Варвара

Дискусија во 'Религија' започната од Zaljubena111, 17 декември 2010.

 1. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.628
  Денес е Св. Варвара, дали верувате во тоа дека кој ќе ви влезе прв во куќа таква ќе ви биде годината?
   
 2. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.825
  Пол:
  Женски
  Ах и без да е Варвара, стандард ни се тие гости секоја година (по целата година) :rofl: :rofl:
   
 3. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.825
  Првпат слушам за ова :)
  и на мене како бројче стандардна гостинка ми беше денес прва
  т.е другарка ми која доаѓа секој ден минимум по 3 пати :)
  луда и откачена е таа...се надевам дека таква ќе ми биде годината :rofl:
   
 4. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.684
  Золвата ми дојде рано наутро со золвичникот. А тие се така среќни и бериќетни, се надевам годинава ќе тргне така убаво....
   
 5. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.468
  Допаѓања:
  2.918
  нас никој не ни дојде :D велат дека каков ќе си денес, таков ќе си цела година..
  и ако ти дојдел некој на гости зависи од тоа каков полез има, ако е лош се’ ќе ти тргне на лошо, а ако е добар ќе ви тргне на добро.. така велат..
   
 6. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  142
  колку само нема врска тоа
   
 7. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Прв пат слушам за ова. Кај нас дојде еден човек, не го познавам баш каков е и сега од кај да знам каква ќе ми била годината?! :lol: :lol: :lol: