Вашата мајка

Дискусија во 'Канта' започната од eli25, 24 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.964
  Допаѓања:
  77.243
  Незнам дали тука одговара темата(ако не преместете ја),сакам да слушнам збор два за вашата мајка :)
  Јас со мајка ми имам одличен однос,откако почина тато се зближивме уште повеќе,и неможам без неа,иако сега живееме во различни градови.во најтешкото зеде сила иако и беше и нејзе претешко дури и највеќе,само за да не патам и јас уште толку,се снајде и финансисики молеше и тропаше по сите врати само да можам да го довршам факултетот -а бев во приватна квота.продаде и кола и имот и све-само заради мене.пред мене се правеше силна а навечер плачеше,душата ми се кинеше.ја сакам премногу и све би дала за неа.секогаш сакам да ја изненадам и да и измамам насмевка.сите го свртија грбот,на маката никој не сака да ти помогне,нити да те ислуша како ти е тешко....се потешки и потешки мигови...ја направив среќна кога дипломирав -во јуни уште,и ќе се трудам уште толку да се гордее...ја сакам мамичка :inlove:
   
 2. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.962
 3. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.964
  Допаѓања:
  77.243
  Тогаш се извинувам ама незнам како да ја избришам темава :(
   
 4. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.962
  Ќе средат модераторките :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.