1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Дискусија во 'Музика' започната од didisi, 15 јануари 2020.

  1. felisitas

    felisitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    1.144
    Можам да се сложам за ова, патем познавам дечко кој е геј, потекнува од просечно македонско семејство и има просечна работа. Меѓутоа последниве 5 6 години оди на секој евровизиски настап, значи не само таа вечер него од почеток до крај и пробно кога е и полуфинале, финале. Тоа се огромни пари. Настрана тоа што во текот на годината што го врти светот неколку пати. Па богаташи не можат толку да си дозволат. И сетоа тоа е мистериозно. Така да се сложувам со тебе и со мислењето на @Tanjamm

    И да додадам немам ништо против Васил, пошто од претходно му преслушував песни и читав нешто за историјата. Ако голем дел од народот не е упатен за него не значи дека не го бива. Типот поголем дел од животот го минал надвор од Мк..
     
    На candy.cane, SummerGirl и Tanjamm им се допаѓа ова.
  2. Aesc2000

    Aesc2000 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2017
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    180
    Евровизија ја следи голем дел од геј популацијата, но не е геј фестивал. Штом победија држави како Азербејџан, Украина, Русија, Летонија, Естонија, Србија каде што хомофобијата е на високо ниво, автоматски се побива фактот дека е геј фестивал. Никој не би дозволил да победат вакви држави и догодина да се организира таму геј фестивал. И самите споменавте погоре дека многу пеачи на таа карта играле и не им успеало. Потребно е добра песна, впечатлива изведба во живо, добар сценски настап и пари за сѐ тоа да се покрие. Нашите претставници се пуштени, скоро секогаш, на милост и немилост. За овогодинешниот наш претставник пишав и погоре, добар вокал, но се зависи од песната и колку МРТ ќе го одврзе ќесето.
     
    На RedRevolution му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.599
    Допаѓања:
    34.212
    Да, дај да не праќаме педери, шо знаат да пеат и немаат дамка, него трудни жени шо ќе ги просат и сељандури шо мењаат текст на химна и шо ќе серат за амбулантни возила.

    Ај сиктер.
     
    На oblace1, christinnn, Nausicaa и 9 други им се допаѓа ова.
  4. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.387
    Допаѓања:
    34.203
    Пол:
    Женски
    Уствари, ај да праќаме вокал и песна, а приватниот живот и карактерот да ги оставиме на страна. Може?
     
    На Tanjamm, Dessa, Purplelilac и 6 други им се допаѓа ова.
  5. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Уште ми е мaкa зa Анетa Мoликa.
     
    На Tanjamm, Abeja, Amelia и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Анета? Да не случајно беше меѓу изборот за претставници?
     
  7. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Лaни мислaм беше oпцијa или пред две гoдини, не знaм, aмa јa извисијa.
     
    На Abeja и angelche16 им се допаѓа ова.
  8. tamche995

    tamche995 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    2.576
    Пол:
    Женски
    Мене за Викторија Лоба :( Мислам дека ќе направеше добра работа
     
  9. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Не.
     
    На oblace1, christinnn, Konfetka и 7 други им се допаѓа ова.
  10. RedRevolution

    RedRevolution Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    3.451
    Пол:
    Женски
    Лоба како појава ми е ептен убава и пријатна и стварно е впечатлива, ама не сум сигурна дека е баш толку добар вокал. Некако не ме убедила, ја имам чуено во живо, за во кафич да пее, одлична е, ама толку.

    Eдит: А би и дала шанса, дека е убава. :)
     
  11. tamche995

    tamche995 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    2.576
    Пол:
    Женски
    Супер е продукцијата на Евровизија, не секогаш имало wow пејачи, со некоја полесна брза песна мислам дека супер би поминала :) и сценски настап секако што ние секоја година го немаме..
     
