Ватерполо

Дискусија во 'Спорт' започната од Angelche, 19 ноември 2011.

 1. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.355
  Е на форум полн со жени, уште да нема отворено тема за ватерполо и ватерполисти( :inlove: ) мене ми е многу чудно.
  Да не го ''тупам'', ватерполо - спорт кој вклучува пливање и ракомет, учествуваат 2 екипи со по 6 играчи и еден голман. Се појавил некаде околу 1900 година, и така натаму..
  Девојки колку сте запознаени со македонската ватерполо репрезентација?
  Можеби имаме некој згоден дечко од репрезентацијата на форумов? Најтвокер? Мистери? Којзнае. :^) :P
  (Тука ги фалам нашите дечки, да знаете xD )
  Омилен ватерполист?

  Јас им имам фрлено око на србите. :wasntme:
  http://www.facebook.com/pages/Vaterpoli ... 201?ref=ts
  Εnjoy!
   
 2. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Не сум многу по ватерполото, имам гледано само еднаш и тоа кога од школо ни организираа да навиваме на Олимписки сега кога играа македонија - франција.
  Интересно е, ама не ме влече којзнае колку. :)
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.355
  Интересни се учесниците. :P
   
 4. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.496
  Јас сакам само да кажам дека многу им е напорен животот нив со сите тие тренинзи: сабаје и навечер (мислам дека се секој ден). Плус, не е лесен спорт, нон стоп во вода, па риба да се ќе ти се смачит. Никогаш не сум пратела на телевизија. Ама имам еден познаник што е во репрезентацијата и едно тело шо имааааааат... мх мх!
   
 5. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.686
  Kако денешната утакмица, а? Ммммммммммммммммммммммммммммммилинааа!!!

  Ај така да продолжат нашите и утре, на јужните соседи да им ги начукаат толку голови како на Турција. :clap: :clap: :clap:
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 6. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  Браво за нашите .. лом ги направија Турците само така момци! :D
   
 7. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Ги гледав преска. Не мрднаа кутрите Турци. :lol:
  Алал да им е на момците. Утре со циганите играат. Нека им е со среќа, па уште една победа да нанижаат.
   
  На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Star19

  Star19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  70
  Браво момци, браво :clap: :clap:
   
 9. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.273
  Браво момци, честитки, само да редите победи, успеси и да го фаворизирате спортов. ;)
  Медала да чекаме од Холандија? Така? :wasntme:

  А утре охохохохо ломови, ќе ги мачкаме, како и што ги мачкавме во светската лига!
  [​IMG]
   
  На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
 10. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Грците се исплашија од Македонија


  Грција го откажа утрешниот пренос од мечот меѓу Македонија и Грција во рамките на Европското Првенство во ватерполо поради страв од пораз, дознава Курир.

  Откако денес македонските ватерполисти буквално ја „удавија“ Турција совладувајќи ја со 16:4, Грците очигледно се исплашија и го откажаа преносот од мечот кој ќе започне утре во 13 часот.

  Доколку Грците толку се плашат да играат против Македонија, тогаш не мора да откажуваат преноси од натпревари, можеби ќе биде најдобро за нив воопшто и да не играат

  Во македонскиот тим во победата над Турција денеска најефикасни беа Мирослав Ранџиќ и Борис Летицфа со по 4 гола.

  По настапите во Малага, Шпанија (2008) и Загреб, Хрватска (2010), ватерполо репрезентацијата на Македонија трет пат настапува на 30-тиот континентален Европски шампионат, кој ќе се одржува до 29 јануари.

  Со пласман меѓу шесте најдобри репрезентации, Македонија може да се надева на пласман на Олимписките игри во Лондон или настап во квалификациите за Олимпијадата.
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.967
  Пол:
  Женски
  Браво бе, нека ни тргне спортов, редно е да блесне спортскиот дух.
  Ајдееее наши, можете вие :clap: :clap: :clap:
  Па да даде господ, во многу спортови да настапиме на ОИ Лондон 2012, а не како секоја година 10-15 луѓе
   
 12. PetraPanka3

  PetraPanka3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  432
  Браво за ватерполистите ... со среќа во понатамошниот дел од натпреварувањето !
   
 13. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Утре ли играат со Грција? Во колку часот? На која програма? :)
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.967
  Пол:
  Женски
  Во 13h на МТВ
   
  На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.967
  Пол:
  Женски
  Ајдеееее уште 1 саат, нестрплива сум, да ги удавиме грците але але,але але
   
 16. BabyD0ll

  BabyD0ll Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  1.936
  Допаѓања:
  6.824
  Пол:
  Женски
  Ајде беее 6:2 за Гејциве... ;(
   
 17. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Ватерполово слабо е гледано, а? :)
  Губиме, женски, ќе не јадат грциве...
   
 18. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.496
  И мене ме фаќа страв, еве гледам сега минути се во прашање... :/

  Во секој случај имам верба барем за изедначување..

  P.s. Колку колку е? Ми се расипа телевиорот -.-
   
 19. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Победија не’ циганите со 10:6 . Слаба игра покажаа денеска нашиве. Беа под притисок. Наредни се Италија и Унгарија, плашат ме они, јаки се.
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.967
  Пол:
  Женски
  Не смачкаа, нашиве како со страв да напаѓаа не приоѓаа до голот, и се во пречка бе :@