1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашата мајка

Дискусија во 'Канта' започната од eli25, 24 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.724
    Допаѓања:
    122.047
    Незнам дали тука одговара темата(ако не преместете ја),сакам да слушнам збор два за вашата мајка :)
    Јас со мајка ми имам одличен однос,откако почина тато се зближивме уште повеќе,и неможам без неа,иако сега живееме во различни градови.во најтешкото зеде сила иако и беше и нејзе претешко дури и највеќе,само за да не патам и јас уште толку,се снајде и финансисики молеше и тропаше по сите врати само да можам да го довршам факултетот -а бев во приватна квота.продаде и кола и имот и све-само заради мене.пред мене се правеше силна а навечер плачеше,душата ми се кинеше.ја сакам премногу и све би дала за неа.секогаш сакам да ја изненадам и да и измамам насмевка.сите го свртија грбот,на маката никој не сака да ти помогне,нити да те ислуша како ти е тешко....се потешки и потешки мигови...ја направив среќна кога дипломирав -во јуни уште,и ќе се трудам уште толку да се гордее...ја сакам мамичка :inlove:
     
  2. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
  3. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.724
    Допаѓања:
    122.047
    Тогаш се извинувам ама незнам како да ја избришам темава :(
     
  4. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Ќе средат модераторките :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.