    На staycalm, Aesc2000 и RedRevolution им се допаѓа ова.
  12. RedRevolution

    RedRevolution Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    3.451
    Пол:
    Женски
    Да, токму така, а и треба секому според способностите да му се дава песна, прво песна нека одбираат па после соодветен вокал. :mm:
     
    На staycalm му/ѝ се допаѓа ова.
  13. staycalm

    staycalm Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    3.990
    Допаѓања:
    22.491
    Пол:
    Машки
    Ја сакам Renatta да ја пратиме. Некако светски ми се неколкуте песни што ги има.. Шознам :) Штета шо се повлече од музичката сцена брзо.
     
    На oblace1 и Ketchup им се допаѓа ова.
  14. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    2.798
    Пол:
    Женски
    Васил пее одлично.

    Срамота е и греота да збориме дека е пратен поради било која друга причина,а да не е феноменалниот глас. Мислам дека ќе не претстави достоинствено.
     
    На oblace1, staycalm, crimson и 9 други им се допаѓа ова.
  15. tamche995

    tamche995 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    2.576
    Пол:
    Женски
    Сва среќа па гласот не е пресуден за добар пласман на ESC :)
     
    На SummerGirl и fana им се допаѓа ова.
  16. темјанушка

    темјанушка Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2015
    Пораки:
    1.021
    Допаѓања:
    4.641
    На RedRevolution му/ѝ се допаѓа ова.
  17. RedRevolution

    RedRevolution Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    3.451
    Пол:
    Женски
    Taa e девојката на англиски што пееше исклучиво, нешто познто ми е.
    Ма супер си е дечкото, вредно си работи на себе и своето претставување. Ми забоде очи тоа што Заев е ставен во фокус, а како огорчена од сите претходни, така и од овие, не ми се допаѓа ни само спомнувањето на имињата на политичарите кога се работи за уметност.

    Како и да е, верувам во дечково, ако им понудат добри песни и ако ја изберат правта, може многу да направи. Сепак може и најдобрата понудена да е само просечно добра, така што останува да видиме. Се надевам дека авторите не праќаат композиции само колку за заработка на некоја пара, дека навистина се потрудиле и сакаат да одат на победа.

    Дури и ‘‘победнички‘‘ композиции неретко остануваат во полуфиналињата, ама доброто останува да се слуша, затоа и се сложувам со Васил, не секогаш пласманот е најважен, доброто си е добро. А сепак Евровизија има еден, според мене, чуден критериум, иако никогаш не победила лоша песна, имало и подбри кои лошо поминале, тоа според мој вкус.

    На пример песнава ми беше омилена а не влезе ни во финале таа 2013 година :D

    Има полно песни кои вака ми се допаднале а не влегле во финале.

    Победничка на сите времиња ми е Лорин 2012, мислам дека е победничка меѓу победничките. Таа година никој немаше шанса покрај неа реално, затоа и си дозволија Швеѓаните да потрошат 900.000 евра за Евровизија, знаеа дека ќе победат.
     
  18. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.599
    Допаѓања:
    34.212
    Мене стварно не ми е јасно како го одделувате приватниот живот, од кариерата?!

    Едно е некој да е разведен, геј, алкохоличар, али некој кој со своето однесување нанесува лошо на други као на пример силувач, и него ли да го пратиме?!

    И не не викам дека Тамара е силувач, али жената треба затвор да лежи за тоа шо мења химна на една држава за пари.
    Али ок, затоа и сме вукојебина.
     
    На Biljarkata, Mr. Right, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Stressed Out

    Stressed Out Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2018
    Пораки:
    2.686
    Допаѓања:
    14.327
    Пол:
    Женски
    Химната не ја смена туку само ја скрати,allowed е тоа,од кај знаеш ти дека земала плус пари за така да ја испее? По оваа твоја теорија знаеш колку луѓе во САД требало да лежат во затвор?
     
    На staycalm, Purplelilac и John Snow им се допаѓа ова.
  20. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Гош сериозна си? Колку амерички пејачи го имаат напраено ова, ја забораваат химната на сред интерпретирање или го менуваат редоследот на текстот, па никој не дигнал толкава фама ко што се доживеа трагично кај нас. Ја ставија на стубот на срамот ко најголем предавник за ненамерна или намерна грешка не навлегувам у тоа
     
    На Ketchup, Tan4ence, staycalm и 5 други им се допаѓа ова.