Васил Гарванлиев и годинава ќе нè претставува на Евровизија

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од tamche995, 20 јануари 2021.

 1. tamche995

  tamche995 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  769
  Допаѓања:
  1.795
  Пол:
  Женски
  Официјално објавија :) Васил ќе не претставува:worried:
   
  Последна измена од модератор: 13 март 2021
  На tinka-mace, Lella, Purplelilac и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  5.370
  Допаѓања:
  21.003
  Пол:
  Машки
  Не знам што да очекувам...

  Се надевам ќе работи со докажан и покажан тим, како Дарко, Роберт, или некој од странските (tumbleweed)

  im-disappointed.jpg
   
  На buba4e89, smile:) и tamche995 им се допаѓа ова.
 3. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.702
  Допаѓања:
  26.959
  Пол:
  Женски
  Со ланската песна или нова?
   
 4. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  5.370
  Допаѓања:
  21.003
  Пол:
  Машки
  Нова :):whew:
   
  На smile:) му/ѝ се допаѓа ова.
 5. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.702
  Допаѓања:
  26.959
  Пол:
  Женски
  Ај, може подобра ќе биде од минатогодишната :worried: Штета, голем талент е.
   
  На poi, smile:) и Ahoy им се допаѓа ова.
 6. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  5.370
  Допаѓања:
  21.003
  Пол:
  Машки
  Сега гледам, пак имаат отворен конкурс |(

  До 27.01.2021 музички продуценти од Мк или странство ќе можат да поднесуваат песни до МРТ, а потоа ќе одберат една :x

  Талент има, глас има, претставителен е, само да не ја утне пак песната :|
   
  На poi, Ketchup, smile:) и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. tamche995

  tamche995 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  769
  Допаѓања:
  1.795
  Пол:
  Женски
  Не е толку до песната, колку што имаме катастрофа сценски настап
   
  На poi, Purplelilac и smile:) им се допаѓа ова.
 8. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  5.370
  Допаѓања:
  21.003
  Пол:
  Машки
  Мислам дека со Тамара сфатија што значи и што носи добриот сценски настап, доволно е двете швеѓанки повторно да го прават настапот, само не МРТ :)

  @RedRevolution да се пријави :lol::hai:
   
  На smile:) и staycalm им се допаѓа ова.
 9. tamche995

  tamche995 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  769
  Допаѓања:
  1.795
  Пол:
  Женски
  Па не бев баш импресионирана од сценскиот настап на Тамара, ни фустанот...
  За таква песна можеше многу многу повеќе елементи да се вметнат, а за тоа треба пари.
   
  На Писана, poi, Traveler91 и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  5.370
  Допаѓања:
  21.003
  Пол:
  Машки
  Јас мислам дека одличен беше сценскиот, ништо повеќе, ниту помалку.

  Погледни ги ако сакаш Шведска 2014, Шведска 2016 и Шведска 2017, истите девојки ги имаат работено.
   
  На smile:) му/ѝ се допаѓа ова.
 11. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.702
  Допаѓања:
  26.959
  Пол:
  Женски
  Сценскиот настап може да биде смислен не знам колку добро и од какви експерти, ако нема солиден буџет, џабе е. А ние секоја година сме слаби на тоа поле.
  Јас сум попрво да нема ништо на сцена т.е да се остави вокалот да ја презентира песната најдобро што може (ова за балада е изводливо) отколку да се прави квази-настап, кој реално повеќе штета од корист може да донесе.
   
  На poi, IRBBB, Bezimenka90 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. темјанушка

  темјанушка Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2015
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  3.175
  Зошто сте изненадени за Васил, јас се некако мислам дека уште лани кога се одложи рекоа дека тој ќе остане и за оваа год.
  Само да му ја погодат песната за да може да ги покаже вокалните способности како Тамара.

  Инаку гледам сте ја спомнале Лоба, таа никако не е за Евровизија, незнае да пее само ја форсираат безвезе. :tmi:
   
  Последна измена: 20 јануари 2021
  На poi, MynameisHelen, Purplelilac и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.942
  Допаѓања:
  126.661
  Пол:
  Женски
  Видов дека Васил бил пак, шо искрено ми е мило зошто криво ми беше за сите од 2020 шо не стигнаа да поминат. Има песна или само се знај дека тој ќе биди? Ретко пратам пред време шо се случва зато вака изгубена цела. :D
   
  На Ketchup и smile:) им се допаѓа ова.
 14. magnolija09

  magnolija09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  835
  Пол:
  Женски
  hehehe scenskiot nastap na tamara bese dobar?
  fustanot pak uzas
  fakt e deka nikogas ne sme imale dobar scenki nastap a zs dobi tolku glasovi i toa se znae
   
  На Traveler91 и tamche995 им се допаѓа ова.
 15. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  5.370
  Допаѓања:
  21.003
  Пол:
  Машки
  Јавно нема песна, иначе сигурно има, пошо само недела дена даваат од МРТ за продуценти да им праќаат песни :D
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 16. magnolija09

  magnolija09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  835
  Пол:
  Женски
  mene toj Vasil ic ne mi se dopaga.. ni glasot ne mise dopaga nisto..
  odbiven mi e
   
  На Traveler91 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  5.370
  Допаѓања:
  21.003
  Пол:
  Машки
  Можда придонесе, ама никој не и' беше ни приближно по вокални способности, а и песната беше одлична, визуелно изгледаше моќно.
   
  На poi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. tamche995

  tamche995 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  769
  Допаѓања:
  1.795
  Пол:
  Женски
  Песната да, вокалот да, ама фустанот и тоа power point презентацијата од 5 слики позади неа катастрофа ...
  Другиве држави и кога имаат балади какви сценски настапи имаат, да се наежиш
   
  На poi, Bezimenka90, Anie93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  5.370
  Допаѓања:
  21.003
  Пол:
  Машки
  Јас се наежив на Тамара :$
  Фустанот да, иако не се разбирам многу, бојата ми се свиѓаше :rofl:
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.406
  Допаѓања:
  34.602
  Пол:
  Женски
  Мене Васил ми е топ човече за Евровизија, барем по она што имам слушнато од него како вокал, но и во поглед на изразување/зборување и пренесување емоција до слушателот. Дечкото е музички поткован, видел нешто подалеку од државава, имал настапи и искуство од истите, знае да се искаже, да се внесе и во изведбата, малку е драматичен, но мене ми е одличен избор за овој тип настан.

  Антонија е детуле недораснато, нема однесување пред камера првин.
  Влезена е во некој филм, иако оправдан на поле на вокал, целосно неоправдан на поле на поврзување со публика, емотивно внесување и доживување на песната.
  Сметам дека не треба да се најде тука додека не се приземји.

  Лоба апсолутно не би ја ставила ни како кандидат, а не пак да се избере.
  Други некои што би биле подобар избор (а досега не биле) од Васил за годинава не ми текнува.

  Така што поддршка од мене.
  Едвај чекам да ја чујам новата песна. (fingers)
   
  На poi, ane.bella, Izaabella и 14 други им се допаѓа ова.