1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашата Непријателка

Дискусија во 'Сингл' започната од lovely-pretty-girl, 13 септември 2011.

  1. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Па неможам да ја наречам непријателка. Всушност таа е сега со мојот бивши поточно ги јаде моите трошки :lol: И ме гледа на криво како да се плаши од нешто? :?: Јас не им се мешам во врската, крај краева нема зошто да ме гледа на криво. Тој се мешеше во мојата врска до некни што се вика, ама тоа е минато сега. Инаку имам уште една ‘‘непријателка‘‘. Ми беше другарка, се скарав со неа и таа се муваше со овој истиот бивши за да ми врати :fubar: , па се потрудив животот да и го загорчам, во неколку наврати, и успеав. оу јес, донт мес вит ми бич! |(
     
  2. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Ваквиот поим стигна и до нас, поради премногу гледање американски филмови. |(
    Queen Bees & Wannabes, која непријателка жити се?
    И како се расправате, преку лајкчиња и статуси на ФБ или твитер, или лепите слики од кога била дебела пред нејзиниот влез или ширите гласини, што ли?

    Детски е, малтене малоумно, тие што не ми се по ќејф, не ни играат улога во мојот живот. Никаква.
    Зарем немате други сериозни проблеми за решавање, отколку да се занимавате со некаква си непријателка, по било каков основ?

    Fuck them and grow up !
     
    На 1209, AnaKarenina, lolyta777 и 12 други им се допаѓа ова.
  3. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Имав една сакаше да ми го лапне дечкото сега вереникот ама јас го лапнав. Кој прв прв превара тој товара.
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  4. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Јас имав една познаничка, така да речам, што уште од мала ја знаев, ми цапна крајно на нерв. Приказната беше што јас си имав еден дечко така фин, со кого се скарав, ама после некое време си почнавме да се гледаме пак во обид да се смириме. И така една Нова година јас целата во афект си појдов фино лепо и во 12 часот во уста го бакнав.

    Кој ти знаел дека типкава од мое маало го фатила за дечко истата вечер. Лонг стори шорт, девојчево почна да ме мрази во голема мера, иако таа беше таа што се смеша и која ми прекина се. Јас детиште будало којзнае какви глупости ли не и правев тоа време, абе да ти е ќеф да ме убиеш. :$

    Пред некое време се најдовме во исто друштво и и се извинив што бев толку глупава, па побогу ќе се расправам за некојси до ден денес, на кој едвај и на име му се сеќавам.

    Боже, си се чудам понекогаш на умот што го имав.... Деца... :^)
     
  5. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Непријателка :lol:
    Сега ми е смешно,зошто во средно сите потенцијалки да ми го украдат дечкото ми биле непријателки,во стилот-ќе видите вие ]:)
    Ко стил на шпанска серија или денес попопуларно-турска |(
    Непријателка за мене е личност која сака да ти наштети,прави сплетки па дури и јавно,гледа да те уништи на секој начин,а денес такви луѓе има многу.И јас сум имала имам и ќе имам,најверојатно.
    Ситуацијата би била подраматична ако и јас би се спуштила на нејзино ниво,некогаш се надевам и кај мене ќе запали она-ПАМТИ ПА ВРАТИ.
    Зошто цело време верувам дека некој таму горе ќе им наплати.
    Но време е и некои работи да го преземам во сви раце,иако во принцип -не сум таква :doh:
     
  6. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Натпревар за дечко ти? Сега вереник.. леле ама звучеше ова ко да е лотарија, а не суштество.. не знам ме збуни ова. Али ти честитам на победата и на преварата..

    Се сложувам со Трендафилка, не ми е јасно тој однос непријателства со други жени, мислам како се одржува?
     
    На Trendafilka, Phyramide и maca99 им се допаѓа ова.
  7. MorticiaAddams

    MorticiaAddams Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    139
    Порано за непријателки ги сметав оние девојки кои го свиѓаа мојот дечко/симпатија :wasntme:
    Сега мислам дека најлош вид на пријателки се оние кои се преправаат дека ти се пријателки, и ти прават сплетки цело време за да те паднат, а во денешно време ги има многу повеќе такви отколку вистински пријателки.
     
    На 1234girl, Kristinna92, gwen и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    [​IMG]

    Немам непријателка, не сум толку јаки4ка.
     
    На lolyta777, JoxyTheFreak, crazyinlove19 и 3 други им се допаѓа ова.
  9. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Да бе, една од 7Б. На М и беше именцето, ми се мешаше у манџа. Он сакаше мене да ме лапа, а она него, и така создадовме некојси чуден љубовен триаголник. Подготвував стратегија против неа. Сакав стратегиски да и ги изгмечам
    ци*ките
    али сфатив дека сме многу мали и дека ги нема. Си реков - ќе почекам. Дури не и пораснат.
    Дотогаш, пораснавме и ние. И не се видовме повеќе а јас веќе имав друг дечко.

