1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Дискусија во 'Музика' започната од didisi, 15 јануари 2020.

 1. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  3.682
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.298
  Пол:
  Женски
  Кој е уопште овој? :D
   
  На realGirl, Gosh, Feminka22 и 12 други им се допаѓа ова.
 3. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.809
  Допаѓања:
  17.775
  Иста реакција имав кога прочитав прееска во МЈФ.
  Ете бил лани пратечки вокал на Тамара.|(
  А, кој ги бира да одат? Или кој плати најмногу тој?
  Не пратам ич Евровизија само за нашиве знам кој оди да си се прошета.
   
  На daylight, Роберт 7, Bozica1980 и 3 други им се допаѓа ова.
 4. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.812
  Допаѓања:
  122.724
  Марионка :music:
   
  На LadyC, Nigredo Odor, Stressed Out и 5 други им се допаѓа ова.
 5. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.809
  Допаѓања:
  17.775
  Леле стварнооо ? :o Па, во заблуда сум била дека женско пеело :wasntme: Така ми личел тогаш ваљда.
  Памтам бело со црно нешто горе носеше. ^_^
  На таа песна како мала сум идела под маса и сум се утепувала од плачење. :rofl:(facepalm)
  Сеа ќе си ја пуштам на јутјуб ако ја има, да видам дали после 20+ години уште ќе плачам :rofl:
   
  На girl-miri, Biljarkata и andrejko82 им се допаѓа ова.
 6. tamche995

  tamche995 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  2.588
  Пол:
  Женски
  Ич не ми се свиѓа изборов, ама очигледно ќе одиме на картата за поддршка од LGBT заедницата, па да освоиме некое местенце(facepalm)
   
  На Stayy W, Роберт 7, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.907
  Допаѓања:
  52.979
  Пол:
  Машки
  Овој е тој со круна шо корачаше по црвениот тепих лани? Лелее ќе има препич :sweat:
  Како се избира кој ќе пее или на кој највеќе му се шета низ Холандија на него му укажуваат чест..
   
  На Stayy W, ane.bella, Роберт 7 и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.675
  Допаѓања:
  25.228
  Пол:
  Женски
 9. Bengal tiger

  Bengal tiger Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  477
  Пол:
  Женски
 10. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.307
  Допаѓања:
  28.826
  Пол:
  Женски
  Мене ми е многу мило за Васил. Добро е што праќаме претставници на новата генерација македонски музичари, она што изминативе години го праќавме не е во духот на Евровизија (со исклучок на Тамара лани).

  Сметам дека Васил е сосема погоден избор, како личност го почитувам многу, еден од ретките е што вистински си тера по свое.

  Плус пресреќна сум што Македонија го праќа својот прв отворено геј претставник на Евровизија, а и од Струмица е. :inlove:
   
  На Ahoy, theowndemon, gjoker4e и 18 други им се допаѓа ова.
 11. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  15.840
  Допаѓања:
  108.850
  Пол:
  Женски
  Леле сериозно е геј?!?
   
  На Bengal tiger му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.675
  Допаѓања:
  25.228
  Пол:
  Женски
  Таман влез во финале
   
 13. FVP

  FVP Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2018
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  1.201
  Пол:
  Женски
  Ne deka umee da pee? Ne deka ima svetsko iskustvo?
   
  На Gosh, staycalm, MarigoldA и 5 други им се допаѓа ова.
 14. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  15.840
  Допаѓања:
  108.850
  Пол:
  Женски
  Сега веќе се е полесно (facepalm) |(
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. dayla

  dayla Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2017
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  5.606
  Пол:
  Женски
  Леле страшно.

  |(
  Ко да напиша девојчето дека добрата вила ќе не претставува, па ајде да го потврдиме нејзиното постоење.

  Нек му е со среќа, за други коментари ќе ја почекам песната! :)
   
  На Wanderlust19 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  10.095
  Допаѓања:
  167.983
  Пол:
  Женски
  Уште една потврда колку ни е тажна македонската музичка скоро непостоечка сцена, па ќе играме на картата на lgbt. А само колку тоа е очигледно, е смешно.

  А шо убав пар беа со еден познаник мој. Ги гледав често едно време гушнати на фб низ Америките. Не ни знаев дека се вратил МК.

  Како и да е, со среќа нека му е.
   
  На irrelevant, gjoker4e, темјанушка и 5 други им се допаѓа ова.
 17. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.929
  Допаѓања:
  224.105
  Пол:
  Женски
  Прв пат слушам за ликов. Кој е тој уопште?
   
  На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
 18. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  9.577
  Уште да ја чуеме песната, и да се пресече ширитот за критизирање и мрчење:D
   
 19. Peperutce1115

  Peperutce1115 Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  2.488
  Допаѓања:
  22.685
  Васил Гарванлиев... (facepalm)
  Зошто бе не го пуштат Лозано?
   
  На orevka, Роберт 7, MeowMeow и 5 други им се допаѓа ова.
 20. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.292
  Допаѓања:
  11.612
  Се зборува дека е геј, но дали навистина е? Оти какво време дојде, на секој втор му се лепи етикета геј. Инаку, мило ми е за дечкото, му посакувам среќа.
   
  На teaiva, lovemme и SummerGirl им се допаѓа ова.