1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Варвара

Дискусија во 'Религија' започната од Zaljubena111, 17 декември 2010.

 1. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Денес е Св. Варвара, дали верувате во тоа дека кој ќе ви влезе прв во куќа таква ќе ви биде годината?
   
 2. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Ах и без да е Варвара, стандард ни се тие гости секоја година (по целата година) :rofl: :rofl:
   
 3. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
  Првпат слушам за ова :)
  и на мене како бројче стандардна гостинка ми беше денес прва
  т.е другарка ми која доаѓа секој ден минимум по 3 пати :)
  луда и откачена е таа...се надевам дека таква ќе ми биде годината :rofl:
   
 4. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.715
  Золвата ми дојде рано наутро со золвичникот. А тие се така среќни и бериќетни, се надевам годинава ќе тргне така убаво....
   
 5. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
  нас никој не ни дојде :D велат дека каков ќе си денес, таков ќе си цела година..
  и ако ти дојдел некој на гости зависи од тоа каков полез има, ако е лош се’ ќе ти тргне на лошо, а ако е добар ќе ви тргне на добро.. така велат..
   
 6. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  колку само нема врска тоа
   
 7. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Прв пат слушам за ова. Кај нас дојде еден човек, не го познавам баш каков е и сега од кај да знам каква ќе ми била годината?! :lol: :lol: :lol:
   
 8. Lilik

  Lilik Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2022
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  6.241
  Пол:
  Женски
  Nemam speciicno mislenje za toa