    Од тогаш не сум имала непријателки и не знам што е подготовка на одмазда ;( Ми фалат тие денови.

    Абе ај! Кај живееме? :) Па кога ќе чујам реални приказни за некои злобни цури кои на 20 и кусур години подготвуваат злобни стратегии за уништување на нечии врски сериозно ги отварам очиве што би рекла Лилит - филџанчиња, и двеве раце не ми се доволни за крстење. А сериозно ли постојат таквите?! Колку мора да им се празни и тажни животите кога единствен начин а раздрмување на истите им се вакви детски па згора и злобни работи, да не речам очајни.
    Ми мириса на - LOOOOSERS! Праам латинично Л на челото.
    Ма смешно е бре! Ајде. Ама се насмевнувам онака....барем си замислувам како би ми било кога би имала 10 годинки. Тажно ми е кога ќе сфатам дека девојкиве имаат онолку години колку што имаат :^)
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    Мене така една ми правеше. И пак ми направи, дека била со бившиот. Таа ми кажа. И реков не сакам контакт, и толку. Тој ме опседнува мене, сака врска пак. А јас не знам дали е со таа, макар и само онака. Некогаш мислам да ја испровоцирам (прв пат и јас така да направам), ама после си викам, никако. Зошто да се замарам. Којзнае што ке ми пишува од инат, за тоа сум против таква комуникација. Ама сстварно би збеснала кога би знаеле дека и само еднаш ја легнал пак, а мене ми симнува звезди пак. А нема начин акоо да дознаам. Значи некои луѓе се невидено расипани.
     
  11. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    паа... идев со еден дечко и цело време на негов фб профил му ставаше лајкови коментари а јас и тој се каравме за тоа а она со него се имала мувано порано...
    и нормално да ми е чудно...
    кога прекинавме незнам што се десило а не ни сакам да знам.....
     
    На Angel.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Си се гледав јас со едно дете и малце бевме потскарани и одма се најде ку*ва да се пикни кај што не и местото... од кога ги видов заедно почнав да ја мразам и почнав да и се заканувам, а таа кутрата и се пожали на брачеда му која иначе учеше со мене 8 години и од тогаш ја мразам, не знам како не му било гнас да ја бакне цела расцепена во забите иууу :puke: :puke: :puke: :puke:
     
  13. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    If another girl ever steals your man, there's no better revenge than letting her keep him, real men can't be stolen ;) ;)
     
    На Adi888, gothchick, Neytiri и 3 други им се допаѓа ова.
  14. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Мојата непријателка?

    Па, во суштина, таа мисли дека ја гледам како таква, но и како конкуренција (?), а тоа нема апсолутно никаква врска.
    Претходно била со сегашниот ми, се мувале, пустеле, праеле кој знае што, некоја лесна женска влезена во филм недодирљива љепотица, провоцира често, штета што не наоѓам време за да се замарам со неа..

    Праќа френдици да ме аднуваат на фејс, пушта муабети, се зближува со бившиот ми, нешто као би еф ефс се станати, ама чорба братче, не допира до мене.. ;(
     
  15. COollLady

    COollLady Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.337
    Немам непријателка ]:) :wasntme:
    не мразам никого ЕДНОСТАВНО!!!!!
     
  16. 1234girl

    1234girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2011
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    35
    Тие што ме мразат,под нозе ги газам.Абе кој ги е** тие исфрустрирани кучки!!!!!!!!!
     
  17. Angel.girl

    Angel.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    667
    другарка на мојот бивши.една никаква, како од камион прегазена :D не ја сакам ама ич!!!
     
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.561
    Не речи два пати чедо,кармата е лоша работа ;(
    РИП!

    Немам таква,мене сите ме сакаат. Убаво е да си сакан.
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Јас лично никоја не ја сметам за непријателка е сега тоа што мојата појава ги вознемирува повеќето девојки незнам како да го дефинирам сигурно некаде веќе се изјасниле :D и неможам да ги разберам девојките еве јас лично кога сретнам некоја навистина убава девојка никогаш не би ја сметала за непријателка тој што е до мене сам нека си ја чукне главата а јас да се замарам дали ќе ме изневери со неа,пфф бујрум ако има подобра нека ме викне и мене :rofl: ...
    Немам потреба да мразам има одредени што не ми се баш симпатични и што жалните друго и немаат во животот освен да мразат,абе сакајте за да бидете сакани
     
  20. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски
    ее си имав едно време душманка така ја викавме со другарките во иста гимназија учевме иста генерација бевме ... пошо се фати со тој што го свиѓав па мегу себно си направија филм дека умирав по него па имаше напади на љубомора од нејзина страна па провоцирање па ова па она меѓу себе се закачавме и на крај женската му раскина после 1 месец се фати со друг и на крај за него се мажи пошо е трудна ... и сега ми е комшивка еее судбина