com/watch?v=8u5JufX6vJU
   
  На AngelGirl и skyAngel им се допаѓа ова.
 2. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.322
 3. LuisRoyo

  LuisRoyo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  12
  Ван Гог ( Van Gogh )

  многу ги сакам, стилот и песните, лириките :inlove:
  досеа 2 пати сум им била на настап(пивофест и скрим фестивал и најјако си иам поминато-штета што не успеав и на самр скрим :( )
  групата им е најбоље, омилени од нив ми се:

  http://www.youtube.com/watch?v=uDByZ3SA9Rg

  http://www.youtube.com/watch?v=-wtDxtK83Os ОМИЛЕНА

  http://www.youtube.com/watch?v=wawBB9tl ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=sP1bp50r ... re=related

  Да не замарам со клипови..понатаму Аеродром, мама, неко те има ночас,тешка љубав, за године твоје :inlove:
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 4. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.062
  Допаѓања:
  8.043

  Прикачени фајлови:

 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.792
  Леле Крејзилејди, Господ здравје и убавина да ти даде што ја отвори темава :clap:

  Абе заљубена сум во човеков. Таква магија има, таква привлечност.... секогаш кога имам прилика му одам на концерти, не можам да одолеам просто.
  Ми се има случено на концерт сите да скокаат, а јас како кип во прв ред го гледам право в очи. Толку му се... привлечни. Абе збрлавев начисто јас :D :D
  :inlove:

  Џуле е пресекси: со појава, со глас, со однос кон публика... уф, морници ме полазија.
  Пред две години кога му бев на концерт, по завршувањето се насобра голема маса луѓе да се сликаат нели и го довикуваат човеков од секаде, а тој вели Не можам, ќе ми избега автобусот :D И ме гледаш мене, човече мало недоквакано, се испикувам низ толпата и на цел глас се дерам Как не! Не мами!! :D Човеков толку се изнасмеа, го замоли обезбедувањето да ме пуштат да поминам, а јас цела летав што успеав да се сликам, да земам автограм и да си поправам муабет малце.

  Ај доста зборував, еве ги моите омилени песни:
  http://www.youtube.com/watch?v=xCyUsUrncWg
  http://www.youtube.com/watch?v=zAdzWrPHGvM
  И знам дека оваа е премногу исфорсирана и дека ја знаат и најголемите турбофолкери...
  http://www.youtube.com/watch?v=duqxlFZ2kd0 ... ама овој дел од текстот многу го сакам:
  Kad sam s tobom kao da hodam po vrelom asfaltu
  i taman kad se noge naviknu, ti vise nisi tu
  Ова им е официјалната веб-страна.
  Еве фотографии од гореспоменатиот коцерт.
  Ме има на сликите ;)
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 6. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.062
  Допаѓања:
  8.043
  Џуле е многу шармантен и харизматичен ах :inlove: :inlove:

  Јас само еднаш досега сум била на нивен концерт за Пиво фест ......иако не ги знаев сите нивни песни цело време играв највесела бев и од тој ден се заљубив во човеков и во групава :inlove: :inlove:

  http://www.youtube.com/watch?v=2v3OgrCMVf0

  http://www.youtube.com/watch?v=fu7rzqqb ... re=related
   
 7. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.095
  ги обожавам :) и би сакал да сум бил на овој концерт, особено на оваа песна леле леле вака на нет кога ја слушам ме ежи а тек да сум бил таму :wasntme:

  http://www.youtube.com/watch?v=cVsYkzlQjPs
   
  На 20062006 и crazylady им се допаѓа ова.
 8. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.111
  Допаѓања:
  41.404
  Пол:
  Женски
  Покрај групата Негатив, Ван Гог имаат најквалитетна рок музка на овие простори, барем според мене. Ги следам од мои тинејџерски години, се сеќавам прв пат во живо ги гледав на Скопје Гори пред точно 11 години. Од тогаш наваму не сум пропуштила ниту еден концерт или свирка што ја имале во Скопје. Прават ептен добра атмосфера на концерти :inlove:
  Една од моите најомилени нивни песни:

  http://www.youtube.com/watch?v=JZ_p7mRSaxM
   
 9. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Групава е :rock: :rock:
  На песнава имам играно стварно ко луда качена на рамена дури ме сликаа од бркај работа :$ ама мене ми беше најјако


  http://www.youtube.com/watch?v=6OCRT7xkQ9o
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 10. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.656
  Пол:
  Женски
  Crazy Lady, секоја чест за темава.Го обожавам бендов!Предобри се :inlove:
  Немам омиелна песна, сите им се топ...Отприлика на секои 2-3 месеца открива нова песна и ми станува хит за следните неколку месеци :lol:
  Моментално оваа ми е на риплеј цело време:
  http://www.youtube.com/watch?v=MaQmgEdHGac
   
  На 20062006 и crazylady им се допаѓа ова.
 11. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.062
  Допаѓања:
  8.043
 12. shururup

  shururup Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  36
  Вокалот ми е мноооооооогу антипатичен , а музиката онака... ништо посебно :)
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
 14. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  ОМИЛЕНИИИИИ !!
  Во Neko te ima nocas целосно се пронаоѓам и ми е една од омилените песни :)
   
 15. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.804
 16. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  На CharmedGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.471
  Можеби чудно, ама мене ми е многу шармантно и ми дава посебен шмек на песните тоа што Горан не може да изговори убаво р. :$
  Не ми се фаворит кога станува збор за бендови, односно не сум некој посебен фан кој е неверојатно многу загреан за бендов ама има песни кои ми се допаѓаат додека други ми се досадни. :)

  Вртешка ми е молитва.
  Без таа песна не можам да живеам.
  Не минува ден без да ја слушнам што се вели.
  Потоа ги слушам Неко те има ночас како и секој останат човек :D , Лудо луда, Она и ја итн..
   
 18. Bellatrix

  Bellatrix Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2012
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  26
  Едно време многу ги слушав, но изгледа дека некако ми се здосадија..
   
 19. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.801
  Допаѓања:
  11.487
  Исто и мене. :)
   
 20. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.429
  Допаѓања:
  2.367
  Пол:
  Женски